bugün

çoban köpeği.
kopege konabilecek guzel isimlerden biri
sokak köpeklerinin default ismidir.
uydurulmuş en boktan köpek isimlerinden biridir bu. "karabaş" faciasından bile kötüdür. böyle bir uyarı havası var sanki. aynı zamanda tırt.

"çomar" ne lan?*
en populer köpek ismidir. özelikle köpek sokak köpeğiyse.
ayrıca pardus işletim sistemin de ÇOMAR connfiguration manager Yapılandırma Yöneticisi.
Çankırı ilinin Ilgaz ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Ilgaz)
Çorum ilinin Alaca ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: alaca)
ot kafalı anadolu yerlisi* için kullanılan bir tanım.
coğrafyayla pek ilgisi olmayıp, kafa yapısıyla alakalı bir durumdur; çomarın asıl harman olduğu yer çankırı-çorum-yozgat* şeytan üçgeni iken, pekala izmir, bursa gibi yerler hatta istanbulun bazı bölgelerinde dahi çomarlara rastlanabilir.
çomar, açılımı COnfiguration MAnageR olan, Pardus işletim sistemi için programlar arası uyum sorunlarını azaltmak, kullanıcının ayar yapma gerekliliğini en aza indirmek amacıyla geliştirilen bir yazılımdır. her nedense bunun comar olması gerekmesine rağmen ısrarla çomar demelerinin sebebi "size ne la ben yaptım buna çomar diyorum alırsan ekime almazsan sikime kadar" şeklinde olduğunu tahmin ediyorum.
çankırı'nın ılgaz ilçesine bağlı bir köy.
anadolu yamyamlarına denir.
can dostum çomar merhaba...
özellikle kangal cinsi köpeklere konulabilecek ad.
hem kürd hem sosyalist olmanın kaçınılmaz sonucu ==== gold premium çomarlık iken bu güruhun bu kelimeyi hakaret amaçlı kullandığımı görüyorum. ahaha yaomayın olm güldürmeyin lan. haha.
bazı insanlara şak diye yapışan ve yakışan sıfat.
Bir köpek ismi.
Sokağa çıkıldığında bolca görülen insan tipi.
şuan sitedeki binanın bodrumunda düğün yapan hayvanlar.
aç ağız kokusu ile birlikte, görüldüğü yerde uzak durulması gerekendir.
ozel gunlerde lacivert takimin icine yelek giyen ve akp li kerkenezlerdir.
akp ye oy veren güruhtur. diğer kimseye çomar yakıştırması yapılmamıştır. kim için söylendiği de bilinir. o yüzden amcık amcık konuşmayın cahil sürüleri.
https://youtu.be/HXFUBQuDsQA
"çomar" benim çok sevdiğim bir köpek ismidir. bir gün köpek sahibi olursam koyarım diye düşündüğüm isimlerden biri. anadalu çomarı tartışmaları bitmezse bu çomarcıları satırla kovalayacağım. akit deyin başka birşey deyin lan, bırakın çomarımı...
doğru bulmadığım bir argo sözcüktür. insanın tavrı, yaşadığı koşullardan soyutlanamaz. tüm iç anadolu emekçilerini ötekileştiremeyiz. hiç bir net bilgi de vermiyor bu laf. o denilen kesime türk-islam şoveni demeyi daha uygun görüyorum.