bugün

yumuşak olmasından dolayı top diyola.
Kazakların yeni alfabesinde de bulunuyor diye bildiğim harftir. Sanırım kazak kiril alafabesinde de bu harfi Ғ şeklinde gösteriliyordu..
Dönme bir harftir.

Türkçe de dokuzuncu harf.
Çünkü bu harf tek başına bir sese sahip değildir. Genellikle bulmaca tarzı aktivitelerde karşımıza çıkan ğ ile biten kelimeler sorusuna şu şekilde yanıtlar verilebilir; ağ, böğ, yağ, sağ, dimağ, çırağ, büluğ, Elazığ, meblağ, yanardağ, Tekirdağ ve Uludağ.
hiç bir kelimenin ilk harfi değildir.
Yumuşak g’nin y’siii?
Alfabemizin talihsiz harfi.
akrostiş yazılamayan isimlerde bulunan harf.
Deepthorat da bol bol istemsizce çıkan harf.
Kutsal bir harf.
Herhangi bir emojiyi başlık olarak girdiğinizde çıkan harf.
bir harf.

o değil de sözlükte sol framede ğöt yazıyor lan :D
Turkce'nin yazildigi gibi okunmadiginin birebir örneği. Bu arkadasin var oldugu kelimeler bu soylenmeden okunur.
Türkçe'nin en talihsiz harfi. Kendine ait adı yok, Başka bir harfin "yumuşak" olanı şeklinde bahsediliyor. drama bak!

Hiçbir kelimenin hiçbir yerinde orijinal haliyle okunmaz. Ya yokmuş gibi geçilir, ya da "y" gibi okunur. Hangi kelimede, olması gerektiği gibi gırtlaktan okunuyor? Nerede geçiyor? Ben söyleyeyim; Bir tek deep throat yapan hatunlardan duyabiliyoruz. Tek bir yerde geçiyor, onda da köküne kadar bir yarrakla muhatap olduğu için.

Allah sabır versin.
isimsiz bir harftir. Bu yüzden beni derin hüzünlere sürükler.
yapma çocuğum.
Hep ortalarda takılmak zorunda olan harf. Hiçbir zaman basta bulunmayacak. Kaderi bu. Lan buna bile dertlendim iyi mi?
Öyle sol frame'e bülbüllerin de katkıda bulunabilmesi için şahsım tarafından hakkında kanser bir entry girilen harf.
Bir harf.
Gavurlara anlatması zor olan sessiz yığınların sesi.
görsel
seni başa getirmeyenler utansın reğiz.
alfabemizin 9. harfi
gereksiz bir harf.
ismi konulmamış bir harf. Mesela insanların size "ahmet'in çocuğu" dediklerini düşünün. Bu harfin ismi de öyle. Buradan tdk'ya sesleniyorum; isim bulalım "ğ"'ye.