bugün

Soğuk savaş dönemi Türkiye'sinin gladyosuydu. Sovyetler dağılıp da iki kutuplu dünya bir nebze yumuşayınca varlık sebebi de ortadan kalktı. Zaten bu hadisenin (sscb'nin dağılmasının) ardından Türkeş, nazım'ın şiirini okuyup sola "zeytin dalı" uzattığını söylemişti.
Şimdi bakıyorum, bunların çoğu radikal islama ve sağ siyasete çakılmış. Sosyal demokrasi bile adamların radarına girmiyor. Büyük çoğunluğu akp saflarında. Bu tavırlarını da beka ile ilişkilendiriyorlar.
büyük birlik partisinde yaşanacak bir olaydır.
atatürkün izinden giden gerçek vatan severlerdir .
Vatansever likleri göz dolduracak niteliktedir.
Hala manyakça hükümet yalakaliği yapan kitle.
Adamlar devleti koruyacağiz diye hukumeti partiyi korumaya basladilar.

Hukumet = devlet zannediyorlar galiba

Tanim: pkklila ile birlikte ulkenin başina gelen en gereksiz kitle.
80 zamanı ülkücü : namazında niyazında kimseye zararı olmayan hümanist gerekirse solcuyla beraber çay içen kişiler .
zamane ülkücüleri : faşist , ırkçı , esrarkeş , ayyaş , beynamaz , "bekle burda ocaği çağiriyorum " diyen kesimdir .
tırt dır tırt .
Dünya üzerinde sırf ırkı yüzünden kendini üstün gören diğer gerizekalılardan bir farkı bulunmayan güruhun ideolojisi.
faşist stalin aşığı komunistler ile faşist italyan aşığı kemalistler tarafından "faşist" olmakla suçlanan güruhdur.
modasi geçmiş kafatası edebiyatidir.
dokuz ışık olarak adlandırılan doktrinlerden biridir. türk milletini en ileri, en medeni, en kuvvetli bir varlık haline getirme olarak özetlenebilir.

diğerleri için (#460116) numaralı entry okunabilir.
Bahçeli'nin elinde oyuncak olmuş anlayış.

not: ülkücü değilim.
zor iştir. okulda mimlenirsin, işte fişlenirsin, hayatta engellenirsin, gece yastığa baş koyunca içten içe kızarsın ama ülkücü yeminine sadık kalırsın.

bundan seneler önce de bir ayrılma söz konusuydu. hatasıyla sevabıyla başbuğa kazan kaldırdılar. yahu tam mecliste grup kuracağız bir kişiye ihtiyacımız var, bi baktık 5-6 kişi daha götürdüler.

ne oldu?? büyük birlik partisi parti mi oldu??

unutma taş yerinde ağırdır reis bey.
Alpaslan türkeş'in vefatı sonrasında tamamen yozlaşmıştır.

Şimdiki ülkücülük nedir size söyleyeyim. ilk olarak asker uğurlamalarında bozkurt işareti ve ülkücü yemini etmek. Seçimlerde akp'ye vermek. ikinci olarak da mafyacılık ile milletin malına mülküne çökmek. bunlar iki ana dalıydı. Saymaya kalksak çok var. Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Günümüz ülkücülüğünden bahsediyorum.
cia tarafından atatürk cumhuriyetini dinci-amerikancı bir çizgiye çekmek için oluşturulan terörist yapılanma. (bkz: komando kompları)
ülkücüleri mafyacılıkla suçlayanlar ülkü ocakları genel merkezi' nin sayfasına girip ne tür sosyal ve kültürel faaliyetler yapıldığını araştırabilir.

3 ay önce 270.000 bozkurtla anıtkabir' e gidip, ne mutlu türküm diyene diye haykıran da bu gençlikti. duymadınız değil mi? çünkü hayatınız araştırmadan eleştiri üzerine kurulu.
çözüm süreci vaktinde amerika fetvalı polisleri arkasına alanlar bizi bitiremedi, şu vakitten sonra ebed müddet devlet e herkes biat edecek.
ocaklar kendi capinda devam etse de ne etki alani kaldi ne de ulkucu yetisecek yeni bi nesil var. zaten global dunya ayagina turan iyice gundemden dusmustu. bahceli ile tamamen bitirildi. artik herkes kendine ulkucu. uzuluyorum.
Kurt fetizminin diğer adıdır.
Ahmed Arvasi,Osman Serdengeçti gibi Atatürk düşmanlarının fikir babası olduğu görüştür.

Hakiki Milliyetçiliğe atılmış bir kazıktır ve dini siyasete alet etmenin lâcivert renge boyanmışıdır.
boş beleş mahalle kekoları sosyalist olsa veya liberal olsa ya da laik-şeriat-ateist olsa, bu boş beleş insanlar herhangi bir ideoloji inanç fikir savunsa bütün bu değerler boş beleş mahalle kekolarının düşünce inançları mı olacak?

türkiye de, daha doğrusu islam coğrafyasında "ben müslümanım" diyen nice insanlar var ki bunlarla aynı dinden değilim demek allah'ın hakkını savunmaktır.
ülkemiz de nice nice milliyetçi ülkücü türk kimliğini düşüncesini ortaya çıkaran insanlar var ki bunlarla aynı düşüncede değilim demek vatanseverlik olur.
bu ülkede nice liberal solcular var ki, bunlar ile aynı ideolojiye inanmıyorum demek sermaye ve emeğe saygı gereğidir.

biraz akıllı olun, ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilli ama denizi olmayan ülkesinde denizcilik bakanlığı olan isviçre'nin yüzme bilen insanları türkiye de yüzme bilen insanlardan fazladır.
idealizmin türkçe karşılığı olmasına rağmen anlam kaymasına uğramış olan bir kavram.
Hedef ve idealizmdir.

Turan, evet.
Şu sıralar ne yazık ki "bızkırt yıpıbilir miyim bışkınım?" düzeyine inse de siyasi yelpazemizim varlığı gerekli iktidarı allah muhafaza denilecek ideallerindendir.
her ergenin başına gelebilecek bi durumdur, geçicidir, panik yapmayınız.
ülkü kelime anlamı olarak idealdir. yani ülkücü de idealisttir. şahsi düşüncem olarak rahmetli başbuğ ''ben ülkücü olmaya çalışıyorum.'' demişken yeni yetme veya olmayan adamların ciyak ciyak ben ülkücüyüm diye bağırmasını aklım kesmiyor.

gelelim doktrinlere;

1. Milliyetçilik,
2. Ülkücülük,
3. Ahlâkçılık,
4. Toplumculuk,
5. ilimcilik,
6. Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik,
7. Köycülük,
8. Gelişmecilik ve Halkçılık,
9. Endüstricilik ve Teknikçilik

bundan sonra ben ülkücüyüm diyene önce bunları say, sonra bunlardan hangisini yapmaya haizsin diye soracağım.