bugün

klavyemde bozuk olan tek tuş g tuşu, o yüzden pc'den yazışmalarımda sürekli yumuşak ğ li cümleler kuruyorum. çok severim kendisini.
illa lazım olduğunda ekran klavyesi kullanıyorum (bkz: g)
emojiden başlık açmaya çalışınca çıkan harf.
ğeeeee diye okunur.
Bu harfi söylemek için, 9 tane harfi yan yana getiriyoruz.
sirf kendisine anlam verilsin diye dunya uzerinde fransizca ve almanca gibi diller yaratilmistir. oylesine laağnet olasica bir harftir yani. ayni zamanda ufak yegenimin bilgisayardaki programlar klasorune proğramlar yazmasi nedeniyle sinirleriminde bozulmasina neden olmustur.
Yumuşak g diye değil de ğe diye okuduğum harf.

Yumuşak g ne?
Üstündeki kaypak işaret yüzünden sanırım yumuşak ibaresi konuyor başına g nin. Halbuki delikanlı bir harf diye biliriz kendisini.
ilginç. smiley koydum ve bu başlığa geldim.

görsel
Üvey evlat.
Alfabemizin 9.harfidir.Asıl en ibne harf budur.O kadar yumuşaktır ki yazarken Bülent Ersoy gibi hissedersiniz kendinizi.Şerefsiz harf.
g harfinin hollandaya yerleşen kuzeni.
Türkçe'de kelimenin başında yazılamayan tek ünsüz. Konuşma dilinde başlar yalnız. Doğu karadenizde örnekleri mevcuttur.
ismi konulmamış bir harf. Mesela insanların size "ahmet'in çocuğu" dediklerini düşünün. Bu harfin ismi de öyle. Buradan tdk'ya sesleniyorum; isim bulalım "ğ"'ye.
gereksiz bir harf.
alfabemizin 9. harfi
seni başa getirmeyenler utansın reğiz.
görsel
Gavurlara anlatması zor olan sessiz yığınların sesi.
Bir harf.
Öyle sol frame'e bülbüllerin de katkıda bulunabilmesi için şahsım tarafından hakkında kanser bir entry girilen harf.
Hep ortalarda takılmak zorunda olan harf. Hiçbir zaman basta bulunmayacak. Kaderi bu. Lan buna bile dertlendim iyi mi?
yapma çocuğum.
isimsiz bir harftir. Bu yüzden beni derin hüzünlere sürükler.
Türkçe'nin en talihsiz harfi. Kendine ait adı yok, Başka bir harfin "yumuşak" olanı şeklinde bahsediliyor. drama bak!

Hiçbir kelimenin hiçbir yerinde orijinal haliyle okunmaz. Ya yokmuş gibi geçilir, ya da "y" gibi okunur. Hangi kelimede, olması gerektiği gibi gırtlaktan okunuyor? Nerede geçiyor? Ben söyleyeyim; Bir tek deep throat yapan hatunlardan duyabiliyoruz. Tek bir yerde geçiyor, onda da köküne kadar bir yarrakla muhatap olduğu için.

Allah sabır versin.
Turkce'nin yazildigi gibi okunmadiginin birebir örneği. Bu arkadasin var oldugu kelimeler bu soylenmeden okunur.