bugün

orijinal adı spider man olan çizgi karakter. kostümü kırmızı mavi önünde ağ ve örümcek resminden oluşan bir figür bulunan pijama takımıdır.
türkiyede olsa barınamayıp dönercide garson olarak çalışacak kahramandır.
türkiye'de yaşasaydı ağ atıp apartmanları kirletiyor diye linç edilirdi.
erkek çocuğa sahip olanların dört bir yanını sarmış adamdır. posterler, biblolar, nevresimler için yüklü miktarda para demektir. *
sıpaydır men de denilebilir.
4 yaşındaki bi tanıdığımın kendisine "ölcek adam" dedidiği zatı muhterem.
Eski dilde adem-ül haşerat denilirdi buna.
en çok sevilen çizgi roman karakteri,
filmlerde gördüğün en esnek varlık olmakla beraber yalnızca giydiği giysiden ötürü rahatsız olduğunu düşünüp (ki bunu örümcek adam 2 filminde dile getirmişti) onu giy çıkar uğraş, ayrıca temizliği de mesele onun, yırtılsa heryerden de alamaz diye üzüldüğüm kahramandır. kahraman olsaydım daha rahat birşey giyerdim heralde..
bir zamanlar izledikten sonra çekyattan zıplayıp, ağ atmışcasına sevindiğim zaman içerisinde ilk adının ağ popo olduğunu öğrenince, hayal kırıklığına uğradğım çizgi karakter.
mantık hataları barındıran çizgi roman kahramanı. şöyle ki: şimdi bu adam radyoaktif ışınlar tarafından ışınlandırılmış * bir örümcek tarafından ısırılarak örümcek özellikleri kazandı. Duvarda yürümek, çevik bir şekilde hoplayıp zıplamak, ağ fırlatıp ordan oraya sallanmak felan ben bizzat örümcekleri inceleyerek bu özellikleri karşılaştırdım. duvarda yürümek tamam. oraya buraya hoplayıp zıplamak da tamam. bazı örmceklerde bu özellik de var. lakin bu ağ fırlatma olayına biraz takıldım. incelediğim tüm örümceklerde ağ örümceğin -çok afedersiniz- kıçından çıkıyor. ama örümcek adamın bileklerinden çıkıyor. bence bu yanlış. işte bu yüzden örümcek adama ısınamadım. ne zaman ağ kıçından çıkar o zaman severek takip ederim kendisini.
koca koca gökdelenlerin bulunmadığı yurdumuzda,sırf bir kaç hareket yapabilsin diye hizmet askıyla yanan buyuk sehir belediyesinin spider man için yol guzergahlarına uzun uzun direkler dikmesine sebep olabilecek,ay sonu geldiginde turkiye gezisi neticesinde,ülkeden tarantula olarak ayrılma ihtimalinin yuksek oldugunu dusundugum,yıl sonunda ise teyzelerin örgü örmede patlama yapabilecegine ise kesin kanaat getirdiğim,çok zenaatkar kişilik.
(bkz: haşerat-ül adem)
hoplayan zıplayan cavur işi hayal ürünü.
Türkiye'de bir emeklilik sigortası reklamına konu olmuş çizgi roman kahramanı kendileri..
babaannemin "sıpıdır adam" ı. ayrıca babamın "örümcek herif" i.
cüneyt arkın'dan ayar yemiş kahraman bir insan, sevimli.*
gel bakalım örümcek adam
bundan sonra buralara ağ örmeyeceksin
tekstil işine gireceksin
keten öreceksin, pamuk öreceksin
müslüm baba'yı rahat bırakacaksın
müslüm baba'nın yadigarısın bana örümcek adam
akıllı olacaksın ulan
yarın batman'i de alıp bana geleceksiniz
şimdi, dağılın uleeeyyyyn!
ayrıca müptelası olunası oyundur.
http://www.oyunlar1.com/games.php?flash=2097
canım ailem'deki halim karakterine göre "örümcah man" olmaktadır kendileri.
(bkz: recep tayyip erdoğan) *
(bkz: hıyarlı baba)
etö elemanida olabiliritesi yüksek sahsiyettir,
(bkz: spider-man)
(bkz: aramaya inanmak)
Çizgi roman okuyucusunun en fazla empati kurabildiği kahraman...
bir zamanlar cizgi filmi vardı bunun. nedense yaptıgı espriler pek bi sevilirdi.* *
(bkz: ailecek izlenilen çizgi filmler)
en sevdiğim serisi şudur.. (bkz: örümcek adam ve arkadaşları)