bugün

(bkz: ışıklı ayakkabı)
(bkz: Yamulan kalem)
(bkz: Uçlu kalem)
(bkz: Yeşil olmayan silgi)
(bkz: Temiz yaka)
(bkz: Kendine ait kalemtraş)
kinder süpriz, net. alamanyaya gittikten sonra kinder süprizin bi bok olmadığını anladım gerçi.
net ışıklı ayakkabıdır ne özenirdik millete be.
görsel
Ama hakikaten öyleydi...
Kızlar bilir.

Dantel önlük yaka ve mus çorap.
Arabası olan zengindi. yürüyerek giderken yanınızdan hızla geçerlerdi arabayla sen öyle bakardın arkadan amk.
Çarşıya gitmek... ilkokul birinci Sınıftayım, arkadaşlarım aileleriyle hergün bir yerlere gidiyorlar en çok da çarşıya. Özeniyorum ben de, onlar zengin biz fakiriz o yüzden gitmiyoruz sanıyorum. Neyse bi gün geldim okuldan (o sıra her gün söylüyorum aynısını) "anne, bugün de çarşıya gitmeyecek miyiz?". "Yo." dedi, "gidiyoruz." istanbula gittik. Meğer evi, babamı terk ediyormuşuz...
telli defter ve monami pastel boya *
paten ile gezmek.
şarjlı diş fırçası.
Mc donalds da doğum günü kutlamak.
ilkokul zamanlarinda sinifta sadece bir iki kisinin nike ayakkabisi oluyordu.

Bende hep özenirdim benim de olsun diye.

O zamanlar nike, adidas giyinmek cidden zenginlik belirtisiydi.
80 ve 90'lı yıllarda Muz zengin ailelerin yedikleri yiyeceklerdendi.
Çocukların bisiklet sahibi olması
Evde bir pc.
Renkli tv.
Doğan SLX
sahibi olmak, zenginlik belirtisi sanılan şeylerdi.
Kendi futbol topuna sahip olmak(mikasa)
Bisiklet sahibi olmak
Kara kutu ateri olması.
24'lü MONAMi.
Lcw maymunlu sweatshirt giymek.
görsel
Şunlardan bir tane olsa mahallede elle gosterilirdin ben küçükken çek bırak arabalar o zaman yeni çıkıyordu. Arka kapıda açılıyordu. işte ben ve muhteşem karavanım dedirttiriyordu resmen.
Lcw den kıyafet almak.
Bi dağ başında dogmussunuz ,sene 1977. Ülke darbe görmüş ve siz o sıralar cocuksunuz ailenizde fakir. O yüzden benim için somun ekmek bile zenginlik göstergesiydi.
tartışmasız magnumdur.

50 bine meybuz yerdik, adamlar 2 milyona magnum alırdı. 1 milyon 750 bin de olabilir.

belirti sayılmaz gerçi açık açık zenginlik bu, adamın harçlığı benimkinin 40 katıymış.
görsel

(bkz: toblerone)

O kadar kanıksamışım ki şu an yediğimde bile bitirdikten sonra

-new York’daki toplantınız için jetiniz hazır

Cümlesini duymayı bekliyorum.
Karper peynir..
Muz meyvesi. Alttarafi bir meyve. Bir de toblerone. Güzel birşey de değilmiş üstelik.
Bu arada bir arkadaş bilgisayar yazmış da bizim zamanımızda o lükstü çünkü yoktu.
faber castell kırmızı kalem bakın fatih marka değil faber.atari.
Magnum. Mahallenin diğer çocukları magnum alırken biz arkadaş grubumla max alırdık hep. Şımarık çocuklar da gözümüzün içine baka baka magnum yerlerdi.