yılmaz özdil'in bugünkü yazısıdır.

http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61
yılmaz özdil son 2 yılın özetini geçmiş ve harika bir yazı çıkartmıştır.

--spoiler--
Camilerimizi bombalayacaklar, bize suikast yapacaklar iftirasıyla cahil cüheladan oy toplayıp, elinde roketle gezenleri gizli gizli affetmeye çalışmanın bedelidir. Adamlar harıl harıl memleketin yollarına mayın döşerken, şarkıcılarla türkücülerle şov yapmanın, 4-4-2'yle mi yoksa 3-5-2'yle mi hallederiz bu meseleyi diye, futbolcularla top sektirmenin bedelidir.
--spoiler--
(bkz: teröriste domalma açılımı)
--spoiler--
Ankara'da yıllardır yan gelip yatarken, dizlerinin üstüne çökmüş örgütün, yeniden ayağa kalkmasına göz yummanın neticesidir bu.
--spoiler--
kelimelerin bittiği yerde tam buradır.
--spoiler--
Kahramanlarımıza vatan haini muamelesi yapıp, içeri tıkarken, "güzel şeyler oluyor"; deyip, teröriste havai fişek fırlatmanın, şımartmanın neticesidir. Şeref madalyalı subaylarımız kendi kafasına sıkarken, utanmadan sırıtmanın...
--spoiler--
kafasına sıkmayan da yargılanmaktadır. o bölgeden, taa karadeniz'e kadar sorumlu 3. ordu komutanı * ve 9. cu ordu komutanı gibi mesela.

dışarda general kalmadı, kalanın da morali bozuktur. işte ülkenin getirildiği nokta!
(bkz: bi siktir git dedirten ulusalcı zırvaları)

(bkz: geri zekalı turnusolu olarak yılmazım özdilim)
--spoiler--
Kimseyi rencide etmek maksadıyla yazmıyorum; ben de olsam, ben de çömelirim... Çünkü, elimizi kolumuzu sallaya sallaya girdiğimiz Irak topraklarına, kendi topraklarımızdaki kum çuvallarının ardından çömelerek bakabiliyoruz bugün anca.
--spoiler--
(bkz: nokta)
of yılmaz of yılmaz
nereden başlasam bilemiyorum.

sondan mı başlasam
mevzinin arkasından bakılan topraklar ırak değil türkiye toprağı olduğu halde bilmediğinden midir yada kafiye uysun diyemidir bilinmez "kum çuvallarının ardından çömelerek bakacaksın Barzani nin topraklarına" demenden mi başlasak

barzani ye hiçbir zaman kardeşim denilmediğinden mi ?
ki olayın barzani olayı olmadığından mı ?

akp ye oy veren insanları cahil cühela diye aşağılamandan mı alsak tutsak
ülkenin içine sıçmış insanları Kahramanlarımız diye nitelemenden mi ?

"Şeref madalyalı subaylarımızın kafasına sıkması" derken ne kadar kendinle çeliştiğinden mi ?
kafama sıkmayacak kadar şerefim olduğundan ve şerefli işler yaptığımdan mı sıkmıyorum kafama ben
yoksa o yüzden mi senin kendinle çeliştiğini düşünüyorum.

araya bir iki boşluk sıkıştırsaydım sağlam yazar olurdu benden
ama yarım yarım bırakayım dedim
anlayacağın dilden
yersen.
--spoiler--
Bir taraftan ''kardeşim'' diye bağrına basacaksın Barzani'yi... Öbür taraftan ''taşeron bunlar'' deyip, kum çuvallarının ardından çömelerek bakacaksın Barzani'nin topraklarına.
--spoiler--
bu cümlelerin altına izmamı atarım. gerçekten harika bir yazı bugünkü yazısı yılmaz özdil'in, biraz aklı ve vicdanı olan herkesi okuyup anlamaya davet ediyorum.
yılmaz özdil in 22 haziran 2010 tarihli, suratta patlayan bir tokat gibi acı veren girişi ve galeyana getiren sonuç bölümüyle ayakta alkışlatan yazısının başlığıdır;

Çok savaş gördü bu millet...

Çömelen devleti ilk kez görüyor.

* * *

Her yer jammer dolu.
Sinyal kesiyorlar.
Ki, mayın filan patlamasın.
Havada üç tane Kobra var.
Tam teçhizatlı, tur atıyorlar.
Arada ısı bombası fırlatıyorlar.
Ki, roket gelirse hedefi şaşırsın.
Yüzlerce bordo bereli etrafta...
Araziye yayılmışlar, eller tetikte.
Kum çuvallarıyla çevrili siper...
Ardında, çömelmiş Başbakan.
Ve, Genelkurmay Başkanı.
Ki, mıhlamasınlar.

* * *

Moral vermek için yapılan ziyaretin, moral bozucu fotoğrafıdır bu.

* * *

Kimseyi rencide etmek maksadıyla yazmıyorum; ben de olsam, ben de çömelirim... Çünkü, elimizi kolumuzu sallaya sallaya girdiğimiz Irak topraklarına, kendi topraklarımızdaki kum çuvallarının ardından çömelerek bakabiliyoruz bugün anca.

* * *

Ankara da yıllardır yan gelip yatarken, dizlerinin üstüne çökmüş örgütün, yeniden ayağa kalkmasına göz yummanın neticesidir bu... Kahramanlarımıza vatan haini muamelesi yapıp, içeri tıkarken, "güzel şeyler oluyor" deyip, teröriste havai fişek fırlatmanın, şımartmanın neticesidir. Şeref madalyalı subaylarımız kendi kafasına sıkarken, utanmadan sırıtmanın... "Camilerimizi bombalayacaklar, bize suikast yapacaklar" iftirasıyla cahil cüheladan oy toplayıp, elinde roketle gezenleri gizli gizli affetmeye çalışmanın bedelidir. Adamlar harıl harıl memleketin yollarına mayın döşerken, şarkıcılarla türkücülerle şov yapmanın, 4-4-2 yle mi yoksa 3-5-2 yle mi hallederiz bu meseleyi diye, futbolcularla top sektirmenin bedelidir.

* * *

Bir taraftan "kardeşim" diye bağrına basacaksın Barzani yi... Öbür taraftan "taşeron bunlar" deyip, kum çuvallarının ardından çömelerek bakacaksın Barzani nin topraklarına.

* * *

Nasıl gezebiliriz ki ayakta?

söz konusu çömelme için; http://www.ankarahaber.com/images/news/34708.jpg
bir millet çömeliyor sayelerinde.
orduyu yıpratıp,gazze nin peşinde koşanların yarattığı durum.*
muazzam bir yazıdır,

içinde ne yoktur ki,

barzani'ye kardeşim diyen başbakan'ın onun topraklarına artık korkudan sadece çömelerek bakabildiği bir ülke yaratmıştır.

kel fena halde göründü be tayyibim,oyun bitti korkarım.
Kendisinden olmayan cahil cühela diyen ve bu sayede akp ye daha cok oy kazandıran yazar takımıdır eğer sen o kısmı sahiplenmez ve cahil dersen adam 1 yıl sonra yine oraya oy verir.
gediktepe'de 3-4 sıra kum torbasının arkasında eşkıyanın saldırısına açık alanda askeri bir noktada ayakta durmasını beklediğimiz kişi iddiasıdır.
salt ideolojik bir yaklaşımla yazı yazan bir kişinin son yazısıdır.

okumadım, ama tahmin ediyorum.

mevzide nasıl durulması gerektiğini biliyor musun acaba? ayakta dur da hedef ol. o daha iyi mi? haa ben keklik gibi avlanayım diyorsan bünye senin dikil oraya.

birşeyleri bilerek yazın eğer yazıyorsanız. aksi halde okunmuyor yazılarınız zaten.
daha yayımlanmadan okuduğum bir yılmaz özdil yazısıdır. tamam örgütün eylemleri artırma cüreti ile ilgili açıklamalar kısmı doğrudur ama, birinci derece terör bölgesinde bulunan bir başbakan ve genel kurmak başkanı hiç korumasız eskortsuz sallana sallana gidecek değil ya ! illaki o kobralar havada olacak, illaki özel kuvvetler arazide olacak. ne bekliyordunuz ki ?
artan prostat kanseri sebebiyle gerekli olan açılımdır. tüm tuvaletleri özellikle cami tuvaletlerini kapsasın istiyoruz. namaz kılana "namazın kabulü+sağlık", kılmayana "sağlık" getirecektir kesinlikle.