bugün

doğduğum büyüdüğüm tarihi semnt. (bkz: kuzguncuk)
ayrıca buraya giderken yağan yağmur oldukça meşhurdur.
güzel istanbulumun güzide merkezidir. üsküdar bir yaşam biçimidir.
kız kulesine nazır içilen kahveye ekstra lezzet katan güzellik abidesidir.
sahil genişletme çalışmalarıyla güzelliği iyice ortaya çıkarılmış bir deniz manzarasına sahip güzel ilçemdir. Anlaşılan o ki marmaray inşaatı sonrası tamamen bitirilmiş bir çevre düzenlemesiyle, çok güzel bir sahil panaromasına kavuşacaktır. yaşamaktan her zaman mutlu olduğumdur.
güzeldir hoştur ama yinede bir kadıköy etmez.
Her manasıyla çok beğendiğim bir semt. Uzun uzun düşünüp anlık karar verdim "galiba orda yaşayabilirim"... Belki de "o" orda diye mi???
Sabahsız, güzel bir gece Üsküdar.
oturmak istediğim, gözüme en şirin, en güzel görülen semt.
en sevdiğim yanı karacaahmet.

canım sıkıldıkça vakit ne olursa olsun gidip dolaştığım yerdir. tamam normal değil ama valla ölülerden bir zarar görmedim yaşayanlardan gördüğüm kadar.
an itibariyle bomboş, terk edilmiş ıssız bir kasaba gibi yalnız ve gözleri dolmuş inceden. sıkıntına ortak olup işleri büyütüyor.

(bkz: çok yalnızım be atam)
hakettiğini yaşayan bir istanbul ilçesi. minyatür tahran.
istanbul'un en yaşanılası semtidir. çamlıca tepesi ve 12 kilometrelik sahil şeridiyle büyüleyicidir. boğaz manzarasından bahsetmeye gerek yok zaten. kız kulesine izleyerek bütün gece sevgiliyle geçirilebilir. fethi paşa korusu hafta sonu dinlenmek için güzeldir. istanbul gibi bir yerde hala biraz sakinlik varsa orası kesinlikle üsküdardır. yolu düşeni bekleriz.
doğancılar parkı'na çıkan yokuşta, çıkarken solda, komünist parti ilçe örgütünün bürosu bulunan ilçe.
Bursa'nın ucuz bir taklidi.
istanbulun en güzel ilçelerinden biri olmasına rağmen her geçen gün geriye giden bir ilçedir.
yaklaşık 7 yıldır marmaray projesi yüzünden amına koyulan aslında şirin, otantik ve de çok güzel olan istanbul'un ilçesidir.
abartmıyorum new york için harlem ve bronx neyse, istanbul için de üsküdar aynen o dur. akşamları sokak aralarında ateş yakarak çevresinde ısınmaya çalışanlar, saat gece 2-3 lere kadar kaldırımlara yayılıp, bira şarap içen adamlar. yerlerde kırık camlar. kavgalar, sürekli devriye gezmeye çalışan polis, havaya silahla ateş açılan sokak düğünleriyle boğazın en güzel yerinde, en geri kalmış semttir.
şimdi orada olmak vardı.
meydanının işlek olmasından dolayı hiç edildiği, birçok noktasıyla tarih kokan, mahalle kültürünün semtlerinde yaşatıldığı, istanbul'un en güzel manzaralarına yokuşlarından ulaşabildiğiniz, güzide ilçe.

ayrıca posta adresine "üsküdar / istanbul" yazdığınızda sizi tebessümlere sürükler.
zeynep kamildir.
doğduğum yerdir.
kız kulesidir,
izlenesidir.
bir kenti terk etmektir.*
Doğduğum, büyüdüğüm, aşık olduğum, hayallere daldığım, eşsiz manzaralı ilçem. Yaz akşamlarının vazgeçilmezidir kız kulesinin karşısında demli bir çay içerek ışıltılı denizi izlemek.
istanbul`un en tatli semtidir. huzurlu, heryere yakin, samimi. gece can sikilinca arkadaslarla kiz kulesinin karsisina cay icmeye gitmektir ya da sabaha karsi kuzguncuga pastaneden sicacik poaca alip deniz kenarinda yemek demektir. benim icinse ogrencilik hayatidir uskudar. ozlenendir.
an itibari ile küçük de olsa " her yer taksim her yer direniş " diye bağıran bir kitlenin sesine uyanan ilçe.
an itibariyle çanak çömlekle vatan kurtarmaya çalışıyorlar, niyazi bey lokantasının terasından takip ediyorum gelişmeleri.