bugün

bir insana yüklenebilecek en ağır bedeldir, bir ayrılık aşamasında. özlenme arzusunu yüklerde yükler terk eden. sırf özlenmek için terk edenler vardır, o ayrı!
Sen özledikçe artar özlemi sende ve dayanılmaz bir hal alıp, sancı noktasına geldiğinde özlemin, özlenmeyi arzulayanın beklediği cümlelerin zamanı gelmiş demektir..
sen özledim dersin, o mutlu olur. sen daha çok özledim dersin, o memnun olur. sensiz olmuyor artık dediğinde, o artık duymayacak kadar senden uzaklaşmış olur..

özlemek en ağır bedeldir belki de,kalan her insana yükletilen.
ne çekilmez ne ağır ne düşman başına bir beladır, iki türlü özler insan;

kavuşmayı bekler, bitecektir acı değildir çektiği heyecandır sabırsızlıktır ve içten içe bilir elemleri son bulacak bir gün;

ya da dua eder her gece ve amin der kabul olmayacağını bile bile, acılar çeker bilerek en azından düşüncesi benle olsun der, hayalinden ayrılmak istemez, unutmaz hiç bir şeyi onla ilgili, farkındadır aslında geçmişin acıttığının ama bırakmaz unutmaz, dünya üzerindeki en büyük işkencelerden birine maruz bırakır kendini.

http://www.youtube.com/watch?v=UA2jbnrbtpE
özleyen için basit yavan kuru bir kelimedir. sabahı edememektir.
(bkz: uzak mesafe ilişkisi)
Bunun acisi bi baskadir,canindan can koparir insanin.
geleceğini umut edersen özlersin. umut varsa özlem de vardır ve en az yıkılan hayaller kadar acıtır, kokusunu duyarsın, heryerde görürsün, sesini duyarsın, kokladığında geçicek sanırsın ama asla geçmez yanındayken bile özlersin.
(bkz: böyle puşt gibin ibne gibin bir şey)
En kotusu de acaba o'da beni ozluyormu hissi...
en zoru asla geri gelmeyecek olan kişiye karşı gerçekleştirilen aktivitedir. tekrar kavuşacağınız biriyle geçireceğiniz güzel günleri hayal ederek özlemin baskısını azaltabilirsiniz, ama sizi hayatından çıkarmış birini özlemek sürekli duvara çarpmaktır.
bir de artık hayatta olmayan güzel insanları özlemek vardır ki, onlar zaten asla aklımızdan çıkmaz. hatırladıkça huzur içerisinde uyumalarını dileriz.
ne diyordu Ümit Yaşar
ayrılık diye bir şey yok bu bizim yalanımız.
sevmek var aslında, özlemek var, beklemek var..
Özlemek icin seviyoruz, kavusmak ne haddimize..
ilginç bi his. bazen sol tarafımı kemiren bi fare bazen ılık bi ilkbahar günü çimlere uzanmış hissi ama çoğunlukla içini paramparça yapan acımasız bi yaratık. tüm göğüs kafesini yıkıp döken
resmen bir 'sensin özlemek' durumudur. Öyle iğrenç öyle berbat.
aşıksanız, tadabileceğiniz en müthiş duygu.
Asiksaniz ve artik imkansizsa
Kendinize yasakladiginiz, yasakladikca kapildiginiz bi allahin cezasi his.

Kopek gibi ozleyip cikmak gerekir aydinliga. Sanirim.
Özmek kimi zaman çok acımasız kimi zamansa mutlu eden duygudur. Özlemek güzeldir elbet fakat sonunda kavuşmanın olduğunu bilmek daha güzel yapar o duyguyu. Imkansız vardır bir de özlersin ama sonu olmayan bir özlemdir. Özlemek beni Hırçınlaştırır özlediğim insana zarar veririm bi süre sonra iyiyken kötü yaparım olayları. Hele kavuşmanın olmayacağını farkettiysem vazgeçerim özleyemem sıkılırım.
Bazen tek kişiliktir ama siz umut edersiniz, dua edersiniz iki kişilik olsun diye. Çünkü tek başına taşıması çok ağır bir yüktür özlemek.
" Seni özlemek canıma tak etti bir tanem, özlemek, izlemek... " sözleri ile müzik camiasının ulu önderi dj akman tarafından ele alınmış konu.
en masum duygudur. ailesinden uzakta yaşayanlar iyi bilir.
Bir türlü sevmediğim iğrenç duygudur. hep kavuşamayacaklarımı özlediğim için sanırım.
özlemenin b.kunu çikartmadigimiz sürece güzel duygudur aslinda.
Bazen cok zaman gecmesine gerek kalmadan yapilandir.
Elde olmadan.
Özlemeyi bilmemde sülük gibi yapışan var. Kurtulmak çok zor bunlardan.
Çaresiz duygu bütünü.
OzLEmin dili olsaydi, yuregim sana ses olurdu ben susardim.