bugün

Dünyaya getirdikleri bebeği doğar doğmaz; önyargı, iticilik, milliyetçilik gibi katı özelliklerin ortasına atan çifttir. O günahsız Çocuğun suçu nedir? Diye sormak istiyorum.

Yargıtayın verdiği onayla da sayıları çoğalacaktır ne yazık ki.

Akla ireland baldwin'i de ister istemez getirir.
Çocuğun hayatını karartacak olan mal düşünce.
çocuğun hayata bir sıfır yenik başlamasına neden olan ebeveynlerdir.
bir çocuğun ismini istanbul koymak kadar manyaklıktır, başka isim mi bulamadın be adam kızına koyacak. illa kürtlerle ilgili bir şey koyacağım diyorsan hazan koy, asmin koy, berfu koy, dilan koy ... yani kürtçe isim bol, kürdistan ne amk ?
Eline tutuşturulan kağıttan okuduğu metinle birilerinin gazına geldiği bariz belli olan zat_ı muhterem.
sikilesice ebeveyndir afedersiniz ama.
zeka yaşı çocuğundan bile düşük insandır.
çocuğunun üstüne gereksiz yük bindiren beyinsiz ebeveyndir. kuramıyoruz bari doğurduğumuza koyalım demişlerdir. doğurmak kadar kolay sanmışlardır. bunun hayali ve umuduyla yanıp tutuşmakta olan ebeveyndir.
kız kardeşine de şemistan adını verecek olan ebeveyndir.
yanlış davranmıştır. o değil de bir soyadı kanunu vardı ne oldu ona.

hani zamanında milletin ağa, paşa, bey, Molla, zade gibi aslını yaşatacak isimlerin karşısında duvar olan.

cumhuriyet kime yaradı alın görün. sevgili ulusalcılar, ülkücüler vs.
o çocuk çok çeker demedi demeyin.
etlerinin lime lime ettirilip yarısının kapıdaki köpeğe, yarısının çocuğuna yedirilmesi gereken ebeveyndir. ama bunu yapacak otorite nerde?

köpek ne alaka diyenlere;
(bkz: insaniyetperverlik köpekliktir)

afiyet olsun.
sadece kürdistan değil çocuklara siyasi,dini isimler konulmasına karşı oldugum olaydır. sonuçta o çocuk dini olsa o ismi taşıyabilecek mi, siyasi olsa bi işe girerken sorun çıkıyo vs vs vs.
Çocuğun ismini Türkiye koysan ırkçılık olur fakat kürdistan koyunca onay... Sövdürten durum.
bir kere bariz tahrik ve faşizanlıktır. aynı zamanda bölücü bir harekettir.
Çocuğun geleceğini yerle bir eden aile .
(bkz: sikmeseler bari) *

(büyüdükten sonra)
18 yaşından sonra hakkında güzel espriler türetilebilecektir.
-kürdistana girmişler.
-beni kürdistana sokmadılar ama baya bi ıraklıyı sokmuşlar.
-kürdistan baya genişmiş.
-kürdistanın arkasında abd var.
isviçreli bilim adamlarına göre gelecekte öldürülme ihtimali en fazla olan bebek konumunda.

kaynak: (bkz: götüm)

şimdiden türkler adına özür diliyorum.
aslında sen değil,annen baban hakediyor ölümü.
kürt olduğun için değil,bu düpedüz bölücülük.
o ebeveyne 10.000 tl para ver, çocuğun adını "ne mutlu türküm diyene" diye değiştirmezse bende dinazorum.
akp yüzünden biraz yüz buldular ya, bu isimle popüler olmaya ve çıkar sağlamaya çalışıyor sadece. yanlış ata oynadığının farkında diil şimdilik.
(bkz: geleceğe yatırım yapmış olabilir)