bugün

şeytanın adımlarını takip edin.
onlarla sürekli daşşak geçin. zaten yaklaşmazlar.
(bkz: üniversitede terör örgütleriden uzak durmanın yolu)
(bkz: üniversitede ateistlerden uzak durmanın yolu)

bunlardan uzak durduktan sonra zaman kalırsa cemaatcilerden de uzak durabilirsiniz. zaten siz uzak durursanız onlarda sizden uzak durur, terör örgütleri ve ya ateisler gibi sizleri zorlamaz, can sıkmazlar. kafaya takmayın yani. zaten o nur yüzlü, hoş sohbetli insanları gördüğünüzde eğer içinizde biraz iman varsa cemaate katılmasanız bile ortamlarına girmek istersiniz.
zengin olmak.
otobüsten indiğinizden itibaren peşinize badem bıyıklı tipler takılacak. okula kadar götürmek istyecek kayıt işlemleriniz sırasında yardımcı olmak isteyecek falan. o heriflerden yakayı sıyırırsanız uzaksınızdır.
akıl, fikir ve vicdan sahibi, sağlam karakterli gençler için sorun değildir.
çok zeki olmaya gerek yok. salak olma yeter.
Kararlı olmak. Kesinlikle kararlı olmazsan gelir kanına girer. Kaçamazsın. Tek yolu kararlı ve net bir şekilde hayır diyebilmektir.
içmek. *
Davet ettiği sohbetlere gitmeyin, onlara eğilimli arkadaşlarınızla takılmayın. Gelip yanınıza bir şeyler dağıtmak isterse almayın, alırsanız üstünüzde bulundurmayın.
Herkesin inancı kendine yahu, cemaat nedir.
yanlarında fethullah gülen'i eleştirin, hatta küfredin.

ahahahah bu kadar abartmayın tabii ki. yoksa çoğu size karşı cephe alıyor. beni örnek almayın amk, fikirlerini kendine saklayamayan bir öküzüm ben. *
akşam içek mi kanka deyin hemen kaçsınlar.
yoktur amk.

bu adamlar seni, hristiyan mı yapmaya çalışıyor lan? Yahudilik propagandası mı yapacaklar da böyle bir sikin derdine düşersin? yoksa illuminati falan gibi ne bok olduğu belirsiz lejyonlara mı çekecekler seni? zamanında ananın babanın veremediği allah korkusunu, peygamber sevgisini verip karşılığında hiçbir şey istemeyen bu insanlara, vebalı muamelesi yapılıyor olması şayet espriyse çok kötü, yok ciddiyse;

1-) cahilliktir. kendi dinini, peygamberini anlatacak insanları, torbacılarla karıştırmaktadır.
2-) amaçsızlıktır. call of duty'e ayırdığı zamanın onyedi milyonda birini allah'ına kitabına ayırmaktan aciz, nefsinin boyunduruğundan çıkamayan zopalık adamların işidir.
3-) bunu yapan kişi müslüman değildir.

üçüncüye yapacak bir şey yok; doğru yoldadır bu arkadaş. ama ilk ikisinden biriyse bir adam, karbonfiber misin eşşoğlueşşek elbet bir gün sen de öleceksin. ne sikime havalara girersin üç günlük götü boklu ünili olunca hemen.

edit: imla.
yanlarında fethullah gülene küfretmek gibi şeyler yapmayın, sonra ders notları falan sıkıntı bu işler.
Küpe takın.
bana dinimi anlatıp peygamberi sevdirecekmiş. bak bak bak. ulan sana ne? benim peygamberi sevip sevmemem sana mı düştü dingil.
boynunuza prezervatif asın.
olmayan yollardır. onlar isterlerse sizden uzak dururlar.
aradaki mesafeyi açamayın hiçbir zaman zire yemekleri harika oluyor.
şudur budur.

inanmayın üç günlük nefsinin dikine dikine yaşayanlara. sen müslüman evladısın; peygamberin insanlığın iftihar tablosu olan o zât ise, ecdadın fatih sultan mehmet han ise, unutma sen üç günlük bedeni hislerinin peşinde esir olamazsın.

mesele karı-kız meselesi ise, bir gün elbet zaten sen de evleneceksin, korkma. bekar kalacak halin yok. sana, bilinç altına karı-kız işlerine gir diyen adamları barcelona'nın başına koysan messi'yi kalede oynatırlar. anlatabiliyor muyum? sen dizinde derman, bileğinde kuvvet varken, vatanına, milletine, dinine faydalı şeylerle meşgul olmalısın. boş işlerle meşgul olamazsın. tabii ki arkadaşların olacak; eğlenecek çoşacaksın da. ama, ünili olmayı karı-kızdan ibaret görmek university of cambridge'e gidip orasını çilli ingiliz kızlarından ibaret görmek kadar cahilce. her şey zamanla. zamanı gelince evlenir barklanırsın da. ama unutma ki, bu 4 yılda milletine dinine etmen gereken hizmetler, katman gereken değerler var. yoksa, merada otlayıp önüne gelen ineğe çakan bir sığırdan ne farkın kalır, söyler misin?

edit: imla.
british bir tavır ve aksanla everyday i'm capulling derseniz sorun olmaz.
zor iş...
daha kayıt için kampüse adım atıldığında başlar 550 kişi abiabiaibiaibaibiabiaibiaiabi diye. o an tek olsalar çakarsın suratına ama malesef. öyle bir yapışırlar ki abi numaranı aldık mı senin, abi gel yurdumuzu gör falan filan diye, sanki her an siyah bir araba fren yaparak dibinizde duracak da sizi zorla arabaya atıp, cemaat yurduna götürecekmiş gibi hissedersiniz. mümkün olduğunca tek kelime etmemeye çalışın bunlarla geçen sene arkadaşım bir tanesine tek bir şey sordu bir baktık ki kendimizi bir minibüs dolusu insanla cemaat yurdunda bulduk amk. hiç muhattap olmayın kısacası.
Ateistim lafıyla hepsinin söylenerek gitmesi.
k. atatürk imzası gibi bir dövme yaptırın, aslında sadece dövme yaptırmanız yeterli.
(bkz: vampirlerin haçtan korkması)
"ben para ve ranta tapanların hizmetinde, bilinçli ya da bilinçsiz paraperest ve rantperestlerin hizmetinde olanlardan değil allah'ın hizmetinde olanlardanım." deyin, zaten özellikle bahsettiğiniz şeyin ne olduğunu bal gibi bilenler öyle bir nefretle bakacaklar ve ardından uzaklaşacaklar ki "korunma" kısmına gerek kalmayacak. öyle "sıcaklık şefkat" diyenlere de aldanmamalı, onlar "kendine müslüman", size değil. birisi de demiş, "şeytanın adımlarını takip edin." diye, al işte özet. cemaatten değilsen ve mesafeli yahut karşıt duruyorsan müslüman değilsin; kafaya bak.
"siz allah'a dini mi öğreteceksiniz!" diye de çıkışılabilir böylesine karşılaşılırsa, suratları çok güzel oluyor.
(bkz: ankebut suresi/#18731280)