bugün

salaklık denilemeyecek, masum şeylerdir aslında.

bir kuşum vardı. kafeste debelenip dururdu " ulan boebi bu uçmak istiyöö ama evde istemiyöö " diye söylendim. kafesi aldım camın kenarına koydum, kuşu saldım çayıra mevlam kayırmadı. uçup gitti uzaklara. sonra çok ağladım. böyle de bir malım.
istediklerin yapılmayınca balkon demirliklerine çıkıp yapmazsanız kendimi atarım diye bağırarak istediklerini yaptırdığın olaylar ve benzerleridir.
en uzağa işime yarışması bunlardan sadece birisi. :D
Kedinin kuyruğundan tutup çevirmek suretiyle fırlatmak. *
çocukken yapılan mantıklı şeylerden geriye kalandır, saymakla bitmez kendileri.
çocukluk döneminde aileler tarafından kötülenerek anlatılan anarşisti öcü gibi bir şey sanmak. oyun için girilen yıkık dökük bir binadan "kaçın kaçın anarşist geliyo yicek hepimizi" nidalarıyla koşturmak. geceleri bu sebepten dolayı kabuslar görmek. *
sevilmeyen mahalle arkadaşlarının kafasına balkondan yumurta fırlatmak...tabiki sonrasında işbirlikçilerimle beraber anne terliğiyle tanışmamıza vesile olmuştur bu olay...
en çok 2-3 yaşındayken pipimi dönme dolap gibi döndürüyordum*
dayı oğlunu kıskanıp kafasına 3. kattan taş atmak.
saksıdan toprak yemek.
erikli su markasını erikli su sanıp 14 yaşına kadar ağzına sürmemek.
(bkz: tövbeliyim ağzıma sürmem)
(bkz: #9787896)
sürekli "sesiz olun, evinize gidin" diye bağıran meliha teyzenin 1. kattaki balkonuna gece evlerden kaçarak saklanmak ve ölmüş kocasının taklidini yaparak korkutmaya ve korkudan öldürmeye çalışmak, ağır işiten meliha teyzenin yaptığımız gürültüye uyanmaması, üst kat komşusunun uyanması ve hırsız diye polis çağırmasıdır salaklık.
site yöneticisinin kafasına balkondan su boşaltıp içeri kaçmak ve akabinde yöneticinin üst balkonda kahvaltı yapanlarla birbirine girmesi.
kral tv de haftanın ilk 10 şarkısında, senin beğendiğin kişinin şarkısını * * * * başka bir şarkı geçtiğinde sinirlenmek, onun 1 numara olmasını istemek.
önüne gelen kim olursa olsun güvenmek.
Taso oynamak ve biriktirmek.
evin içine çamaşır ipinden salıncak kurup, ip kopunca düşüp kafayı yarmak.
yumurtanın üzerine civciv çıkarmak için yaklaşık bir gün kadar oturmak...
domuzların burun deliklerinden iğne fırlattıklarını düşünürdüm. sanrılara gel.
arabaların birbirlerini nasıl solladıklarını bir türlü alamazdım. teker düz gidiyo ama öndeki arabanın önüne geçiyo. tekerler yan dönmeden nasıl yapıyor bu işlemi acaba die hep merak ederdim, yolda giderken hep arabaların tekerlerine bakardım. ne salakmışım yaa *
misafirlik bitimi edilen "gel sen bizim kızımız ol" teklifini bir kaç dakika ciddi ciddi düşünmek...
toprağı sulandırarak elde edilen çamurdan "Ali gel pasta yaptım yesene" diyip, durumu farkeden Ali'nin "anneeeeeee" şeklinde ağlayarak evinin yolunu tutması...
tuzlu ve şekerli suyu birbirine karıştırarak içmek.
serçelerin güvercinlerin yavrusu olduğunu düşünmek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar