bugün

kara kule 3'tür. bu kitapta ışınların yıkılmasının etkilerinden bahsedilir. iki bölümden oluşur; hayaletler beldesi ve çorak topraklar.
bu kitapta jake new york'tan orta dünya'ya tekrar geçer ve oy gruba katılır.
kara kule serisinin 3. kitabı. başta farklı kitaplar halinda yayınlanan hayaletler beldesi ve çorak topraklar kitabları bir arada basılmıştır.
--spoiler--
kitabın ilk bölümünde (hayaletler beldesi) ilk kitapta ölmüş olan jack'ın orta dünyaya tekrar dönmesi ikinci kısımda ise (çorak topraklar) roland'ın arkadaşlarıyla birlikte ışını izleyerek mono blaine ulaşması ve çorak topraklara yaptığı yolculuk anlatılıyor.
--spoiler--
ilk iki kitaba göre daha sürükleyeci ve daha çok olay var.stephen king'in inanılmaz hayal dünyası karşısında gerçekten şaşırıyorsunuz.okuduğum king romanları arasında en beğendiğim ikinci kitap diyebilirim * ayrıca bu serini yazılmasına ilham kaynağı olan yüzüklerin efendisi serisine de gönderme yapılıyor kitabın bir yerinde.
çorap topraklar.
(bkz: yanlış anlaşılmak)
Serinin belki de en iyi kitabıdır. Burdan Stephen King e bir çift sözüm var: "Stephen, çakallık yapıyosun sonunu bilmeden yazıyorum diyerek, ama yemezler." Dikkatli okunursa hikayenin sonuna göndermeler ve ipuclarıyla doludur, ayrıca insanda bu tarafta (yani kendi dünyamızda) değil de Roland ın dünyasında yaşama isteği uyandırır. Silahşörlerin yaşamına çağırır, onlar gibi olunası gelir.
Kitabın diğer kara kule serisindeki kitaplarla ne kadar bağlantılı olduğu merak edilen kitap. Almıs bulundum ama seri olduğunu bilmiyordum. Biri aydınlatabilir mi?