bugün

Endüstri mühendisliğinde advanced computer programming ve mühendislik mekaniği zordur. Bölüm dersleri bunlara nazaran daha kolaydır, zor olsa bile keyifli geleceğinden daha atlatılabilir derslerdir. Sanıyorum gıdada akışkanlar mekaniği zor. Bunların haricinde termodinamiğin ve mukavemetin zor olduğunu duydum.
Ceza usul, borclar hukuku özel hükümler vb. derslerdir.
ya buraya muhasebe falan yaziyorlar sasiriyorum. sadece telekomunikasyonun degil, tum muhendislik bolumlerinin en zor derslerinden birisi elektromanyetik teoridir.

(bkz: ali yapar)
(bkz: termodinamik)
benim için genelde medeni hukuk kürsüsü, özelde eşya hukuku ve miras hukuku dersleri.
kendi adima en cok zorlandigim derslerden bir tanesi kuantum mekaniğiydi.

sinav sonrasi derslikten cikarken; kapali kapiya toslayip, hafif sendeledikten sonra kapiyi acip cikarken, kapidan özürdilememe vesile olmustur. binadan cikip; eve gidiyorum diye yanlis bir otobüse binip 1 saat boyunca yolculuk yapip, adini cismini bilmedigim, dagin basinda bir yerde inip otobüs duraginda ters istikamete gidecek otobüsü beklerken kendime gelmisimdir.

derslerin zorluklari kisiden kisiye ve hocadan hocaya degiskenlik gösterir.
Çelik yapılar.

Adamın götünden nasıl kan alınır gördük.
matematiksel istatistik.
almanca gramer.

orospu almanlar.
Valla ben ingilizceyi 3 yıl alttan aldım son sene hocaya güllüoğlundan baklava alarak geçtim.
istatistik yazacaktım, yukarda acayip acayip ders isimleri yazanları görünce utandım vazgeçtim.
Ölçme ve değerlendirme.
Verilemeyecek ders yoktur, geçirmeyecek hoca vardır mantığıyla üniversitedeki en zor dersler beni geçirmemeye yemin etmiş boynuzu kırık ala gavat dürzü hocalarımın pek değerli dersleridir.
Rus dili ve edebiyatı-Morfoloji .
zor ders yoktur dersi zorlastiran hoca vardir.
kamu maliyesi ve medeni hukuk.
Muhasebeye giriş.
Kafa basmıyor arkadaş bir türlü. 5 sınıf oldum bu lanet ders yüzünden.
process control
Mass Transfer
thermodynamics-2.
inkılap.
kızılayın dağıttığı işletme/iktisat diploması sahibi adamlar gelip buraya muhasebe falan yazmasın amk ya. biri de gidip öğretmenlik dersi yazmış. ölçme değerlendirme demiş.

tek hücreli canlıyı koysam 3 senede bitirir bu bölümleri. en zor işlemi % almak olan bir matematik gerektiren ve bunu bile beceremeyen döl israflarına selam olsun...
ceza hukuku.
Bilim Felsefesi.

Ülkemiz bilim açısından pek bir üretken olmadığından, çağdaş bilim farkındalığı da pek yok. Dolayısıyla farkında olmadığın şeyi anlayıp, bilip sonra yorumlamak.. Zor
termodinamik
mukavvemet
talaşlı imalat
akışkanlar mekaniği.
Edebiyatta Osmanlıca tokatlar.
zor ders yoktur zor hoca vardır der köşeme çekilirim.