bugün

Ahır mı lan burası eşek herif rezil gibi sınıf. Hayvan gibi yiyip yiyip atıyorsunuz sağa sola.
lisedeki coğrafya hocamız karadenizli bir adamdı. girdiği sınıflardaki bütün kız öğrencilere "vakkasiye"; erkek öğrencilere "vakkas" diye hitap ederdi. hatta ilk dersinde ben bir an şaşırıp "benim adım vakkasiye değil ki hocam." demiştim de "bundan sonra vakkasiye." demişti bana.
"istersem burada sayfaları okuyup okuyup geçerim. Paramı alırım. Ama ben sizi düşünüyorum." lafıdır. Bunu çok hoca söylemişti.
bir keresinde öfkesine yenik düşen hocamızın ağzından dökülen sözler; "beni kendine dövdürtme"

(bkz: swh)
Dağıtıcam o arka dörtlüyü.
geviş getirir gibi sakız cigneyen yanımda oturan cocuga ' oglum agzındaki camış bokunu çıkar yoksa üstüne bende sıçarım' demisti ve hiç istifini bozmadan derse devam etmişti.
Hafızama kazınmış bir sözdür.
Meslek liselerinde çok fazla rastlayacağınız sözlerdir.

kullanacağın tornayı s*keyim, al bu parçanın üstüne otur şimdi.

Autocadle sigara çizen ilk insansın Nickzsche.

Kim kırdı bu freze ağızlarını yine.

Nickszche oğlum o elindeki telefonla mezun olamazsın.

Nickzsche sen bile mezun oldun ya ne diyeyim.

Atolyede enjeksiyonda çalışıyorduk zamanında

Hoca:Sana hortumu tak desek takamazsın şimdi değil mi lan
Ben: iki gündür tek elle çalışıyoruz hocam, fmf var el şişti insaf yani
Hoca: Şimdi bir karı getirsem iki elini kullanmadan takarsın ona hortumu p*zevenk.

Hoca:Nickzsche oğlum hadi derse geç geliyorsun devamsızlık sınırda diye geliyorsun onunda farkındayımda bari dersi dinle, dinlemeyeceksende kulaklık tak müzik bana bile geliyor

(bkz: meslek lisesi)
sonra gelen dalga önce gelen dalgayı siler, geçer... siz de bir gün beni geçin.
Bir gün sınıftayız hocayı bekliyoruz, tarih hocamız sınıfa girdi, herkes ayağa kalktı, uzun boylu bir arkadaşımız vardı, sıra ve masa arası az olduğu için dik duramıyordu.

Hoca: oğlum niye öyle duruyorsun?
Arkadaşım: sıkışık hocam burası dik duramıyorum
hoca: dik duramıyorsan oklava sok oğlum.

Sınıfta kahkahalar koptu tabi o sıra.
tinkoz derdi bizimki ilkokulda.
öğrenci: hocam çizimleri bitenler ne yapsın?
Hoca: rulo yapıp üzerine otursun. * *
Bir kaç dakika sonra:
Pardon kızlar sizi tamamen unutmuşum.
"O kulağı çıkar o kulakliktan."
x örneğin bir milyon olsun.
her gün kafaya bir şeyi takıp gelen felsefe hocam bir gün dedi ki '' hayır yani neden fakirlere yoksul diyoruz da zenginlere varsıl demiyoruz.'' ve o günden beri zenginlerden bahsederken hep varsıl dedi...
very important. ingilizce hocam bunu nerde dediyse bu konu ile ilgili hep soru gelmiştir. çok orijinal değil aslında ama hayatımı kurtardı sayılabilir.
hep ilk edebi eserleri araştırıyonuz. size ödev ilk edebsiz eserleri bulun getirin bana .
parise gitmiş gelmiş bir matematik hocası ordan bir kazak almıştı. nerden aldınız diye sorduk.

saleden dedi.

hem de anadolu lisesi öğrencisine. arkasından çok gülmüştük.
''yıl olmuş ocağın 2013'ü'' af buyur hocam.
Yer: akdeniz üniversitesi

Hoca kıl kaptığı üç beş ogrenciyi gösterir. " sizi bırakırım." Der. Tüm sınıfa ard arda üç defa " şahit misiniz?" Diye sorar ve sonra işaret parmağını havaya kaldırarak o herkesi dagitan efsane sözu söyler:
-" sen de şahit ol ya rab!"
-o maça 2 verilmez hayvan mısın?
- canım o çikolatadan bana da ver bakim hadi.
- sıkıldım hadi deve cüce oynayalım.
- sakız isteyen var mııı?
- bu okulun wifi şifresi ne yaa?
(bkz: ben)
kıyamet alameti!
"gençler,arkada muhabbet canarrrrr!" ismail canarı hocamız kendisine canavar diyorduk adam bunu biliyodu o yüzden böyle derdi hep.
Lise yıllarında, Ramazan ayında arsızlığı ele alıp din hocasına sorulan " - ocam ocam ocam... öpüşsek orucumuz bozulur mu? ehehe... firenç kis falan ehehe..." sorusuna cevaptır; " +Eşekle öpüşürsen bozulmaz çocuğum, zira seni öpen eşekten başka bir şey olamaz."
''ek ders ücretim yatmadı.''

''Maaşımız çok az, geçinemiyoruz.''

''atanamıyoruz.''

''hav hav hav!!''
pis ucube!