bugün

çok sert bir şekilde ikaz edilmesi gereken insandır.
(bkz: katli vacip insanlar)

ağzına kürekle vurulmalıdır.
insanların ona küfür ettiğini bilir ve bunu bile bile yapar.
Yarın öbürgün okuldan kaçanları ispiyonlayacak ve hoca tarafından şeref madalyasıyla ödüllendirileceğini sanan yavşaktır.
(bkz: eleman bizim ıslak sopa nerede)
tam söyleyeceği anda arkadaşları tarafından susturulmaya çalışılan zat-ı namuhteremdir.

görsel
asosyal olma ihtimali yüksektir. ödev yapmaktan zevk alan öğrencidir.
birde "hocam ödev vermiştiniz diyen öğrenci" vardır ki genelde o da aynı maldır.
tüm sınıfla ortak bir karar alıp çıkışta dövülmesi gereken öğrencidir. bu ne canım? hepimiz biliyoruz hocanın ödev vermediğini.hoca ertesi gün ödevleri çıkartın çocuklar, dediğinde ödev vermediniz hocam, deyip göt etmek istiyoruz. ne diye hevesimizi kursağımızda bırakıyorsun?
genelde hocanın gözüne girmeye çalışan, yalaka öğrenci tipidir. gerçekten çalışkan olan çeşitleri de bulunmaktadır ama.
Benim ödevimi de yapacak öğrencidir.
Egitim hayatım boyunca ne cektimse bunlardan cektim. Ama orta okuldan sonra kalmadı bu tiplerden. (bkz: çıkışta beklemek)
hoca olsam "sanane lan" diye cevap verecegim ogrencidir.
sonra piçlik olsun, otoritemi birdaha sorgulamasin diyede sirf ona odev verecegim ogrencidir.
yalakaların çok iyi yerlere geldiği ülkede; olmazsa olmaz öğrencidir.
muhtemelen sınıfta diğer öğrenciler arasında dışlanacak olan öğrencidir. her okulda en az bir tane bulunur.
Yavşaktır. Çok açık ve net.
(bkz: sen ne diyon yarram)
o lafı dediği anda bütün sınıfın aynı kişiye dönmesi ve hassiktir diye içlerden bi sözcük geçmesine sebep olan öğrenci.
Her sınıfta kadrolu olarak bulunun öğrencidir.

O olmasaydı, bizler ödevi yetiştirmek için uğraşmayacak, birkaç saat daha fazla uyuyabilecektik ve belki de nesiller daha uysal, daha dingin olabilecekti.
sülalesi hakkında o saniye konuşan onlarca öğrenci vardır..
herkesin yuh çektiği öğrencidir.
söyleyin eşeğe uzun bir tatile çıksın uzunca bir süre dönmesin denildikten sonra patala kütele dövülmesi gereken öğrencidir.
gözlüklü, inek, yalaka, eşek tipi öğrencidir.
bu olaydan sonraki teneffüste defterinin çalınması gereken öğrencidir. haliyle o çok istediği ödevi ödev günü yapamamış olacaktır. daha sonra alaycı bir not yazarak defter sırasına yeniden bırakılır. bir daha aynısını yapar mı bilinmez...
yalakadır.