bugün

entry'ler (57)

ahu yağtu

bön bön bakmaktadır. eskisine göre daha iyi görünüyor aldığı 10-20 kg sayesinde ama bön bakışlar aynı tabi...

banu güven

Şu anda konuğu olan Osman inalcık beni kahkahalarla güldürmüştür. Kendisi aldığı ödülle ilgili bilgiler verirken, oradan tuhaf bakışlar atan, hipnoz olmuşçasına kitlenen Banu Güven'i görünce 2 saniye kadar duraklayıp Banu Güven'e anlayıp anlamadığını sormuştur.

Ben de soruyorum kendisine anlıyor mu? Anlatabiliyor mu?

sevişirken inlemeyen kadın

sevişirken? Ben erkek olsam sevişirken inlemeye başlayan kadından korkarım...

hiçbir hayalini gerçekleştirememiş insan

"nasıl yaşadım on yıl bu evde? bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? ben ne yaptım? kimse de uyarmadı beni. işte sonunda anlamsız biri oldum. işte sonum geldi. kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım." (bkz: tutunamayanlar)

sevgiliyle beraber yemek yapmak

sevgiliye sarımsak doğratılır, sevgili getir-götür işlerinde kullanılır ise hayatı kolaylaştırır.(elinden daha fazlası gelen adam henüz göremedim.) Bir de yemek yaparken edilen sohbet vardır ki.. en güzel tarafı bu olsa gerek.

yunan ırkının üstün ırk olması

"seksen yüksek nokta"da gezindikleri için olsa gerek...

türklerin aslında orta asyalı bir çin soyu olması

Bu tuhaf ve hiç de bilimsel olmayan önermeye göre:
"kürtler aslında türkistanlı bir türk soyu" ve "türkler batıya göçen çinliler ile kuzeyden ve doğudan gelen moğolların yakın ilişkiler kurmalarıyla meydana gelmiş bir topluluk" ise kürtler aslında batıya göçen çinliler ile kuzeyden ve doğudan gelen moğolların yakın ilişkiler kurmasıyla meydana gelmiş ve türkistan bölgesinde türemiş bir yığındır.

her insana canım diyen kız modeli

"Janım" demesin de; "canım" biraz daha katlanılır. Bir de "hayatım" var ki off offf...

şebnem ferah

botoksun insanı ne hale getirdinin canlı kanıtıdır. Yakında herkes kocaman, şişmiş ve kımıldamayan yanaklardan ibaret olacak.
bu arada kendisini yıllarca severek dinlemiştim. son albümünü ise dinlemeyi bünyem reddetti. Bütün şarkılar aynı gibi... Nasıl olur da yıllarca birbirine benzeyen sözler dökülür insanın kaleminden anlayamıyorum.

gerdek gecesi kazaen ölmek

"kazara" derseniz arapça köke sahip kelimeye farsça ek eklemiş ve türetmiş olursunuz.
Evliliğin ilk gecesi kaza sonucu ölmenin, diğer günlerde ölmekten farkı yoktur bence. Sadece karşı tarafa hayat boyu unutamayacağı kötü bir anı bırakmış olursunuz...

çirkin ırk

istisnalar kaideyi bozmaz diyerek başlamak gerek. Irkçı değilim; ama üst üste bu kadarını görünce artık dayanamaz oldum. Şu sıralarda gündemde olan, 2 dil tartışması nedeniyle her kanalın haber bültenine bir Kürt konuk oluyor. Henüz bir tane yüzüne bakılır olanına rastlayamadım. Hadi siyasi temsilleri olanları bırakalım, günlük hayatta da tanıdıklarım, rastladıklarım bu genellemeye giriyorlar. Demek ki genel olarak çirkinler diyorum, güzeli de vardır o ayrı... geneli çirkin işte...

hayat ne kadar zalim

Kişiler zalim...
Kişilerin oluşturduğu sistemler zalim...
Hayatın bir suçu yok.

panikatak

Beynin her uyaranı tehlike zannetmesinden dolayı tepki vermesinden kaynaklanıyormuş. Benim çevremde hiç panikatak yok; ama panikatak olduğunu zanneden çok... Artık "Ayy ben panikatağım yaaaaaaııı.." diyenlere inanmıyorum.

nazım hikmet şişirilmiş balon bir şairdir

Nazım Hikmet'in şairliğine laf edecek kadar şiirden anlayan(!)ın önce kendi ana dilini bilmesi, dahi anlamındaki de'nin ayrı yazılması gerektiğinden haberdar olması gerekir.

hocaların verdiği ayarlar

Derse gelmekte olduğunu görmeyerek, öğretmenin suratına kapıyı uçan tekme sallayarak kapatır bir öğrenci.
Öğretmen içeri girer, öğrenciye bir tokat patlatır. Bugüne kadar hiçbir öğrenciye vurduğu görülmemiştir öğretmenin. Çocuk kıpkırmızı olmuş suratıyla sırasında önüne bakarak oturur, öğretmen dakikalarca tek kelime etmeden çocuğa bakar ve en sonunda şu cümleyi söyler:

" Ben üzüldüm, sen kahrol! "

Aradan 15 yıl kadar geçmiş olmasına ve tokadı yiyen öğrenci ben olmamama rağmen unutmuyorum bu cümleyi be sözlük..

kediler yazar olsa açacağı başlıklar

(bkz: toplu yalanma günleri)

bahçeye giren köpeği öldürmeye izin veren yasa

Benim ülkeme girmesini istemediğim köpekler var. Onlar ne olacak???

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum:

Son dört yıldır yaşadığım yok! Ne yaptım, ne ettim inan ki kayıp sözlük...

komşu kızının bisiklet selesini koklayıp 31 çekmek

Ne kadar yaratıcı sapıklıklar var. Şaşırıyorum!

2011 genel seçimlerinde akpye oy vermeme nedenleri

Daha öncekilerde de oy vermedim ama şimdi akp'ye oy vermemek için yüzlerce nedenim daha var. Ülke toprağı bir bir yabancılara satılıyor, istanbul diken gibi gökdelenlerle dolduruluyor ve insanlar üst üste oralara oturtulacak. Yerleşimi toplu halde şehir merkezinden uzağa kaydırınca ne olacak? Satılacak yeni yerler, yakılacak yeni tarihi eserler, ormanlar... Ve tek bir ağaç kalmadığında o zaman anlayacaklar mı ceplerindeki banknotların değersizliğini? Hiç sanmam... Bizlerin canı yanacak, onların ruhları duymayacak...

ek: eksi oy kullanmak sizi tatmin eder mi bilmem ama 20 yıl sonra gerçek tüm acımasızlığıyla karşınızda duracak. Çoğunluk "dur" demediği için...