bugün

Kağıdı tamamen yanımdaki arkadaşımdan doldurmama rağmen arkadaşım benden düşük aldı. itiraz da edemedik kaldık öyle.
inanılmaz inek bir okuldayım ki benim dısımdaki en kötü not 85ti. Ben 40almıstım.
Her soruda bir milyon tane işlem olmasına rağmen 25 aldığım fizik notudur.
02.
lise iki geometri dersi. sınavda sadece adımızı yazıp çıktığımız iki arkadaştan biri olan ben sıfır iki aldım. diğer öküz de 01 aldı. hoca isme 01 verdiğini söylediği andan beri ismimden ötürü aldığım bir puan haricindeki diğer puan nereden geldi merak ederim.
Bende tarihçiye elektrikli sakız uzatmıştım ön sırada otururdum hep adam ilk önce arka sıraya gönderdi 5-10 dakika anlattıktan sonra dışarı attı notumuda 90' dan 70'e düşürmüştü.)
105: amk matematikçi yanlış hesaplamış. 25 soruluk test sınavında soruları 5 er puandan hesaplamıştı.

hoca sonuçları okurken "lan bunda bir yanlışlık var ama" gibilerinden bakarken "hocam tam da beklediğim notu almışım." diye atlamıştım da yemedi tabi ki.

Brüdüt: öğretmenin matematikci olmasi da ayrı bir ironi.
mat 02. Halbuki kagit boş idi. hoca insaf etmiş adım ve soyadıma birer puan vermiş.
geometriden bildiğin 0 almıştım ismime bile puan vermemişti zalım hoca. ama 2. dönem okulu bitirebilmem için (zira lise sondum) çalışkan arkadaşlardan kopya çekmeme izin vermişti. 60 almama izin verdi ama 70 almama hiç izin vermedi.
Lise 2ye giderken başıma gelendir.

Matematik dersi ilk dönem. Üç sınavın ortalaması 84,4444.. Diye gidiyor. Virgülden sonraki 4 bi 5 olsa karneye 5 gelecek ama maalesef.

Götelek matematik.
4.
Madem isme puan veriyorduk o kadar da uzun ismim vardı ama.
Üniversitede 69 almıştım. Yalnız sınav 20 soruluk testti. Dersin hocası tatar bir kadındı. Diğer hocalar acayip taşak geçmişti benle oğlum bu karı sana Kafayı takık 20 soruluk testten nasıl 69 olur bişey ima ediyor diye.
-1 aldım ben. hemde 2 tane.
fizik dersinden 31. türkçe dersinden 62.
Vizeden 0, finalden 1.

Bunu alan kişi sayısı da 120/150 idi. Ve 118 kişi geçti o dersi. 2 kişi de nasıl olsa kaldım diyerek finale girmeyenlerdi.
Resim dersinden "1" almıştım çok komikti hakikaten. Benim için komik değildi o günlerde ama şimdi düşününce gülesim geldi.
lise 2. sınıfta matematik
1.sınav : 02
2.sınav : 03

hoca herkes ne yaptığını görsün diye sınav kağıtlarını kontrol etmesi için öğrencilere dağıtıyordu, sonra geri topluyordu ama benimkini almıyodu. evde karalama kağıdı olarak filan kullanırsın diyordu. zaten bomboş kağıt aq.
Matematik yazılısından 110 almıştım kadın bi tane bonus soru koymuştu yanlış soru gitsin diye onuda çözdüm.
Kimya ilk sınavım 0, ikinci sınavım ise 7. Ortalama 3,5 ulan üçbuçuuk ! Notu oğrendiğimde de babamdan yiyeceğim eleştiriden dolayıda gotum üç buçuk attı.
lise 4 matematik notlarım sırasıyla şudur: 5 10 15 karne notu 0.*
Bugün itibariyle tüm derslerden aldığım FF güldürürken düşündürmüştür.
Edit:annem eksilemiş
genelci sosyal hizmetin vizesinden de finalinden de 100 aldım, gülün.
Komik not diye bir şey olur mu? 05 puan alan bir öğrenciyle 01 puan alan öğrenci arasında nasıl bir komiklik farkı olabilir ki ?
Çalışmadan 35, çalışarak 20 almak... 20 ne la
20
Yirmi
YiRMi
Sonuç: Büte girmek yemedi tabii.
Siyaset biliminden 08 almıştım. Finalden de 100 almıştım. Ikisine de hiç çalışmamıştım ama hoca şizofreniydi. Ruh haline göre not verir , cevap kağıtlarını okumazdı.
ilk sınavından 6 aldığım matematik sınavının ikincisine 4 hafta çalışmıştım.2.nci sınavda 10 alınca hoca "Adam kendini geliştirmiş demişti ."