bugün

bu sözlükte sözlük formatına uyduğu sürece, herkes her istediğini yazabilir. isteyen atatürk'ü över, isteyen eleştirir; isteyen tayyip erdoğan'ı över, isteyen eleştirir; isteyen fethullah gülen'i över, isteyen eleştirir; isteyen hz. muhammed'i över, isteyen eleştirir. ama eğer bir yazarın sözlükte girdiği entryler hep bunlardan ibaretse, o yazarın sözlükte bulunmasının bir faydası yoktur. Silinir.

bir yazarın israrla siyasi, dini (ya da din karşıtı) konularda polemik yaratan entry girmesi sonucu oluşur. sozlukten silinme sebepleri'nden en önemlisidir.
makul hiciv teamüllerinden, hakarete ulaşıldığı anda, yazarın gidiciliğinin başlayacağı hal.
niye yasak olduğunu anlamadığım durumdur
çünkü sözlükten silinme sebebi 4. maddede belirtildiği üzere, (veya yazanın virgül özrü yüzünden belirtemediği üzere) siyaset kavgası yapmakmış. yoksa siyaset yapmak demek mi istemiş acaba? (ne biçim bişeymiş bu; siyaset ve takım kavgası yapmak. aynı kefeye konulur mu hiç bunlar?)
ki sadede gelirsek siyasi içerikli entry yapmak yasak mı??

4. ısrarla siyaset ve takım kavgası yapmak, propaganda içeren entryler girmek,
bir tür düzene başkaldırıdır.
(bkz: corraggiosita)
siyasiden kasit hem rte hem laikler hakkinde hakkinda olumlu olumsuz elestiri yapmaksa burada ne paylasacagiz. siyaset hayatin bizzat kendisidir. gorusleri bildirmek ne siyasete girer nede israra. erdür kisi siyasete ilgi duyuyorsa tabiki siyasetle ilgili entry girecek, diğer erdür kişi cinselliğe ilgi duyuyorsa cinsellikle ilgili entry girecektir. dogaldir. cinsellikle ilgilenen ve siyasetten anlamayan adam nasil siyasi entry girebilirki. insan bildigi sey hakkinda konusmali yazmali bunada israr diye kulp takilmamali. cumhurbaskaninin ismini bilmeyen insan siyasi entry girebilir mi?

(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)

sozlugun dusunceleri yargilamamasi umudu ve (bkz: ozgur paylasim platformu) olmasi temennisiyle...
(bkz: tek tip siyasi düşünce)
sözlük formatında ya da kurallarında yasak olan seydir.

ısrarla siyasi entry girmek ne demektir, bir kere siyasi entry girsem mod lar beni ısrarcı bulur mu, siyasi entry girmeyelim de geyik muhabbeti mi yapalım, sol frame x diyalogları, y sorunsalı, z modeli gibi gereksiz, insanlara faydasız baslıklarla mı dolsun dedirten durumdur.

eyvallahtır, böyle devam etsindir, bakalım kim haklı çıkacaktır.

(bkz: siyaset)
(bkz: sozluk formatında reform)
beni çaylak duruma geri getiren, haklı sebeb. insan böyle durumlarda kuralların faydalarını görüyo. Şöle bi arkanıza baktığınızda, istemeden de olsa ne halt yediğinizin farkına varıyorsunuz. *
(bkz: dopdop)
ısrarla siyasi entry girmek gibi bir sebepten an itibariyle içinde bulunduğum durum.haksızda sayılmazlar bayağı çok gözüküyor ama kardeşim ben açmadımki bu başlıkları.şansıma hep siyasi başlıklar havalarda uçuşuyordu.neyse geri döndüğümde-tabi dönebilirsem-yoğurdu üfleyerek yemem gerekecek.anlamadığım ise ısrarla x konuda entry girmek sorun olmuyorda siyaset gibi genel kültür gerektiren,üzerine kafa patlatılması gereken ve hepimizi ilgilendirmesi gereken bir konuda ısrarla entry girmek neden sorun oluyor.bilmemkim tostunu yedimi? x hanım y ile yakalandı başlıklarına mı entry girelim.farzedin ben ısrarla atsineği hakkında birşeyler yazıyorum,bunun ısrarla girilen siyasi girilerden daha mı fazla faydası var sözlüğe?sonuçta siyaset hepimizi ilgilendirmesi gereken bir konu kim ne düşünüyorsa yazsın.

edit:baktım kontrol ettim,45 entryimden 5i siyasi imiş.nasıl bir ısrarsa bu ben anlamadım.anlayan beri gelsin.*
ısrarla siyaset yapma isteğinden doğan davranıştır. sözlüğün tamamen hür olduğunu zannetmekten doğan bir hatadır. yukarıda allah burada modlar vardır.
apolitik yetişmeye tepkidir.hepimiz bilgiye açız, geyiğe değil.
insanları bir nebze, kendi çapında aydınlatmaya çalışan gerizekalı, dangalak, boş-beleş, ebemin herekesi yazarın yaptı abukluk.
hayır kendimden biliyorum, tepkilerden anlıyorum...
herhangi bir şekilde hakaret, yazarların düşüncelerine iğneleyici göndermeler ve bu tür öğeler içermediği sürece sakıncası olmaması gereken hareket tarzıdır. sözlük eğer her türlü düşünceye açıksa ve seviyeli olduğu sürece buna izin veriyorsa, sorun olmaması gereken durumdur. düşünce özgürlüğü "seviyeli" olduğu sürece var olmalıdır.
fikri, kültürel, medeniyet üzerine ya da felsefe ve edebiyat hakkında dahi entry girilirken bunlarla yakın ilişkileri olan siyasi meselelerde konuya dahil olduğundan çaylaklık sebebinin bununla ölçüştürülmesi zannımca yanlıştır.
ısrarla kaşındığının resmidir.*
terbiyesizlik.
Genellikle dinci - faşist kitlenin sol görüşlü yazarları provoke etmek amacıyla din , siyaset ve sosyal değerler üzerine kasıtlı yanlış önermeler yoluyla tespitler yapmaya çalışması sonucu ortaya çıkan genellemeler ve bunlar yoluyla ideolojilerin içeriğini daraltmaya çalışan ve yanlış önerme içeren başlıklara ayar verdiğini zannederek abidik gubidik cevaplar yazan liboşların başvurduğu bir masturbasyon yöntemidir. Zaman zaman şöyle haykırası gelir insanın : Nutuk atmayın ; bilgi verin ulan ! Ancak görülür ki , hayat haykırışlara değil eylemlere cevap
vermektedir.
(bkz: sokarim politikana)
bir şey bilmeden, tamamiyle kendi düşüncesinin reklamını yapmak yoluyla katmerlenen bir sözlük suç maddesi.

cezai uygulamasında problemler yaşanır. pek çok yobaz fink atar, sizi de kaşıntısı tutar.
(bkz: olur öyle arada)
hayatımızın ta içine giren pisliklere inat....

"Girdiler kapılardan,

Girdiler pencerelerden;

Mektuplardan,kitaplardan,telefonlardan,

Girdiler kirlettiler.

Ve gecelerimizi,

Girdiler ağlattılar,

Ve gündüzümüzü,

işimize saygımızı,

Ölümüze acımızı,saygı yatağımızı,

Özlemlere,sevgilere.sel gibi akışımızı,

Kıyımlara,kıranlara türkü türkü bakışımızı.

Girdiler,kirlettiler insan onurumuzu!

insan yüzü güzeldir;çirkindi bunlarınki,

insan yüzü sıcaktır;soğuktu bunların ki,

Elleri el değildi;eli andırıyordu,

Gözleri göz gibiydi,bakışsızdılar,

Göğse benzer kafesti taşıdıkları,

içinde YÜREK YOKTUUUU!

Kapıların arkasında emeklememiş,

Beşiklere bellenmemişlerdi,karda,tipide.

Girdiler,akşam sofralarında evlerimize

Yoksul sabah çaylarında girdiler,

Girdiler öpüşürken kuytuda,

Okşarken saçlarını çocuğumuzun

Avutmaya çalışırken acılarımızı,

Duyumsarken sevinci;insan oluşumuzu,

Girdiler bağlarken mektubumuzu,

Dertleşirken kapısında 40. odamızın.

Girdiler evlerimize

En ağrıtan yerinde bir özlem türküsünün,

Bunalmış bir kahkahanın,orta yerine

Taş gibi yorgunluğunda güzelim düşün,

Ölümcül sağırlıkta,umarsız yalnızlıkta.

Kâğıttan gemiler yüzdürürken;geçmiş,sularımızda,

Uçurtmalar uçururken umut göklerimize,

Kucaklarken dostlarımızı telefonlarda.

Girdiler evlerimize.

Çirkindiler,korkaktılar,yarınsızdılar!

Geldiler itin erek ;girdiler irkilerek.

Kararttılar geleceğimizi.

Isırdılar karanlıkta,kanattılar türkümüzü.

Kırdılar çiçekli dallarımızı,

TÜKÜRDÜLER iÇiNE EKMEĞiMiZiN!

Ağrıttılar ağrımızı

Ağrıttılar dünya dünya

Arıttılar Vatan Vatan" *
siyasetten bizleri uzaklıştıran, aynılaştırma * politikasını uygulayan, gerçekleri çarpıtan medyaya, siyasilere inat gerçeklerden yana yapıldığında gerekli eylemdir. ancak insanları inatla bilmem napan şunlar *, bunlar böyledir diyerek etiketleyerek, demagoji yaparak, populist söylemlerle yapılanı ise kavram kargaşası ve dezenformasyondan başka işe yaramamaktadır. gerçi bu da bazılarının işine gelmektedir ya... * * *
internet gençliğinin boş politize olmuşluğudur, korkulacak bir şey yoktur. iki magazin programı üç beş dizi bir iki de bbg formatlı program ile unutturulabilir, geçer gider..