bugün

muzik programlarina gonderilen maillerden ogrendigimiz bir kavram olmustur bu. forumlarda da gorulebilir gerci.. genellikle "x abi biz istanbul dan iki arkadasiz. ikimiz de cok pis metalciyiz. bizim icin blue calar misin" tadinda mailler yollarlar. ***
(bkz: ben bugun bunu gordum)
(bkz: aria galactica)

son 4 yıldır yıkanmadım. headbang yaparken sümüğümü yer, pogo yaparken paçamdan sıçtıklarımı akıtırım. uslu uslu yerimde otururken de hem burnumu karıştırır, hem de geğiririm.
ancak siyah giyinirler tabi özenti olanları.gerçeklerini tenzih ediyorum. **
her türlü sert soundlara sahip şarkılar dinleyen gençlerin ağızlarından duyulayacak söz öbeğidir.

-abi çok pis metalciyim ben evanescence linkin park limb bizkit korn ne bulursam dinlerim
+ hönk!
(bkz: poser)
metallica'yı da ihmal etmeyen metalcidir.
(bkz: pis metalci) *
zamane insanının kendisinin ya da aynı kategorideki kardeşlerinin ürettiği sıfata sahip bir tabir.
büyük bir hevesle uzattığı saçlarından vıcık vıcık yağ damlayan, boynu kirden katran bağlamış, bilimum kılları örülecek kıvama gelmiş metal müzik taraftarı.
6 yaşından beri metal dinleyenle kankadır.

(bkz: metalikacı)
pis olmasının yanında metalci olmasıyla durumu kurtaran, sempatik insan.
(bkz: banu güven)
bir gun radyo dinliyorum, haydaa yine genelleme. radyoda manga nin sarkisi caldi bitti felan. program sunucusu sarki bitiminin ardindan ''evveeeot sayin dinleyicileor arada boyle sert sarkilar da dinlemek iyi oluyoor.'' tadinda bir laf etti. ben içimden aman bu mu sert hih tribi attim. trip atmak ne kelime, bir an agzim acik kaldi, ne dusunecegimi dahi bilemedim. radyoda yayinlanan diger sarkilari dinlemeye koyuldum, evet yaaa sert sayilir moduna girdim. neyse efenim ben metalci degilim sadece kulagim aliskin, arkadaslarim yuzunden. sona dogru yaklasirsak, adam lay lay lom modundan gelmis, yillar boyunca piyanist santorlerin dugunlerdeki muzikleriyle yetismis, bu durumda kendini haci cok pis gobek attim diye kiyaslamissa elbetteki ilk nating els medirs dinleyisinden sonra cok pis metalciyim hel yea moduna giricektir.

notlar: lay lay lom modu ne bilmiyorum.
piyanist santorlerimize karsi kotu dusunceler beslemiyorum.
metalci degilim ama pis sayilirim, cok daginigimdir.
gobek atmaya karsi bir dusuncem yok.
manga da sert kabul ediyorum.
kendini bilen arkadaslar hel yea modu lafima kizmasin.
etrafta son dönemden iki metallica parçası dinleyip de ben metalciyim diye dolaşanların tetiklediği bir metalci türü. sert müzikler dinlediğini ifade etme ihtiyacı duyanların sınıfı.
gerçekten de böyle bir güruh mevcuttur. kendilerini bu şekilde tanımlarlar ki itiraz da etmemek gerekir. bu güruha göre metalci olmak için en popüler metal gruplarının en popüler şarkılarını bilmek gerekir. eğer çok pis metalciyim diye tanımlıyorsa kendini, bu biraz daha ileri giderek pop müzik gruplarını metal diye söyler etrafına, cesaret örneği bir tanımdır.
herhangi bir örnek verilecek olursa burzum dinleyerek, kendisini bütün metal camiasından üstün sanan ergen dahi olmayan mahlukat.
(bkz: ölümüne rock) (bkz: rock forever ekolü)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar