bugün

aldıkları.
mezun olana kadar hayata pembe gözlüklerle bakmak.
Kalleş insanlar

Iki ayda atmaca gibi oluyosunuz.
Çıkar ilişkisi nedir neden kurulur?
yediğin kazıklardan ders almak, tecrübe edinmek gibi. götürdükleri ise daha çok!
Okumadığım için bilmediğim ama az Yada çok bişeyler kattığı kesin.
olay bence sadece am.
Birincisi sabır. Gerçekten bir boka yaramayacak insanlara sırf statüsünden kaynaklı olarak sabır gösteriyorsun. Onlarda bunu sonuna kadar zorluyor.

ikincisi kendi başına(parayı babandan da alsan) bir evi çekip çevirme kabiliyeti. Yani her ne kadar sen kazanmasanda. Para miktarı belli ve buna göre hareket etmen gerekiyor.

Üçüncüsü otobüslerde uyuyabilme becerisi. Gerçekten beceri bu çünkü artık gide gele alışıyorsun ve koltuğa göre şekilleniyorsun resmen.

Dördüncüsü ilk başlarda anlayamasanda öyle yata yata alamayacaksın diplomayı. O yüzden ders çalışmayı ya da kopya çekmeyi öğreneceksin. Çalışmak daha zahmetsiz.

Aklıma gelirse edit lerim.
insanların ne kadar da saygısız, arkadan vuran,hain olduklarını öğrendim. Sizin yüzünüze gülüp arkanızdan türlü entrikalar çeviren arkadaş gruplarını ama en önemlisi iyi niyetinizi suistimal eden yobazların türlü dolaplarını öğretti. Hep nerelerdesin diyorlar Şimdi ben onlara ulaşılmazım bu kadar basit ne yaparsanız yapın...
tavla oynamayi nasil ogrenmissem mezun oldum olali kimseye yenilmedim daha aq.
Her şeyden önce Dünyanın sadece senin mahallenden, sokağından ibaret olmadığını, aslında her birimizin çok farklı bakış açılarına sahip insanlar ve farklı çevrelerden yetişmiş meyveler olduğumuzu başka bir şehirden, ülkeden gelen insanlarla ve kültürleriyle tanıştığında kavrıyorsun. böylelikle hayatı ve toplumu algılaman aydınlanır, gelişir ; geliştikçe sen değişirsin, sen değiştikçe dünya değişir.
(bkz: akademik bakış açısı)
insandan aldıkları desek; masumiyet, samimiyet, ümit, para, karakter, gelecek...
farklı bakış açıları, farklı penceler, değerli eğitmenler( sayısı 1-2'yi geçmez ), ve bazı güzel dostluklar.
Bir tık atlıyosun işte. Bir tık lafı da dillere pelesenk oldu. Ya tabi okumayan insanla bir level farkı olmakta. Ancak aile terbiyesi en mühimi.
Not: hayat üniversitesinden mezun olanlar ilk fırsatta pusuya düşürürler. Üniversitenin bir şeyler kattıgını ıspatlamalısın seni küçük sevimli şey.