bugün

Sırayla herkesin annesinin gelip önce dolabı buzlu mamüllerle doldurup ardından da alışverişe çıkartan evlerdir. Kettle ve ocaklar vazgeçilmezdir. bir kettlela dünyayı kurtarabilen kapasiteye de sahiptirler.
yalnız olduğunda güzeldir.
parası olmayana survivor adası gibi de gelebilir.
görsel
Temiz ve misafir eksilmeyen evdir.
şu ana kadar içinde öğrenci yaşayıpta temiz bir ev,yurt odası vs. görmedim.
görsel
görsel

ahanda..
uzun süre baba evinde kalıp anne yemeklerine iyice alışıp geri dönünce insana tarifsiz duygular yaşatan evdir. kimse doğru düzgün yemek yapamaz, yapsa da çorba makarna anca. her yer darmadağındır, temizlik yapmak bulaşık yıkamak zorunasındır vs vs. Adama koyuyo kolaya alışınca. En azından bi bulaşık makinesi olacak abi.
6 odalı evde 6 karadenizli kalırdık. pazar hariç herkesin yemek sırası vardı.
her akşam 3 çeşit yemek + salata olurdu sofrada.
en iyi pilavı ben yapardım. en iyi diyorum çünkü diğerleri de iyi pilav yapardı.
ev denize sıfır değil denizin tam üzerindeydi.
ev pis olmazdı pislikten nefret ederdik. hala da öyle.
dağınık olurdu ama kirli olmazdı yani.
standartların üzerinde bir ev olduğundan genelde bizim ev kullanıma açılırdı (eş dost toplanma mekanı olarak).
ulan öğrencilik be.
görsel
Cugaralar yakıldı yer yatagı yapıldı 4 kişi yatıldı, hepimizin evi var ama böylesi daha iyi be iç içe , öğrenci evinde kalmayanlar anlayamaz.
gerip virüsünün her sene kendini geliştirdiği söylenir ya, işte o geliştiği yerler buralardır.

bakteri ve virüslerin evrimleştiği yerdir.

ara ara "sex home" ara ara "hand sex home"dur.

küflenene kadar bulaşık yıkamamak, salonda yürürken sırf vahşi batı efekti olsun diye yerde tuvarlanan toz kütleleri bırakmaktır.
Küf dünyası.
Öğrencinin şansına göre çarşı içinde, deniz manzaralı, 4+1 2 balkonlu olabilir.

işin şans kısmı ise bu eve hiç kira ödemeyebilir. *
görsel
imkansızın başarıldığı ev.
(bkz: pompa dairesi)

gerek gemi ve yuk akibeti, gerek sevgili akibeti icin onemli olan dairedir...

(bkz: ince görmek)
her zaman ailenin özlendiği ama baktığınız zaman da artık kendiniz olduğunuz ev.
görsel

Rezil evlerdir. Hayrettinin öğrenci evi baskınlarını hatırlatır efendim. O değilde ütü yokken halının altına T-shirt koyup ustune basıyor musunuz lan düzleşmesi için .Biz bile yapmiyoruz bunu puu . Allah effetsin.
Denilince akla makarna gelir.
sefillik ve çaresizliğin eğlence ve yaratıcılıkla buluştuğu yerdir. bazen içinde yaşayanlara imrenilirken bazen de yazık lan bebelere diye acınır.
şu an yaşadığım ortam anlatılmaz yaşanır.
görsel
özlenen ev.
bir daha öğrenci evim olmayacak, olsa da eski tadı vermez heralde.
Bir keresinde bulaşık deterjanı ile duş alanların yaşadığı bir versiyonu ile karşı karşıya kalmıştım.
Basacak yer olmamasi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar