bugün

türk gencinin en çok boşlukta olduğu andır.
kısa sürmesi temenni edilen dönemdir. zira bu boşluk fazla uzarsa, işsizlik boyutuna dönüşürse bunalım dönemine yerini bırakır.
(bkz: askerlik)
(bkz: liseden hemen sonraki boşluk dönemi)
bazen de olması gereken dönemdir. fazla sorgulanmamalıdır zira herşey nasiptir.
sıkıntılı bir süreçtir. eğer fen-edebiyat'tan mezun ise ve lisans okurken tasarladığı bir gelecek planı yoksa kişi yüksek lisans mı yapsam askere mi gitsem diye düşünür durur. önce bir tatil yapayım der. ama tatil boşa vakit harcamak gibi gelir. çabuk atlatmak en hayırlısıdır.
neye saldırcağını bilemezsin, dil kursuna mı gitsem, yan flüde mi derken hiç bişey yapamaz malak gibi 1 seneyi yersiniz.
askere gitmeyle sonuclanir.
4. sınıfa gelmeden birkaç alternatif yol belirlenerek panik haliyle oraya buraya saldırmanın önüne geçilebilir. biri olmadı öteki olur o da olmadı beriki olur baktın hiçbiri olmuyor kasmanın bir alemi yok boş günlerin tadını çıkar. işe başlayınca bir yığın dert sıkıntı seninle olacak unutma. kapitalist sistemin borç çarkına girip şunu da alayım bu taksit bitsin ötekine başlayayım evin borcu bitsin arabayı yenileyeyim derken ömür geçip gidecek zaten gez eğlen keyfini çıkar. maddi olarak sıkıntıya mı düştün gerekirse taksicilik yap ama hiç kasma.
en facia dönemdir.bir yandan aile baskısı bir yandan kendi psikolojik durumunuz...kısacası hemen atlatılması gereken durumdur.
her vize ve final dönemi geldiğinde yaşamak istediğim dönemdir. ama tabii o zaman geldiğinde de uzun sürecek olursa eğer kafayı yiyebileceğimi şimdiden kabul ediyorum.
askerden sonraki boşluk döneminden daha az boş dönemdir.
bi' üniversite mezuniyeti sonrası işsizlik boşluğu değil.
Şu an içinde olduğum boşluktur. Kaç senedir hayalini kurduğum boşluktur. Boşluk gibi boşluktur.
dört gün sürdü ben de anlamadım.
çok boş bir dönemdir gidecek ders yapılması gereken ödev projede yoktur bir işe başlanmassa bu boşluğun boka sarma ihtimalide yüksektir.
Dört gözle beklediğim boşluk zira oraya kadar gelmem bir miktar süre alacak.
tam olarak icinde bulundugum bosluk. iş yok seneye gidicegim bir okulum yok. simdi bu asama da tam olarak napiyoruz?
Yavaş yavaş bende o moda giriyorum galiba.