bugün

Anneye koşmak.
bandik atmak denenmeli çünki muhtemelen biri bizi korkutmaya çalışıyor. tabi ailenize öyle yapmayın canım sizde o kadarda değil
nah yaparız. hareket çekeriz. al bunu al bunu deriz.
ölü taklidi yapmak.
Gözleri kulakları sıkıca kapatıp anneeeeee diye bağırmak! Ben hep böyle yapıyorum. Sonra aniden annem geliyor. Işıkları yakıyor. "Eşşek sıpası bir daha korku filmi izlemek yok" diye bağırıyor. * öcü möcü kalmıyor annemin bağırtısından. kadın haklı vesselam.
öcüüüü diye bağırmaktır.
büyümektir. Büyüklere karışamıyorlar. * bir de baba veya anne diye bağırmayın. Korktuğunuz açığa çıkınca vuruyorlar.
tedbirli olunursa yanımızda taşıdığımız harflari başına ve sonuna ekler yolumuza devam ederiz.

Not: Harflerin ne olduğu sorulmuş. b ve k harfleri efenim. ben yanımda hep bir asıl bir suret bulundururum.
Not2: b yi başa, k yi kıça ekliyoruz.
Not3:Öcünün kıçı.
(bkz: depar)
son duayı okumak. *
besmele çekip yallah deyip elimize aldıgımız deynekle onu kovalamaktır.
Ortamın ciddiyetini yansıtmak adına alta sıçılabilir.
sıçmak ay pardon kaçmak.
hayatımızın içine etmiş insanları öcüye karşı kullanmak.

örnek;

- bak, seni kaynanama veririm ha.

- aha. eski sevgilim geliyor. kaç çabuk!
ölü taklidi yapmak.
kendinizden emin bir şekilde gülümseyin. ilk izlenim her daim önemlidir.
hal hatır sormak.
Kimsin la sen kimsin amua koyum sen git baban gelsin vb. şekilde atar yapılmalıdır.Öcüden zaten kaçamayacaksın bari namın yürüsün.
bir daha oy vermemektir.
(bkz: çömelince bir şey yapmıyor)
(bkz: koşarak uzaklaşmak)
sakin olun, dua okumaya başlayın.
cem yılmaz esprileriyle ortama neşe katın.
(bkz: uyanmak)
annemin dediğine göre uslu durursam gidermiş. on beş sene öncenin hikayesi gerçi. öcülerde kendilerini geliştirmişlerdir artık diye tahmin ediyorum.

tabi ya, nasıl unuturum;

(bkz: expecto patronum)
bir sigara yakıp "bende seni bekliyordum öcü efendi, gel otur bakalım derdin neymiş" demek.