bugün

lise ve askerlik arkadaşlığına göre çoğu zaman tırt olan arkadaşlık türüdür.

çıkara dayalıdır. üniversite bitince pek görüşülmez zaten. koparsın istemesen de...
geçici bir arkadaşlıktır. o diploma alınır ve her şey biter.

(bkz: irtibatı koparmayalım)
lise arkadaşlığı ile alakası olmayan kimin ne olduğu anlaşılamayan arkadaşlıktır.
en iyisinden en kotusune kadar tanışacağınız arkadaşlardir. en kişilikli, en dürüst, en temizini bulurken bir yandan da en şerefsiz, en ahlaksiz, en uyuşturucu müptelasıni göreceksiniz.

herkes yapmam der ama bir şekilde dahil olur her kesime. sonra zaten kendi kişiliğiniz kim olduğunuzu etrafinizdan anlarsiniz.

(bkz: etrafımızdaki insanlar bize kim olduğumuzu gösterir).

ancak tanidiginiz her arkadaş size hayatta yerine göre iyi yerine göre pisman bir deneyim kazandiracak. ancak korkmayin, tecrübe deneyimlerimizin toplamıdir.
yaz tatillerinde askıya alınan arkadaşlıktır. herkes birbirinden bekler o telefonu...
iki ayrı memlekette sürdürülemeyecek arkadaşlıktır. ayrıca üniversite sonrası hayattır ve o hayat karmaşası içerisinde insan değil arkadaşını kendini bile unutur.
üniversite bitiminde aranmaması muhtemel arkadaştır. üni arkadaşlıkları menfaatliklerle doludur. nadiren bir kişiyi ararsın oda aklına gelirse.
çıkar arkadaşlığıdır çoğu zaman malum sınav zamanlarında arkadaşlığın cılız alevi canlanır sonrası yine aynı mezun olunca zaten alev de kalmaz ortada arkadaşlık da gerçek dostluklar da yaşanmıyor değil hani ben öyle bir istisnaya rastladım ki üni hayatım boyunca başıma gelen en güzel şey
bir dostunun olduğunu bilmek ve bunun güveniyle yaşamak harika bir his
umarım herkes hayatında bir kez olsun bu güzel duyguyu yaşar...
en geçici diyenler yanılıyor olablirler, kimilerinin hayatlarındaki en kalıcı olanlardır.
mezun olunduktan sonra herkesin birbirini facebook'a eklemesiyle devam edeceği zannedilen arkadaşlıktır.
yalandır, içi boştur. olmayanını da bulduysanız ne mutlu size.
hiç gerekli değildir. 5 seneyi devirdim, ''bütün malları nasıl buldum da hayatıma soktum'' diye hala hayıflanırım.
universite de daha bir oturmus karakteriniz olur. dunya gorusunuz dinlediginiz muzikler guldugunuz espriler vb gibi. o yuzden yapılan arkadaslıkları siz belirlersiniz. gozlem yaparak muhabbet ederek anlarsınız kimin ne oldugunu. ve istediginle arkadaslık yaparsın.
yaz okulunda sende kalabilir miyim ya? Ev boş mu be? Sigara var mı? Not var mı? imza atsana yerime? Şeklinde bir sürü arkadaşınız olur. Amma lakin yalnızca bu şekilde olur. Gerisi istisna.
arkadaşlıkların kalitesi, sizin onlar için yaptığınız fedakarlıkla orantılıdır.
o yüzden kimse çıkıp da "boş işler yea" demesin. Hakettiğinizi bulmuşsunuzdur.
Bir çok kızı kadına çeviren arkadaşlık çeşididir.
yolan kazanır.
gecenin bir vakti beraber patsoya gitmeyi özlemektir. (üzgün smiley)
yediğini içtiğini karşılıklı paylaşmaktır konuştuğunuzda sizi anlayan biri olmasıdır. (bi daha üzgün smiley)
ikiyüzlü bir arkadaşlıktır.

mesela sizinle aynı masada oturup yan yana ders dinleyen insan sizi halı saha maçına çağırmayabilir. ya da sadece sınav zamanı selam verebilir. göt insan çok dünyada.

siz siz olun üniversitedeki arkadaşlıklarından fazla bir şey beklemeyin. hayal kırıklığına uğrarsınız yoksa.

o 2 ya da 4 yıl bitecek ve herkes kendi dünyasına dönecek. bir tane çok sağlam arkadaş edinebilirseniz ne mutlu size.
çok sağlam temelli olmayan arkadaşlıktır.ne bilim ya bir lise arkadaşlığı değil bence.ama kafa yapısı bana çok yakın insanlar, çok iyi insanlar da var.
Unutulur zamanla hayal kırıklığıdır.
ayaklardan geçilmez, neredeyse herkes menfaatçidir.
Asla dostluğa dönüşmeyecekmiş gibi görünen arkadaşlıklardır.
Lise arkadaşlığını aratan arkadaşlıktır.
otogara kadardır.