bugün

entry'ler (185)

31 ocak 2015 antalyaspor karşıyaka maçı

Karsıyaka atak yapıyor ama pek etkili olamıyor üstelik juninho ve kahe gibi oyuncuları var.

diş hekimliği öğrencisi olmak

tıp okumak ve diş okumak birbirine cok benzer, fakat dis okuyunca tip derslerinin yaninda kendi alanin olan dis derslerini de alirsin.

Cok yogun bir programla karsilasirsin dis hekimligi fakultesine geldiginde, mumdan, alcidan, parafinden dis yaparsin dislerin ozelliklerini ogrenebilmek adina.protez, anatomi, biyokimya, biyofizik,biyoistatistik derken 16tane ders gorursun birinci sinifta.
Hicbir dersten Alttan almak yoktur bu da yetmez finalde 60 ustu alma zorunlulugu vardir.
Ozetle dis hekimligi ogrencisi olmak cidden ogrenci olmaktir, ogrenci oldugunu iliklerine kadar hissetmektir, zamanini iyi yonetmek zorunda olmaktir.
Dis hekimligi ogrencileri az bir topluluk olduklari icin cogu kisi bilmez nasil bir egitiminin oldugunu.

Hr seye ragmen dis hekimligi okunur cunku bir sevdadir bu.sevmeyen adamin yapacagi is degil cidden ,heybe cok agir cunku bu fakultede.
Cok pratik dersi oldugu icin arkadaslik ortamlarinin cok samimi oldugu ,cok saglak arkadasliklarin oldugu fakultede okumaktir dis hekimligi okumak.

tıp okumak

tıp okumak;
-hayatı programlı yasamasini ogrenmektir.
-tatilleri az oldugu icin tatillerini cok iyi degerlendirmesini bilendir.
-calisma aliskanligi olan ögrencidir.
-saglam bir hafizaya sahip olmaktir.
-kahve ile arasi iyi olmaktir.
-komite oncesi cok yogun calisip uykusuz kalmaktir.

tuncelili olmak

severim tunceli li olanları.
Selam olsun dersim'e munzur'a ve dersim'in kendi yiğit gönlü yufka insanlarına...

sozlukler arasi dusmanlik

sözlükler hep birbirlerinden haberdar mıdır haberdardır, ama düşmanlık falan yoktur.

kayseri

öğrenci şehri değil Kayseri.

final sınavı öncesinde yapılanlar

normalde ders çalışmak gerekir ama nedense insan hep uyur, gezer, boşa zaman harcar.

sözlük yazarlarının nicklerinin anlamı

cesaret.

final sorusu tahmin etme taktikleri

biz de biyokimya icin imkansiz olan sey.

kıvırcıkların çok seksi oldugu gerçeği

zannedersem ben de oyle dusunuyorum kivirciklar bana hoş geliyor.

türkiye nin en güzel kızlarının olduğu iller

(bkz: adana)

inanmayacaksınız değil mi gelin görün.

diş hekimliği eğitim süresinin 6 yıl olması

bu konuda herkes bir şeyler söylüyor ama kesinleşmiş bir şey yok.bana öyle geliyor ki bunu daha sittin sene yapamazlar.burası türkiye işler kaplumbağa hızında ilerliyor.

bir de merak ettiğim şimdi okuyanlarda bundan etkilenecekler mi?

diş hekimliği fakültesinin 6 yıla çıkmasını değerlendirdiğimde ise akademik kariyer için iyi bir gelişme, hemen sektöre atılmak için ise biraz geçikme olacaktır.

2013 2014 ptt 1 lig play offlar

samsunspor gibi taraftarı iyi olan takım çıksın.balıkesirspor'un da taraftarı iyi süper lige çıkmalarına sevindim.
O değil de bir biz cıkamadık (bkz: adanademirspor)
Çıkalım da alem taraftar görsün.

hüseyin inan

sinemilli aşiretindendir nereden mi biliyorum aynı aşiretteniz çünkü.
dede denilmesinin sebebi alevilikte dede soyu vardir ve hüseyin inan dede soyundan gelmektedir.

todup bacisi

kendisi beni gayet iyi bilir.ama nasıl bilir orasını ben bilmem.

ben de kendisini bilirim, nasıl olduğunu da iyi bilirim!

kafayı boşaltma yolları

muzlu süt içmektir.

şaka yapmıyorum,cidden.

bir cinayet bile işlemeden erkeğim diye gezen tip

senin gibilerini olduresim geliyor.

adana büyükşehir belediyesi

31 mart sabahı Hüseyin Sözlü nün başkanı olacağı belediye.

dünyanın en iyi mesleği

insanin en cok sevdigi meslektir.

banane ben gece nöbet tutamam diyen asker

babam. (bkz: adanalı)