bugün

türkiyenin bir dönem en çok eleştirilen hiç sevilmeyen adamıydı. ösym'den ayrılınca daha da kötü oldu her şey. hakkında bunca zamandır hep kötü şeyler söylendi ama ünal hocanın akademik yönünden hiçbahsedilmedi, gözardı edildi. ünal yarımağan, türkiyeye bilgisayar bilimlerini tanıtan, bilgisayar mühendisliğini getiren birkaç cesur adamdan birisidir. türkiyenin ilk bilgisayar mühendisliği bölümünün kurucularından birisidir. sayısız çalışma yapmıştır. nice mühendisler yetiştirmiştir. saygıyı sonuna kadar hak etmektedir.
hani kpss kopya skandalında payı ne kadardır pek bilmem. eğer varsa allah belasını versin ama bu adam kopya olayı patlak vermeden önce bir otoriteydi. onun televizyona çıkıp sınav sonuçlarını açıklamasını özledim. ne kadar şu an ondan nefret edenler olsa da onun o "türkiye'nin sınavlardan sorumlu adamı" karizmasını çok özledim. keşke şimdi çıksa açıklasa ben de istanbuluma kavuşsam.
geçen yıl bugün hayatımızın içine etmiş zat.

(bkz: ygs 2010)
yağmurdan kaçarken doluya tutulduk deyimindeki yağmur kendisi olur. Dolu kısmı içinse kameraları ösym' nin tepesindekine çevirin.
kendisi bazı güçlerin önünde bir engel oluşturuyordu ve istifa etti. önü açılan güçler de rahat rahat yapıyorlar işlerini. bu son olaylar onu gösteriyor. bir ali demir'den kat kat üstün ve tarafsız olduğu ortada.
http://www.milliyet.com.t....2010/1292055/default.htm

sonunda istifa etmiş adam. DAha fazla gurursuz olunamazdı heralde; gerçi alıştık artık olaylar kötüye gidince bizimle alakası yok denilmesine ama bu kadar insanın çabalayıp, ter döktüğü, emek verdiği sınavlarda böyle bir şeyi gözden kaçıran kurul daha fazla ayakta durmamalı.

Olaylar ilk çıktığında; hiç üstüne düşmemişti. Ah ne günlerdi be ünalcığım.
istifasi ile uzmus kisidir yasanan olaylarin kendisi ile alakali olmadigini dusunmekteyim.
her gördüğümde küfrettiğim kişilik.
kişilik ve karakter hakkında bilgisi olmayan bir kurumun karakter bakımından en düşük başkanı.

giderken ardında bir tomar skandal bıraktı ve milletin ahını almaya devam edecektir.
bir de çözüm bulmadan istifa etmeyeceğini, etrafın durulmasını bekleyeceğini söylemişti. hani ulan! etraf daha fazlasıyla çalkalanıyor işte. hakkımı bütün öğrenciler adına sana haram ediyorum. boynun altında kalsın ünal'cığım. seni ve seni kullananları tek sıradan geçireyim. anladın sen onu...
Olayların ilk alevlendiği günlerde kopya mı? Ne kopyası kopya ne arar la ÖSYM'de? diyerek "Mutsuz insanlar" olarak nitelendirdiği öğretmen adaylarından özür dilemeyi unutarak, arkasında koskoca bir skandal bırakarak gitmiştir. Bu skandalı çözmeden bırakmayacağını söylemişti. Hani çözüm? GY-GK sorularının da çalındığını bile bile sadece eğitim bilimlerini iptal etmek mi?
(bkz: ense traşı)
türkiye'de önemli yerdeki insanların hep kötü olduğu sanrısına kurban gitmiş hocadır. istifası için yok geç kalmışmış da yok şöyleymiş de yok böyleymiş de diyorlar. bilimsel yetkinliği yokmuş da. ünal yarımağan bu ülkeye bilim ve teknik alanında çok büyük hizmetler etmiş iyi bi insandır. mühendistir. bilgisayar bilimleri üzerine* türkçe kitapları vardır ki bilgisayar terimlerinin türkçeleştirilmesinde müthiş emeği geçmiştir. tanımadan etmeden birilerini karalamaya başlamıştır yine sözlük insanları. onun yerinde şu anda başka biri olsaydı gayet de o mevkinin türkiye'nin diğer önemli mevkilerinde bulunanlar gibi kanını emip kenara atardı. ama o yapmadı hep sistem daha iyi olsun diye çalıştı ama tabi tek kişiyle olmuyor bu işler. Kendisine ayrılan bütçe kısıtlı. Fazla bi seçeneği yokken bile iyi idare etti. Ayrıca her zaman öğrencinin yanında yer aldı. Öss'yi eldeki imkanlarla nasıl daha adil yaparız diye uğraştı o sürekli.
inşallah yerine ünal hoca gibi iyi biri gelir de o mevkiyi suistimal etmez. hiç umudum yok da hayırlısı.
O soru çalanların da yatacak yeri yok.*
http://melekbarelmas.com/...25/unal-yarimagan-kimdir/
kim gelicek? badem bıyıklı kim varsa o gelicek... daha iyi mi olacak sanki bu adam gitti ya her bok düzelcek değil mi? iyi tezgah kurulmuş...

bakın yök başkanı hiç istifa ediyor mu? herşeyi yapar gider bakandan azar işitir... ''sike sike yapcak olum, onu biz getirdik oraya'' laflarını duyar güler geçer...
kim suçlu bilinmez.ama istifa yerinde bir davranıştır.nitekim onu bu istifaya mecbur bırakan oyunlar kimin başının altından çıktı?yoksa olay sadece ösym nin yapısının değiştirilmesi miydi? ve 280 bin öğretmen bu oyunların kurbanı mı oldu?sorular sorular...biz bunların cevabını hiç bilemeyeceğiz.bize gösterdiklerini görüp susup oturacağız.hatta ve hatta tekrar çalışacağız sınava.herşeye rağmen...
darısı yusuf ziya özcan'ın başına.
istifa ettiği haber ajanslarına düşen profesör.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25133380/
an itibari ile istifa etmiştir.
hala neden istifa etmediğini aklımın, mantığımın almadığı halihazırda ki ösym başkanı. bu son yaşanan kopya skandalından sonra kaybettiği itibar gayet yeterli bi sebep istifa etmesi için ama yok, tık yok adamda hala ki hayırlısı bakalım!
ne oldum değil ne olacağım dememenin en güzel örneği.

kopya yok niye dedi anlamam.araştırılacak de bişeyler de.
hala, ösym başkanı olarak o koltukta oturabilmesi, bu ülke için giderilemez bir utanç kaynağı olan şahıs.

varoşların sevdalısı, halk çocuğu recep bey'den gelsin;

(bkz: edep ya hu)
ne zaman televizyonda görsem, bu adam masum diye düşünüyorum. öyle mülayim, öyle sessiz sakin bi tip. zaten geçen de bu işler bitsin, bırakacağım dedi. hakkındaki enrtyleri okudum, sanki hep saçmalayan bi adammış gibi gösterilmiş. öyle sözleri olmuş olabilir belki ama kesinlikle mülayim olanından. valla bak.
maşa olarak kullanılasına izin veren yaşlı bir adamcağızdır kendisi ösym üzerindeki cemaat baskısını iyice hissetmemize neden olmuştur.
yapılan her yanlış sonrası yavşak yavşak konuşmaları sebebiyle kötü adam olmuştur...
tamam senin suçun yok ama niye bişey olmamış gibi yavşak yavşak konuşuyosun.
tam ağsa da kurtulsak.

(#2201387)
Koltuğu bırakacağı sinyallerini verdi. Yoksa bu KPSS olayı ona kurulmuş bir komplo muydu??? Kim kurduysa iyi ki kurdu o zaman.