ölek la yaşanmaz bu dünya.
Ancak arkanızda sağlam izler bırakacak kadar zekiyseniz mümkündür.
dünya malı dünyada kalır.
Kişiye öz güven getirir.
görsel

En kötü şeydir ölümsüz olmak ölümsüzsündür ama sevdiğin insanların ölümlerini gördükçe binlerce kez ölürsün aslında...
sanırım çogu insanın aksine benim istemeyeceğim şeydir. 20 yıllık hayatımda ve özellikle günümüz türkiyesinde ki gördüğüm kadına, hayvana, doğaya şiddet beni fazlasıyla yoruyor. evet, sürekli bu haberleri duyup üzülmekten ve kalbimin acımasından yoruldum. dilerim ki en kısa zamanda kıyamet dedikleri şey kopar. tabi bu haberler kadar acı olur mu bilmiyorum.
Çok güzel bir fikir gibi görünse de zaman içinde göçüp giden sevdiklerimizi düşündúkçe pek de iyi durmuyor. Sevdiğim kadını, hele ondan olan çocuklarimi nasil veririm ben toprağa? Vaktinde ölüm iyidir.

Umarim sevdiğim de böyle düşünüyordur.
Peygamber bile olabilirsiniz.
(bkz: the man from earth)
Yeni başladığım "forever" dizisi bu konuyu çok güzel anlatıyor. Kahramanımız her ölümünden sonra 35 yaşından tekrar başlıyor hayata.

Biraz macera, gerilim, dram ve romantizm serpiştirilmiş. Tavsiye ederim.
her an düşüncelerimizin daha da karmaşıklaşmasına sebep olurdu. dinler ortadan kalkabilirdi. ve ben kesin şey derdim, nasıl olsa hepimiz hep buradayız. sonsuz karşılaşmalar. kocaman sarılalım.
(bkz: aspırıne)
insanı yaşarken öldürür.
yaşadığın sürece ölümsüzsün.

not: bu arada ciğer söken bir soundtrack aynı zamanda. şimdi açıp dinlemeyeceğim tabi, sizde dinlemeyin. ama bilin.
Eziyet olurdu bu.
her zenginin hayalidir. 50 sene önce iyice yaşlanan zenginler kendilerini dondurdu.
2100 yılında falan tıpın ölümsüzlüğü bulacağına inanıyorlar.
Ölümsüz olup da napacaksınız ya? iyi ki ölüm var yoksa nasıl bu dünyanın sıkıntısını çekeceğiz?
imkansız olan, hayal ötesi olan bir şey değildir.
gerçektir ve bir gün olacaktır. nasıl mı?
öbür dünyada. çünkü insan sadece bir kere ölecek ve ahirette cehennemde de cennette de olsa artık ölmeyecek.
yani insan ölümsüzlüğü tadacak. bu dünyada ölümsüzlüğü istemesi de fıtrat gereğidir.

insan özünde ölümsüz olduğundan hep onu diler kendi özünü diler ister.
bu bile yeter inanmak için. ama gel de anlat ateist kavatlara.
Hele bir de süper kahramansanız çok zor olan hede.
(bkz: Hancock)
mustafa eraslan ın tavsiyelerine uyup ölümsüz olmak.
(bkz: nicolas flamel)
ölmek gibisi var mı lan. sonsuz dinginlik ve huzur.
god yaz god.
klasik edebiyat eserleri sunmaktır.
istedigim durum.
Ya ben yine sıkılırdım.