bugün

özlemek hüriyetse ben özgürüm.
hep özlüyorum.
intihar etmek için hcl içmişsin de içtiğin şey vücudunu yavaş yavaş dolanıp dolanırken de geçtiği yer yeri yakıp acıyla yavaş yavaş öldüren bişey.
havalimanı, tren garı veya şehirlerarası otobüs terminali ile yakından ilgili bulunan duygudur.
Çaresizlik içinde kıvrandığın bir acı.. görmek istediğin her an görmeyince katlanmak zorunda kaldığın bir gerçek..
özlemek...
ne yalan söyleyeyim en çok da gülüşünü özledim..
sesinin verdiği heyecanı..
O son telefon konuşmasında sana cevapsız kaldığım her anın şirinliğini..
attığı binlerce mesajı hergun okumak , fotoğrafına dalıp dalıp gitmek , onunla paylaştığın anları defalarca hatırlamak , sabaha kadar uyumamak böylece ertesi gün 'günaydın kanki' diye mesaj atar.
belki de insanın en kötü duygularından biridir. Birisini özlemek, özlem duymak, hasret çekmek kötüdür. Aileye özlem duymak, sevgiliye özlem duymak ikiside birbirinden olanaksız şekilde gariptir. eski sevgili konularında insanların beyni ve kalbi birbirine sürekli oyun oynadığı için bazen aklına uyup özlemiyorum demekte ama kalbine uyunca özlem çekmektedir. insanları en zor hasrete sokan duygudur. yaşanmamalıdır.
Kalbinin sıkışmasına neden olan garip bir duygu sanki kokusu her yerde. Ya da her sesi ona benzetiyorsun.
Nefes keser kahreder.
Kimi özlediğini bilmemek.
ansızın kalbin titremesine neden olur. sızlatır da sızlatır.
Örnek vermek gerekirse ,
Hani uykundan uyandığında etraf zifiri karanlıktır ya bazen..
Tabi yürümekte zorlanırsın karanlıkta..
sonra bir ışık dilersin , ilerlemek için ..
işte aradığın o ışıktır bazen..
Dünyanı renklendirmek için..
Sen gideli 6 ay oluyor ama bak ben seni hala ilk günkü gibi özlüyorum bir mucize olsun birden aklına düşeyim.
En çok da bu vakitte akla gelmesi koyuyor, uykularımı kaçırıyor şerefsiz.
Ne özlediğimi bile hatırlayamacak durumdayım.
görsel
imkansızları özlüyoruz be sözlük çaresizce ve umutlarımız yıkılmış halde.
Hiç sabahı akşamı yok bu duygunun. Öylece gelir gitmez.
Küçüklüğümde okul çıkışlarında annem beni okuldan almaya gelirdi. Eve dönerken yolda bir pastahane vardı. Ciddiyim adı aynen öyleydi. Oradan her seferinde bardakta puding alıp, yol boyu yerdim. Bundan yaklaşık 15 yıl sonra aynı yere gittiğimde orayı bulamadım. Sahibini falan bile araştırdım, ama hiçbir şey bulamadım. Gerçekten o mekanı çok özlüyorum.

Edit: imla.
siktimin en kötü duygusu. hiç öyle güzel söz kasamayacağım. burda olmasını tercih ederim. (bkz: her ölüm erkendir)
Can yakan bir duygudur ama bende maksimum 5 dk sürüyor sonrası yine eğlence modu, zamanında çok sevsem de birini ara sıra özlesem de içimden ister istemez aman boşver dışarıda bir sürü sevebileceğin kişi var diyorum birini çok sevip bağlanmak artık saçma geliyor aşk hikayelerine doydum sanırım.
içinde ''öz'' kökü olan her sözcük gibi azı söylenir çoğu susulur.
Bencil insanların asla anlamayacagi, asla kıymetini bilmeyecekleri şey.

Sadece kendi kaf dağındaki egolariyla meşgul olup egolarini cilalayip cilalayip cebine sokan adamlara fazla olan duygu aynı zamanda.
Bazı adamların, özlenmek duygusuna umarsız, sakil yaklaşmaları, egoist bir tutumla umursamaz olmalarının sebebi, özlemeyi iyi bilmeleridir.
işte bizi bir arada ve ayrı tutan bu duygunun paradoks döküntüleridir.
her şey gibi bu da boş muhabbet..

yolunda gitmeyen hayatlarınızın yarattığı bozulmalardan sadece birisi..

maalesef, aşk, sevgi, özlem vs. hepsi yalandır..

maharet kendini kandırabilmekte tabii ki..

inanmaktır her şeyin özü, inanmak ise gerçekte olanlardan kaçmanın en acısız yoludur..

ben ise bunu bildiğim halde inanıyormuş taklidi yapıyor ve gözümün içine bakıldığında güzel cümleler kuruyorum..

özlemek mi?

evet.. benim gibi piçlere göre değil..
Sanırım en acılarından biri de olmasın diye tahmin edip önlem almana rağmen olmasından sonra duyulan duygudur.

Keşke insanlar önce dost olabilseydi... Kelimelere, hürmete özlem duyulmasaydı bari.