bugün

bir gün bir arkadaşım aradı, kafası bir milyon, " aga, sana geleceğim bu gece, otobüse biniyorum şimdi, birşey istiyor musun " gelme diyemedim, trolleyeyim dedim. " acil durum çekicini çal" tepki vermedi.

eve geldi 1 saat kadar sonra, çantasından 3 tane bu çekiçlerden çıkardı, " aga , yeter mi 3 tane, valla başka yoktu otobüste "

ben yeter mi sorusunu düşünürken, adam salonda uyuyakalmıştı bile.

hikaye ankarada yaşanmıştır, çekiçlerin çalındığı otobüs kızılay- eryaman otobüsü 541'dir, işin garip yanı ise, evi kolejde olan ( yani içtiği yere yürüyerek 10 dk) elemanın, neden 1 saat otobüs yoluna katlanmasıdır. hala düşünürüm
yarısına kadar su dolu, içi yosun tutmuş, kenarı delik 5 lt lik su şişesi.
hançerdir, geceleri ısıtır nar gibi oluşunu izler saatlerce çocuk gibi oyunler oynanırdı.
dev ekran televizyon çift uydu.. yerlerde yastık sıfır mobilya halı yok evet ben bunu da gördüm.
Belediyenin oturma bankları, çalınmış sigara içilmez yazılı tabela..
bizzat şahit olduğum ve ardından benimde yapmış olduğum tencere kapağından yapılmış wireless anteni. gerçekten güzel iş yapmaktadır. 250-300 metre mesafedeki yerlerde bulunan kafelerden interneti kullanma imkanı sunmuştur.

http://4.bp.blogspot.com/...%B6r%C3%BCnt%C3%BC140.jpg

not: görüntüdeki şahıs ben değilim.
(bkz: bebek arabası)
daha öceki komşununmuş ama 2 yıldır atamadık odada öylece durur.
parktan binbir emekle yürütülmüş salonun ortasında padişah tahtı gibi duran egzotik bir bank.
röntgen...
her türlü kısa sürede yanmayacak cisimden kotarılan kül tablaları.

(bkz: kül tablası olarak kullanılan sigara kutusu)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bankı.
ev arkadaşı... kaç yıldır öylece duruyo. hala ne işe yaradığın çözmüşp değilim. atsan atılmaz, satsan satılmaz. çöp değil kokmaz, bok değil basılmaz. hayır eve gelip giden soruyo "bu ne" diye verecek bi cevabımız da yok.
evin önünden geçen bulvardan toplanan düşmüş araç plakaları.
araba teybi.
Tek yön ve girilmez levhası
odunpazarı belediyesi çalışıyor tabelası
bira kasası
muhtelif parti bayrakları

bunların hiç biri ayık kafayla yapılmamıştır.
--spoiler--
tek yön ve girilmezin hikayesi ilginçtir. 1 kız 2 erkek gece 3-4 gibi osmangazi üni karşısındaki shell migrostan yakıt* ve sigara almaya gidilmektedir.
dönüşte bayan olan kişi bir anda öylesine duba alır, sonra ben girimezi alırım, ev arkadaşım tek yönü alır. karşıya geçer eve doğru yürümeye devam ederiz o sırada sabah ezanı okunur bulvarın öbür tarafından geçen devriye görülür hafif tırsılır ve hızlı adımlarla siteye girilir. işin ilginci sitedede kamera sistemi vardır asansörle 8. kata çıkarılır direk banyoda temizlenip salona koyulur.
--spoiler--
bir adet davul!evet davul hem de ramazan davulu! neden ve niçin geldi? boşverin gitsin *
yaratacılıkta son nokta sigara paketlerinden yapılmış sehpa hem ekonomik hem kullanışlı ikea halt etmiş.
(bkz: çatal) bunun neresi ilginç demeyin bu yemek yenilen değil len tv üzeri anten vazifesi görenden. *
(bkz: trafik lambası)
Gramafon, eskilerden bir Zeki Müren plağı, yolda görülen 1 milyoncudan alınan kafa sallayan köpek, VHS oynatıcı.
(bkz: verebiliteölçer)
patates püresi yapma el aleti. çok gerekli degil sanırım.
kalıp sabun.
kafa iyiyken arkadaş yardımıyla eve taşınan bank.
belediye otobüsünden çalınmış bir adet imdat çekici de listeye dahildir.