bugün

gayet basit görünür ama zor bi yoldur..daha arabayı fakülteye parkeder parketmez kapının dibine gelen şakirt kardeşimin yurt tavsiye etmesiyle,ilk cümlesini bitirmeden ben alkol bağımlısıyım cemaat olmaz hocam ümitsiz vakayım demiştim..adam hala yılmadı beni bıraktı babamla konuşmaya başladı..ulan kendi ailenle mi karıştırdın benimkini,babam gitmek istemediğim yere mi yollıycaktı beni..allahtan babam adamın dibidir de kalcak olan kişi oğlum onla konuşun dedi eleman ufak ufak topukladı..ha noldu 2 katı para verdim başka bi yurda ama 1 senem zehir olmadı en azından..
cok basittir tavrinizi ortaya koyun bir bok demezler zate.sahsen ben daha giydigim kapriyle solcu oldugumh belli ediyorsam soze gerek bile kalmaz.
sakın bulaşmayın en az 1 yıl arayıp bir şeylere davet ediyorlar, zorluyorlar.
en sonunda küfrettim de öyle kurtuldum.
her köşe başında bir celladın olduğunu var sayarsak, e bizim yolumuzda virajlarla doluysa, yok öyle bir yol.
yanınıza geldiğinde hayır 200 lira da versen sikmem seni diye bağırın bir daha yaklaşmazlar .
ktü ordu myo ve trakya üni. tekirdağ myo olmak üzere iki örgün eğitim veren okulda okumama rağmen bir kere bile cemaatçi görmediğim için ihtiyaç duymadığım yollardır.
eğer bu tiplerden uzak durmak istiyorsanız, size "gel yoldaş" gibi cümlelerle yaklaşanları takip edin, sizi ya bir dağa yada hücre eve gizleyerek sizi onlardan uzak tutarlar.
yurt soranlara buralıyım diyerek geçiştirilebilir.
sohbet için çağırılıyorsanız, bi ufak rakı isteyin.
hiçbir şey yapmanıza gerek yok. salak değilseniz tabii. silah zoruyla bir şey yaptırmıyorlar kimseye.
günlük hayatta görülebilir bir dövme yaptırmak.
(bkz: cemaatçi)
(bkz: sünepe)
(bkz: sülük)
(bkz: solucan)
(bkz: yılan)
(bkz: cemaatçi)
zaman gazetesinden asla konuşmayın, bu kelimeyi duyar duymaz yanınıza koşup sizi zorla abone yaparlar.
başıma gelen olaydır efendim...

2007... 9 eylülü kazanmışım. gittim izmire okula kayıt yaptırdım. başladım yurt aramaya...tek kriterim var cemaatçi olmayacak... okulun önünde yurt broşürleri falan dağıtıyorlar serviler var yurda götürüp gezdiriyorlar...

o tarafa doğru yöneldim... sakallı bi amca yolumu kesti. bildiğin amca lan.

-kardeş selamın aleykümç yurt mu bakıyorsun.
+evet abi bugün halletmem lazım akşam uçak var.
-yurtlar pahalı oluyor ya.
+e sokakta mı kalayım abi.
-yok canım ne demek. bizim evlerimiz var bir arada kaldığımız. herkese oda veriyoruz.ücretsiz hem de. burs falan da ayarlamaya çalışıyoruz.
+abi benim babam 80 de idamdan yargılandı 8 yıl yattı. ben de ateistim. o yüzden yanlış kapıdasın.
-ooo tamam kardeş kusura bakma.
+rica ederim ne demek. kolay gelsin.
cemaat oluşumuna karşıyım kardeşim demeniz yeterlidir. Adamın gözüne ben alkol alan biriyim diye sokmanıza lüzum olmayan durumdur. Herkes insan sonuçta.
telefon numaramı bir yerden bulmuşlar illa gelip görüşmek istiyor ve gelecek bir tanesi. çok kontrole gelemeyen ve çabuk sinirlenen biriyim. önerilere açığım.
siktiri çekin en baştan.
Eğer bir cemaatçi sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse bilinki o fetocudur.
ondan uzak duramazsınız, o sizi bulur...
Okulda kızlar ile bol vakit geçirin, okulda sarmaş dolaş olun ve nerede kız bolluğu var ise orada olun. Abilere göre karı kız işi terstir hassiktirsinler oradan.
eve yemek yemeye çağırılca gitmeyin . zira o yemeğin ardından ablaların sohbetleri başlıyo.
bol küfür edin.
yoktur öyle bir şey. bir baltaya sap olmak istiyosanız seve seve müsiad ve benzeri topluluklara üye olmak zorundasınız. yoksa kpss kovalarsınız.
açık açık ilgilenmediğini söylemek olabilir. yok eğer yapamıyorsanız her davette canım benim regl dönemim, günah olur şimdi gelmeyeyim demenize neden olabilir. (bkz: hayır diyemeyen insan)
uzun saç bırakmak, küpe takmak, Arkadaş çevrenize Allah'a inandığınızı söyleyerek islam dinini eleştirmek.

Ben bunların bir tek küpe olayına girmedim. çokta başarılı oldum cemaat evlerine makrube için sohbete gitmek istedim arkadaşlar sen gelme gelirsen orda kötü olur her şeyi reddediyorsun bizi de kötü görürler deyip beni otomatik uzaklaştırdılar..

Tüh bak gitti devlet kadrosu
atatürk bayrağını alıp 3-5 kişiyi toplayın
cemaat evine gidip 'şakirtler' diye bağırın.
son derece ciddi ve kendinden emin bir tavır takınmak. olabildiğince bilmiş ve soğuk davranmak..

edit: bu söylediğim yöntem fayda sağlayacaktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar