10 sene öncesinin yarı aç, tam abazan mühendislik öğrencisinin hatıralarına göre öğrenciliğim boyunca kandırıldığımı anlamamı sağlayan gerçektir.
(bkz: üniversitede kızlar tecavüz ediyormuş)
yapamayanların üniversiteye boşa gittiğinin resmi fiil.
üniversitenin en güzel nimetlerinden biridir.
Öyle bir şey yoktur. Varsa da haberimiz yoktur. bu kızlar nerde veriyor ki acep ??
batıl inançtır.
ergen liseli için peynirden umut gemisidir.

proflar teklif ediyorlar hatta.
tam da böyle bi hayatımız var, içki uyuşturucu rock n roll ve umarsiz sikiş, öyle böyle bi hayat diil bu, tuttuğumuzu sikiyoruz.
amerikan dizi ve filmlerinde izleyenleri yozlaştırmak için gösterilen öğrenci hayatıdır. Film onlar arada yastık var inanmayın.
üniversite hayatını amerikan dizi ve filmleri gibi sanan birinin ilgi çekme çabasından başka birşey olmayan söylem.

(bkz: geçen yine sevişiyorum)
yüzbinlerce gereksiz insanın üniversiteyi ne için kazanmak istediğini anlatan cümledir aslında,
gelde bu memlekette ondan sonra uçak yap, araba yap, teknoloji üret,
ancak dalga geçer "türkiyenin ışık hızında uçak bilmemnesi..." diye, okullarda karı kızı peşinde gezmeyen, desr aralarında namaz kılmaya gidene şakirt der dalga geçer, utanmaz bunu yaparken de,
sormaz kendi kendine, "ulan ben bu memlekete hangi katkıda bulundum, hadi memleket abartı oldu kendime ne katkım var, aileme nesıl bir faydam var" diye sormaz, sabahtan akşama kadar boş boş yazar-konuşur.
keşke doğru olsa dediğim, yanlış tespit.
doğru olsaydı eğer bu fikir; üniversiteler belki biraz daha bilim yuvası olabilirdi, kızlar sadece erkekleri etkileyip iyi bir koca bulma yeri gibi görmezlerdi üniversiteyi, erkeklerin kantinlerde sabahtan akşama kadar kız kesmekten başka uğraşları olurdu, sohbetlerin belki biraz daha içi dolu olabilirdi, arkadaşlıklar başka değer yargıları üzerine kurulurdu belki, giysilerin marka olup olmamasından ziyade belki temiz ve tertipli olması gerektiğine inanılabilirdi, ne kızlar erkekler için mastürbasyon objesi ne erkekler kızlar için hayallerindeki hayata ulaşma çabasının bir basamağı olurdu...
hakeza belki her şey daha doğru olurdu.
ama belki.
Yalandır. Arada bir de sıçarlar. *
liseli ergen düşüncesi.,rüyası,hayal dünyası. dahası var hatta kızlar teklif ediyormuş.
bir bakıma doğru olan tespittir. neden derseniz gidin bir bahçeşehir üniversitesine burslular hariç herkesin altında bmw var. nereden mi biliyorum diyorsunuz ? orada çalıştım ben. 350bin dolarlık tekneye ucuz diyen insanlar. şimdi bu adamlar yiyip içip sex yapmayacakta kim yapacak ulen ?
böyle yazıları gördükçe kan beynime sıçrıyor. özellikle haftalardır uyumadan, adamakıllı yemek yemeden proje yapmaya uğraşırken. ulan hem yapsalarda sizene. hayatta hiç bir bok olamamış, ülkede oksijen kaybından başka hiç bir halta yaramayan insanlara birilerinin sevişmesi dert olmuş. aslında değer verip böyle bir şey hakkında yorum yapmak bile gereksiz ama insan kendini tutamıyor. başınıza çalınsın o kokuşmuş ve aptal ahlak anlayışınız.
yiyip içip sex yaptığı saatler keşke ders çalışma saatlerinden fazla olsa dedirtir.
özellikle mimarlar ve tıpçılar acınası durumdalar gerçekten.
bir liseli metaforudur. oğlum bakın eğer üniversitede de kızlar veriyor gibi bir söylentiye inanıp okul okumaya kalkışacaksanız hiç denemeyin. 4 yıl boyunca sadece sağ elimle düzenli bir ilişkim vardı. 4 yıl boyunca yaptığım tek fantezi poşet fantezisiydi. paraya bakıyor bu işler vajinaya işe başlayınca doyduk.
yiyip içip seks yapamayanlara kapak olmuştur. *
ben niye yemeyip içmeyip derslere kasıyorum ulan diye çığlık attırandır. yoktur efenim öyle bişey kısaca.
(bkz: işte bunlar hep seks)
tam bir liseli düşüncesidir.
(bkz: amsterdam da kızlar veriyormuş)
http://www.radikal.com.tr...1095881&CategoryID=77

öğrencilerin hayatlarını 'siki taşşağına denk' zanneden güruhun kesinlikle okuması gerekmektedir. davulun sesi uzaktan güzeldir.
olum açmayın lan böyle başlıklar. sonra burnu kukudan çıkmayacağını düşünüp de üniversiteye gelen bir sürü mal oluyor. hayal kırıklıklarını, kalp kırıklıklarını ve çük burukluklarıyla uğraşıyorlar.

(bkz: üniversitede ortalığın amına koyacağım diyen genç)