görsel

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, ırak uyruklu bir kişinin aldığı 10 mezar yerinin satışını iptal ettiğini açıklayarak,

"Bir tane ıraklı gelmiş 10 tane mezar yeri almış. iptal ettirdim. ‘Adamın parasını verin’ dedim. Ben istemiyorum Bolu’ya yerleşsinler, burada defnedilsinler. ırkçı derler ama yaptım bunu" dedi.

https://www.hurriyet.com....i-iptal-ettirdim-42115604
Iraklıysa Irak olsun demek istemiş olabilir.

Mizah olarak yani.
farklı bir ırkın ölüsüne bile düşmansınız. ırkçı demeyelim de ne diyelim sayın tanju?
Bolu'da mezar yeri aldıysa adam boluya iyice yerleşecek, kök salacak demektir.iyi yapmış başkan.
vay be hosgörü bizim mayamizda var derler.

bir de cikmis demec veriyor.
Bunlar iş verirsen aş verirsen ev verirsen kendini ev sahibi sanarlar yarın! iyi olmuş .
Bolu gibi küçük yerde değil istanbul ankara ve izmirde şunu yapsan beyzadeler en fazla 2-3 aya siktirolur gider. Kimse kusura bakmasında olay artık ekstrem önlemler alma aşamasına geldi. Irkçılık falan denemez buna vatan savunması bu.
Gerçekte, Ölen birisi vatanına gömülmek ister. Burayı vatanları olarak görmeye başlamışlar anlaşılan. Güzel bir müdahale ve mesaj içerikli karar olmuş.. şahsen çok doğru buldum..
mülteci düşmanlığından başka icraati yok adamın. varsa yoksa polemik varsa yoksa gerilim. zaten tipinde de meymenet yok, rabbim suratının rabbi yesirini almış.
Irakta savaş falan da yok. TC vatandaşı değillerse ne işleri var burada. ilginç konu.