bugün

ataması cizre'ye çıkınca patlayan palavradır. melekler de kutsal. ben şuraya gitmiyorum diyen melek var mı? haşa.
Kutsal değildir lakin en önemli meslek grubudur.

Düşün sende hak verirsin.
(bkz: başarısız bir öğrenciydim) (bkz: spastik olmamdan öğretmenim sorumlu)
dünyanın en büyük palavrasıdır. 6 ay yatan mesleğin nesi kutsal be. bu kadar yatıp kutsal sayılan tek şey hindistan'da inekler. evet.
Her meslek kutsaldır. Hatta orospuluk mesleği bile öyle.

Öğretmenler ise bu ülkede değerli meslek sahibi insanlar. Saygı duyarız.
Oturup götünü yayarsan, öğrenciler üzerinden ego tatmini yaparsan, bağırmaktan, azarlamaktan başka bir bok bilmezsen, kendini bir bok sanıp durursan tabiki kutsal mesleklikten çıkar bu olay.
Trolluk yapacam diye hortlatilan sacma bir baslik daha, ciddiye almayin su dingili ya, yazsin dursun.
Ulan tum dunya da bu boyledir. Ogrenci yoksa ogretmenligin bir islevi yoktur. Bir gerizekali beyinsiz beyani. Ayrica dunyadaki tatil olayina girersek turk ogretmenler cok az tatil yapiyor amk.
öğretmenlerin cogu egosunu ogrencıler ustunde tatmın edıyor. bu kadar da egolu olunmaz ki amk ilkokul hocam hariç.
para kazanmak ve yatmak için yaptığın hiçbir şey kutsal değildir .ülkemizde doktorluk da dahil.
ücreti mukabilinde yapılıptaa kutsal olan iki meslek vardır. polis özel harekat ve jandarma özel harekat. geri kalanları bizim mesleğimiz kutsal lafının arkasına saklanan insanlar. yok öğretmenlik kutsal yok doktorluk kutsal. sen işini iyi yapıyosan her meslek kutsal ama hasta dışarda sen bilgisayarda poker oynuyosan sonrada "doktorlok çok kotsol bo moslok" dersen buna gülerim kusura bakma.
Şimdiki öğretmenler twitterdan bacak, meme fotoğrafı atıp nasılım diye soruyor. Ayrıca dünya'nın en rahat mesleği. Otu boku kutsal etmekte üstümüze yok.
Karşılığında ücret alınan hiçbir şey kutsal falan değildir.
büyük palavradır.
Öğretmrnlik sadece okulda olmaz, parkta da olur, sokakta da olur, bakkal dükkanında da olur. Ama öğretmenliği sadece okulda yaptığın için para alırsın. Bu yüzden kutsaldır. Bir de böyle düşünün.
Öğretmenlik benim zamanımda kutsaldı. Her öğretmen gerektiği gibi davranırdı, tüm öğrencilerine örnek olurdu sadece okul saatleri içinde de değildi. Hayatlarının her anında böyleydiler. Şimdi ki öğretmenlere bakınca tüm büyüsünün bozulduğunun farkındayım. Sağolsunlar yeni nesil biraz şey... Imm... Şey işte ya... Şey...
ayda 4 bin lira maaş alıp 365 günün 250'sini tatil yaparak geçirdikleri için normaldir kutsal meslek olması. öyle kutsal mesleğe can kurban.
Bizim zamanımızdaydı o kutsallık. Sorduğumuz tüm sorulara (sadece dersle ilgili değil) cevap alabildiğimiz, bize sadece ders anlatmayan her şeyi öğreten öğretmenler zamanındaydı.

Malezyanın başkentini sorduğunuzda ay Malezya ne yeni bi dans akımı mı instagramda diye soran bir coğrafya öğretmenine kimse kutsal dedirtemez bana.
Yarası olan gocunurmuş. Öğretmene ondan saygı duymuyor bunlar. içlerinde kin kalmış çocukken öğretmenlerini sevmemişler belli.
"...365 günün 250'sini tatil yaparak geçirdikleri için..."

Bu nasıl bir aymazlıktır, bu nasıl bir beyin sıçmığıdır.
Böyle düşünen herkesi, lise yıllarını düşünmeye davet ediyorum. Hocalara çektirdiğimiz eziyetleri, dalga geçmelerimizi, atarlarımızı falan.
Ulan en küçüğüyle aranda en az 5 yaş olan insanlar bunlar lise zamanında, yanlış mı?
Millet sanıyor ki anasının babasının avutamadığıyla bebelerle uğraşmak çok kolay. Gel 1 hafta dur o sınıfın içinde, elim götüme kaçsaydı da o entryi yazmasaydım dersin.
Bir de sanılıyor ki öğrenciye tatil olan her gün öğretmene de tatil. Öğretmen dediğin de sonuçta memurdur. Bu cümle yeterli sanırım.
Ulan yine durduk yere trolle cevap verdik ya...
Görevini ve mesleğini layıkıyla yapan herkes saygındır kutsal değildir. Kudsiyet: ilahi menşei olan şeydir. Yani Kutsallık; Cenâb-ı Hakka mensup ve doğrudan Ona bağlı olma; Kur'ân gibi. Risalet görevi dahi tebliğ olarak nitelendirilmiş ve bir ilahi görev (peygamberlik) olarak tanıtılmıştır. Ama hiçbir peygamber kutsal değildir. Arada çok fark var.

Kutsal allahtan gelen demek. Yani siz ancak peygamberlik görevinde olduğu gibi hiçbir ücret almadan allahın dinini tebliğ ediyorsanız ki buna memur ve mezun olan sadece kendisine yetki verilmiş rasih ulemadır, o halde cenabı allahın işini yapıyor olursunuz ki bu durumda kutsal bir göreviniz olabilir. Dikkat edin yinede kutsal olan siz değilsiniz sadece göreviniz. Ee şimdiki öğretmenler sadece dünyevi konularda insan yetiştirmeye çaba sarfediyor. Hemde muhakkak geçimlik bir bedel karşılığında. Kudsiyet bunun neresinde?

Peygamberler ücret almaz. Ücret alıyorsa şayet bu kim olursa olsun dini temsil eden alimlerden olamaz. Asla olamaz.
Ufacık çocuklardan ne çekiyorsunuz acaba çok merak ediyorum. Allahtan şantiye şefliği filan yapmıyorsunuz siz her gün bir işci gelip bıçak filan çekse napacaktınız acaba.
kimmiş o twitter dan meme fotoğrafı atan örtmen?!

link atın da sert bir dille uyaralım.
Resim müzik beden eğitimi gibi öğretmenlikler öğretmenlik mi ya.
görevini ve mesleğini layıkıyla yapan herkes saygındır kutsal değildir. kudsiyet: ilahi menşei olan şeydir. yani kutsallık; cenâb-ı hakka mensup ve doğrudan ona bağlı olma; kur'ân gibi. risalet görevi dahi tebliğ olarak nitelendirilmiş ve bir ilahi görev (peygamberlik) olarak tanıtılmıştır. ama hiçbir peygamber kutsal değildir. arada çok fark var.

kutsal allahtan gelen demek. yani siz ancak peygamberlik görevinde olduğu gibi hiçbir ücret almadan allahın dinini tebliğ ediyorsanız ki buna memur ve mezun olan sadece kendisine yetki verilmiş rasih ulemadır, o halde cenabı allahın işini yapıyor olursunuz ki bu durumda kutsal bir göreviniz olabilir. dikkat edin yinede kutsal olan siz değilsiniz sadece göreviniz. ee şimdiki öğretmenler sadece dünyevi konularda insan yetiştirmeye çaba sarfediyor. hemde muhakkak geçimlik bir bedel karşılığında. kudsiyet bunun neresinde?

peygamberler ücret almaz. ücret alıyorsa şayet bu kim olursa olsun dini temsil eden alimlerden olamaz. asla olamaz.