bugün

Anlam veremediğim vergilerden biridir. Aklı başında mantıklı bir insan bana bunu açıklasın. Hadi muhafazakar kardeşim nedir bir arabanın net fiyatının 24 bin ötv'sinin 20 bin olma mantığı? Anlat bana bu aynı arabada neden 6 bin TL KDV var? Devletin arabayı yapan firmadan daha fazla kazanması normal mi? Sen bana bunu açıkla bende akpli olup çevrendekileri de AKP li yapıcam, söz.
La olum madem çok seviyosun açıklasana. Madem kararın evet bir bildiğin var, bunu da hesapladın mı? Uplanacak başlıktır!
iyi uykular türkiye.
görsel
Kdv nin ötv si ötv nin mtv si mtv nin stv si stv nin kalp gözü!
kdv ile birlikte ülkenin canına okuyan sistem. bu yüzdendir ki arabalar türkiye'de pahalı. ikinci el bile!

idam isteriz diye gezen güruh ötv kalksın diye slogan atmaz zaten. onlar, araba ile gidemeyeceği yolları; uçamayacağı hava alanlarını alkışlasın sadece.

kan alıyorlar kan...
Belirli mal ve ürünler üzerinden maktu veya oransal olarak alınan bir harcama vergisidir. ilk olarak 2002 yılında 4760 kanun sayısı ile kabul edilmiştir.
kağnı gibi işleyen dev türk ekonomi sistemini ayakta tutmak için uydurulmuş devlet soygunu. Halbuki devlet salak saçma alanlardan elini ayağını çekse böyle saçmalıklarla uğraşmazdık.

Birilerinin hesap sorması gerekiyor.
Son torba yasa ile limonatadan kdv ye ek %10 oranında alınacak vergi.
(bkz: celali isyanları)
ne kadar çok kişi tarafından kullanılırsa o ürün özel tüketime girer, çünkü hızlı tükenir. çünkü bu da vergi gerektirir. yoksa pırlanta, elmas falan az kişi tarafından kullanıldığı için özel tüketime girmez, olsa olsa nadir tüketime girer.
Yüzde 90 ını alkol tütün petrol oluşturur.
Zenginden vergi alamayan devletin orta direk ve fakiri silkelemesi denen verginin kısaltması.

Âdil bir vergi düzeni istiyoruz.
iyi parti'nin iktidara gelirse derhal kaldıracağını vaat etmesi gereken özel tüketim diye geçen fakat soygun olan vergi.
Yeni yıl itibariyle Gazoz, kola gibi gazlı içeceklerden de alınmaya başlanmasıyla birlikte devletimizin çıldırdığını gösteren vergi.
Kdv'nin en büyük abisi. Hep Beraber takılırlar.
Gece gece gözlerimin dolmasına sebebiyet veren vergidir.

Devletimiz yol yapıyor, duble yol geniş geniş ama araba almaya gelince bir ötv var ki içler acısı.
Lan yol yapacağına şu ötvyi azalt da o yollarda gezecek bir arabaları olsun insanların.
%110 oranında ötv verilen araçlar var.
Hadi bu araçlar üst segment Fiat marka araçlarda bile durum böyle.
içim acıdı, ağlayasım geldi daha da uyuyamam tüm huzurum kaçtı gitti yine görünce.

2015 yılında aldığımız ford marka aracın aynı doluluk oranındaki 2018 modelinle arasında 30 bin lira fark var. Allah aşkına bu nedir, bu nasıl bir insanlıktır. içler acısı bir durumdayız...

Kısaca bu ötvyi allah bildiği gibi yapsın.
az önce tuvallete girdiğim için kendi evimde 1 lira para ödemek zorunda kaldım. ondan bile vergi alınıyor artık.

(bkz: sömürü)
Milletin başına bela olmuş ve insanın aldığı herşeyin fiyatını, yaşlıların da tansiyonunu zıplatan şeydir.
akp refahı ortak yaymak istiyosa kaldırsın bunu. bizim vergimizde değil ab nin soktuğu bi şey. milli değil akpli kardeşlerim.
elindeki tüm üretimi satan devletin gelir kaynağı. milletin düşmanı vergi.

kur mur sapıttı zaten. ee bu vergilerde oranla kesiliyor miktarı ona göre değişiyor. ne bok yiyelim biz?
ötvnin kdvsi yanında masum kalmıştır.
cep telefonlarında 40 ile 50 arası olacakmış.

bi sikilmediğimiz kaldı amk.
99 depremi sonrası, Depremin neden olduğu ekonomik krize çare olması için çıkarılan, 2004'te depremin verdiği ekonomik hasar tamamen bitmesine rağmen aradan gecen 16 yılda hala "devletin" halktan kanırta kanırta aldığı, dünyada eşi benzeri var mı, bilmediğim vergi türü.

Gerizekalı koyun bir toplum olduğumuz için kimsede itiraz etmiyor aq.
vergi kalkınmanın temelidir boş yapmayın.
görsel
zenginin yediği karidesten yengeçten ahtapottan alınmayan

fakirin simidinden alınan

zenginin maserati granturismo'sundan alınmayan

ama fakirin tofaşından alınan özel!!! tüketim vergisi

evet şu anlama geliyor tofaşa herkes binemez çünkü özeldir ama maseratiye herkes binebilir sanki bana yanlış yapılmış matematikte oran orantı sorusu gibi geldi.

geçen benim yeğenin sınav sonuçlarına bakıyordum o çocuk bu ülkenin maliye bakanı olsa almanya bizi kıskanırdı.
güncel Önemli Başlıklar