bugün

çok güzel bir şiirdir..vapurda gördüğü bir kıza o anda yazdığı bir şiir..
2004 yılı,
birçoğunuz üniversitede falanken ben ilköğretim 7.sınıfım o sıralar.
şiir ne demek bilmezken,
dünyanın en kaliteli türkçe öğretmeni sınıfa girer,
sınıfın en inek asosyal tipi ben,
ilköğretim okullarında pek umursanmayan 60'lar sonrası türk şiirleriyle dolu listeden,
bu şiiri seçmiştim.
ilk göz ağrımdır.
saf çocuk duygularıma nasıl da tercüme olmuştur.
ne güzel bir şiiridir atilla ilhan'ın..
söylenmeyeni söylemiştir..
candır efenim
bu şiirden bunaldım artık. bazı şiirler böyle ayağa düşüyor işte. sonra sosyal paylaşım sitelerinde 'g' leri 'q' ye 'ç' leri 'ch' ye dönüşmüş olarak buluyorsunuz. iyi güzel şiirlerin şanssızlığı bu.
nefret ettiğim şiirdir neden mi?
ben bu güne kadar kimsenin sevgilisine yan gözle bakmadım, saatlerce onun gözlerini gülüşünü vs düşünmedim, hep böyle bir şeyden kaçındım, kimsenin sevgilisi hakkında o kızı ben istiyordum mnısktiim tipsizi kapmış gibi konuşmalar yapmadım
bu şiiri sevmeme sebebim ben o ip ince ruh gibi çocuğun yerine koydum kendimi aşık olduğum, uğruna ölebileceğim, benle mutlu olan sevgilimle bizden ibaret bir dünya da yaşamak isterdim, kimse onu sevmesin biz birbirimiziniz kimse ona bakmasın, düşünmesin isterdim. bir başkasının benim sevgilimin hayalini kurmasını yediremem çıldırırım işte ben bu şiiri bu yüzden sevmedim platonik aşk filan hikaye sen alttan alttan başkasının olana göz dikmişin dayı bir değil on siktir git şimdi..
HER DiNLEDiĞiMDE BENi HÜZÜNLENDiREN ŞiiRDiR.
bildiğim en kafkaesk attila ilhan şiiri.
güldü mü cenazeye benzerdi
hele seni kollarına aldı mı
felaketim olurdu ağlardım
internette bir platformda, birinci şahıs anlatımıyla tekrar yazılmış mükemmel şiir. kimse kimsenin aşkına, sevgilisine karışmıyor. sevgilisi olan da kalbi kırılmış adamın halinden anlasın ve dokunmasın bu güzelliğe. sevgilinin elini tutmakta, onu öpmekte, sinemada başını omzuna koyup film seyretmekte serbestsin. ama şu şiire dokunma, lütfen. o bizim çığlık atan öfke dolu kalbimizin güzel yansımasıdır. değiştirme.
(bkz: Aa benim şiirim)
yazılmaması, hadi yazıldı, saklanması gerekn şiirdir. attila ilhanın yıkıp geçirdiği şiirdir. ilk olarak edebiyat kitabında karşılaştığımda bu şiirle, üstelik bana okuttuklarında acım katlandı. yine koridorda durup karşı sınıfa baktım. bir şiir çıktı orada benden. o zaman anladım işte, insan anlayınca yazıyor. sen ne yaşadın da yazdın be üstad!
(bkz: sigara yaktıran şiirler)
sevdiğim sözlerindendir:

Bekleme yapmayın! Aşkını alan, acıya doğru ilerlesin.
Memleket bir kurtlar sofrasına döndü mü, isyan haktır.
Kolay diyorsun; gel bir de sen yaşa sensizliğimi...

Atilla ilhan
her okuduğumda kalbimi sızlatan attila ilhan şiiridir.
edit:imla
son 6 ay içinde her bir dizesini yaşadığım şiir. bir başkası yaşamaz umarım.
bu şiir adamı mafeder!
henüz 2. şahıstan bir şiir alınamadığı gerçeğiyle karşılaştırır insanı.
Beni sevmiyordun bilirdim
Bir sevdiğin vardı duyardım...
aşk acısı çekilen zamanların en tatlı anlarını yaşatan atilla ilhan şiiri.
her satırını ezbere bildiğim acıtan atilla ilhan şiiri. muhteşemdir.
(bkz: Üçüncü şahıs olmak)
içlendiğim şiir. üçüncü tekil şahıs var ki aşk var şiiridir. aşk berikine rağmen diğerini sevebilmek.
kimi insanların kaderi olan şiirdir. günün birinde üçüncü şahıs olabilmeyi umdurur insana.
Şiir yarışmasında okuduğum şiirdir.
"beni sevmiyordun bilirdim bir sevdiğin var duyardım
çöp gibi bir oğlan, ipince
hayırsızın biriydi fikrimce,
ne vakit karşımda görsem öldüreceğimden korkardım"
attila ilhan'ın, kardeşi çolpan ilhan'a yazdığı şiir. kimisi sevgilisine armağan ediyor bu şiiri, aynı wish you were here dinleyip sevgiliyi düşünmek gibi aptalca. sadri alışık'ı hiç sevmeyen attila ilhan kardeşi için yazmış, çöp gibi oğlan ip ince sadri alışık yani.
Atilla ilhanin en sevdigim siiridir.".Gozlerin gozlerime degince..Felaketim olurdu aglardim"kismi beni derinden etkilemistir..Cunku herseyi "anlatan" gozler ...dir