bugün

tam ders bitmiş ve herkes 'oh be ödev yok!' diye sevinip, hatırlatmamaya çalışırken, ön sıralardan gelen bir inek sesidir. muhtemelen gözlüklüdür.
(bkz: dayaklık öğrenci)
(bkz: şerefsiz)

katıksız hem de..
yalakalığı kendine görev edinmiş insan tipi.
sırf öğretmenin gözüne girmek için yapılıyor bunlar. tahtaya konuşanları yazan sınıf başkanından farksızsın benim gözümde lanetliyorum seni pis satıcı teneffüslerde oyun oynamaya geleceksin nasıl olsa o zaman hesaplaşacağız. (o zamanlar içimde kalan her şeyi döktüm oh be)*
okul hayatım boyunca ağzı ile burnunu yer değiştirmek istediğim öğrencidir.

lan o değil de, 4 yıllık üniversite hayatım boyunca da vardı bu tiplerden,

babadan oğula nesil herhalde bunlar.
arkadaşlarına "beni tenefüste dövün tamam mı? sakın unutmayın bak!" demeye çalışan öğrencidir.
ister istemez diğer çocuklar tarafından dışlanır. Biri cips almış herkes otlanırken bu eleman yanaştığı an diğerleri tepkilerini ortaya koyarlar. Beden eğitiminde tek başına kenarda oturur maçı izler. Mükemmel komik bir espiri yapsa bile kimse gülmez.
Kafa atilasi ogrenci turudur. Birde o gulmesi yok mu..
(bkz: çıkışta dövülmesi gereken öğrenci)
yan sınıfın öğrencisidir. *
ya inektir, ya dışlanmak istiyordur ya da derse katıldığını belli edip öğretmenin gözüne girmek istiyordur. ilkokulda çokça görülür. orta okul ve sonrasında görülenler genelde şiddete maruz kalır.
eğer kız ise bir erkeği salın üzerine.
eğer erkek ise bir kızı salın üzerine.
her iki durumdada 1 ay içinde ödev yapamaz hale gelir.
yavşak öğrencidir.
yalakadır.
bu olaydan sonraki teneffüste defterinin çalınması gereken öğrencidir. haliyle o çok istediği ödevi ödev günü yapamamış olacaktır. daha sonra alaycı bir not yazarak defter sırasına yeniden bırakılır. bir daha aynısını yapar mı bilinmez...
gözlüklü, inek, yalaka, eşek tipi öğrencidir.
söyleyin eşeğe uzun bir tatile çıksın uzunca bir süre dönmesin denildikten sonra patala kütele dövülmesi gereken öğrencidir.
herkesin yuh çektiği öğrencidir.
sülalesi hakkında o saniye konuşan onlarca öğrenci vardır..
Her sınıfta kadrolu olarak bulunun öğrencidir.

O olmasaydı, bizler ödevi yetiştirmek için uğraşmayacak, birkaç saat daha fazla uyuyabilecektik ve belki de nesiller daha uysal, daha dingin olabilecekti.
o lafı dediği anda bütün sınıfın aynı kişiye dönmesi ve hassiktir diye içlerden bi sözcük geçmesine sebep olan öğrenci.
(bkz: sen ne diyon yarram)
Yavşaktır. Çok açık ve net.
muhtemelen sınıfta diğer öğrenciler arasında dışlanacak olan öğrencidir. her okulda en az bir tane bulunur.
yalakaların çok iyi yerlere geldiği ülkede; olmazsa olmaz öğrencidir.