bugün

Bir tık atlıyosun işte. Bir tık lafı da dillere pelesenk oldu. Ya tabi okumayan insanla bir level farkı olmakta. Ancak aile terbiyesi en mühimi.
Not: hayat üniversitesinden mezun olanlar ilk fırsatta pusuya düşürürler. Üniversitenin bir şeyler kattıgını ıspatlamalısın seni küçük sevimli şey.
farklı bakış açıları, farklı penceler, değerli eğitmenler( sayısı 1-2'yi geçmez ), ve bazı güzel dostluklar.
insandan aldıkları desek; masumiyet, samimiyet, ümit, para, karakter, gelecek...
(bkz: akademik bakış açısı)
Her şeyden önce Dünyanın sadece senin mahallenden, sokağından ibaret olmadığını, aslında her birimizin çok farklı bakış açılarına sahip insanlar ve farklı çevrelerden yetişmiş meyveler olduğumuzu başka bir şehirden, ülkeden gelen insanlarla ve kültürleriyle tanıştığında kavrıyorsun. böylelikle hayatı ve toplumu algılaman aydınlanır, gelişir ; geliştikçe sen değişirsin, sen değiştikçe dünya değişir.
tavla oynamayi nasil ogrenmissem mezun oldum olali kimseye yenilmedim daha aq.
insanların ne kadar da saygısız, arkadan vuran,hain olduklarını öğrendim. Sizin yüzünüze gülüp arkanızdan türlü entrikalar çeviren arkadaş gruplarını ama en önemlisi iyi niyetinizi suistimal eden yobazların türlü dolaplarını öğretti. Hep nerelerdesin diyorlar Şimdi ben onlara ulaşılmazım bu kadar basit ne yaparsanız yapın...
Birincisi sabır. Gerçekten bir boka yaramayacak insanlara sırf statüsünden kaynaklı olarak sabır gösteriyorsun. Onlarda bunu sonuna kadar zorluyor.

ikincisi kendi başına(parayı babandan da alsan) bir evi çekip çevirme kabiliyeti. Yani her ne kadar sen kazanmasanda. Para miktarı belli ve buna göre hareket etmen gerekiyor.

Üçüncüsü otobüslerde uyuyabilme becerisi. Gerçekten beceri bu çünkü artık gide gele alışıyorsun ve koltuğa göre şekilleniyorsun resmen.

Dördüncüsü ilk başlarda anlayamasanda öyle yata yata alamayacaksın diplomayı. O yüzden ders çalışmayı ya da kopya çekmeyi öğreneceksin. Çalışmak daha zahmetsiz.

Aklıma gelirse edit lerim.
olay bence sadece am.
Okumadığım için bilmediğim ama az Yada çok bişeyler kattığı kesin.
yediğin kazıklardan ders almak, tecrübe edinmek gibi. götürdükleri ise daha çok!
Çıkar ilişkisi nedir neden kurulur?
Kalleş insanlar

Iki ayda atmaca gibi oluyosunuz.
mezun olana kadar hayata pembe gözlüklerle bakmak.
aldıkları.
Kısa dönem askerlik.
çöp insanlar.
Bana sevgilimi kattı en güzeli olarak daha sonra Dünya iyisi hoca ve inovasyon için yanıp tutuşan insanları.
yalakalık.

not verenlere gaz vermekten parmaklarım çürüdü. emojilerimde en çok kullanılanlarda tüm kalpler ve öpücüklü yüzler ilk sıraya dizilmiş halde.
Not ortalamana bakıp 'ne kadar gerizekalıyım' demek.
Öncelikli olarak egoist hocalarla başa çıkabilme yeteneği, güvenliklerle kanka olabilme, eğer iyi bir ortamdaysa özgüven, insanları kolayca tanıyabilme, krediyi 1 haftada harcayip ayın geri kalanında beş parasız gezmeyi hee bi' de alttan ders almayı öğreten kurumdur.
Beleşçilik.
bu başlığa kesin yazmışımdır ama derse gitmediğinde notlardan konuyu kavramayı öğreniyorsun. hani bana şimdi verseler hiç bilmediğim bir konuda hiç bilmediğim bir kitap 2 haftada süre versinler tahtaya çıkar bütün fakülteye anlatırım.
kultur seviyesinin bir-iki gomlek yukselmesinden baska artısını goremedim.
sabır.
insanlara karşı sabretmeyi öğrendim ben açıkçası.