bugün

Fikrini apaçık somutlaştırmıştır. Öyle biri kesinlikle dikkat çekmek istemiştir. Kendini bir tarza sokmuştur. Bu tip insanlardan bolca bulunur. Artistirler. Ama adamlıkları yerindedir. Kavgada satmazlar. Kısacası anlatılmaz bu bıyık bırakılır ve görülür.
bırakmayı düşündüğüm bıyık.

ama şöyle bir şey var, bu bıyığı bırakacaksan, boy, pos, kalıp yerinde olmalı.
bilmem anlatabildim mi...
öyle ufak tefek, zayıf, kısa, vitaminsiz adamlara gitmez. boylu poslu adamlara daha çok gider.
bir anadolu üniversitesinin eğitim fakültesi. kendine ülkücü diyenlerin ortalığın .mına koydukları dönemler. efendi bir çocuğun kız arkadaşına asılan züppe ve grubunun çocuğu tartaklamak için bahane arayışları...

arar arar bi falsosunu bulamazlar. sonunda biri çocuğun alt dudağının altındaki üçgen alandaki kılları bıraktığını görür. ancak çocukta bıyık da var hani. bıyık+alt dudak altı var gerisi sinek kaydı. neyse yaklaşır;

- birader gelsene bi şöyle.
+ buyur ne vardı?
- o bıyığı anladık da o dudağın altındaki şey ne oluyo?
+ ne mi oluyo o? ayın yanındaki yıldız oluyo o birader..
- kapak-dona kalma-devrelerin yanması
+ sessizce uzaklaşma
*
küçüklüğümde büyüyünce kesin bırakacağım dedikten sonra bıyığımla sakalımın birleşmememesi sonucu içimde ukte kalan derin bir acıdır.
Kaşlarla birlikte üç hilal görünümü oluşturduğu için bırakılan bıyıktır.
muhteşem malkoçoğlu bali bey'de görulen bıyıktır. *
islamiyet öncesinde türkler'de görüldüğü söylenir ama gerçek bundan çok uzaktır. hun ve göktürk dönemlerinden kalma kurganlarda yapılan araştırmalar sonucunda o dönemde de tıpkı osmanlı devleti döneminde olduğu gibi pala bıyık bırakılmakta olduğu ortaya çıkmıştır.
o uçları aşağı doğru şekillendirme kısmı biraz uğraştırdığı için yapmadığım bıyık. ne vardı kirli sakal olsaydı ya da sinek kaydı onlar daha az zahmetliydi şimdi işin yoksa git banyoya sonra makineye uygun ucu bul tak üstüne yetmezmiş gibi sakalı kes sonra o bıyık bölgesine gelince uçları adam akıllı yapmak için uğraş. hayır berberde uzak eve nasıl gideyim arkadaş. keşke kafamızdan geçen neyse o şekilde çıksa sakallar uğraşmasak birde.
Ülkücülerin yüzlerinde 3 hilal oluşturmak amaçlı bıraktıkları bıyıktır. bende şaşırdım lan ilk duyduğumda.
tarkanın bıyığıdır. (bkz: kartal tibet)
2 kaş 1 bıyık derken sakal da yoksa 3 hilal olur.
eski türklerde kesinlikle görülmeyen bıyık tarzıdır. ülkücü harekette kökenini bilmiyorum ama türkçülükle alakası yoktur. türkçü bıyığı, aslında kayzer bıyık veya prusya bıyığı denilen bıyık stilidir ve enteresandır ülkücü bıyığının tam aksi yönüne uzar ve daha karizmatiktir.
Birde bunun daha Çıkmadan bırakılmaya Çalışılanı vardır.
Hilal biyiktir ki hilal islami sembolize eder.
yan uçları çeneye doğru sarkık olan bıyık türüdür.

yan kısımlarının sarkık olmasının sebebi kaşlarıda dahil edersek 3 hilal oluşturmasıdır.
Estetisyenlerin mesleği bırakmalarının başlıca sebeplerindendir.
ülkücülükle alakası olmayan bir bıyık stilidir. moğollarda çok görülüyormuş da bu stil falan da filan da. amk. başörtüsü bağlama tarzıyla hangi cemaatten olduğu fişlenen kadınların olduğu memleketimde bıyık tarzıyla da siyasi görüş eşleştirilmiş. ne sikimsonik bi milletiz lan. amk akpartiliyim ve bu bıyığı seviyorum. kurtçuklarla da hiç işim olmaz. adam bıyığı görüyor ülkücü müsün diye soruyor. sanane amk ülkücü olsam ne olmasam ne. kılda keramet olsa götte çıkmazdı derler ya hani. sağını solunu kesip şekil vermişim. bıyığın yanında sakallar hafif belirmeye başlayınca (bkz: kirli sakal) da daha hoş bir görüntü ortaya çıkıyor. yani en azından tipimi beğenmeyen bir insan olarak biraz tipli buluyorum bu tarzla kendimi. sonuçta beğenip yapıyor insan bu stili. siyasi bir görüşle eşleştirmek mallık amk.
bıyıklarımın uçları aşagiya dogru geliyor. ne yapayım bırakmayayım mı.
http://ucuncuadam.files.w...05/23.jpg?w=500&h=363.
ülkücü bıyığı demek yanlıştır,türk bıyığı daha doğru olacaktır.
kimine yakışan kimi için ise ''ı-ıh olmamış'' dedirten bıyıktır, kaşlarla birlikte üç hilali temsil eder.
iki kaş ile bir bıyık sayesinde üç hilali temsil eden bıyık şeklidir.
çok fena bi şeydir.

her parçasını tek tek öpebilirim.

az önce baktım da beğendiğim her adamda bu bıyık var ya.
Ilk taşı Bıyığı en sarkık olaniniz atsın reisler. ..
asil bir gorunumu olan bıyıktır.

Ayrica Sahip oldugumdur.