Koridorda koşmak.
Nasıl özledim anlatamam 1.katta idik bide altta kimse de yok rahattık.
Gelde şuan yap.
Bide lazerle oynamak.
fındık tarlalarına girip fındık toplayıp yemek.

haram derlerdi zerre sallamazdım.
Perdeleri vucudun çevresine dolamak. Kuzenimle çok yapardık. Annanem ise bu tür olaylarda ağızından düşürmediği bir laf vardır.
Boş işler müdürü.
(bkz: balkondan işemek)hala özlerim, hala anarım... zaten minikti,ufacıktı... küçük bir yel bile nasıl da ferahlatırdı....
(bkz: çocuk yaparken keyif alınan yaramazlıklar)

ya gerçekten göz doktoruna ihtiyacım var ya da (bkz: sözlük bana sevgili bul)
komşunun camına yumurta fırlatmak,balkondan milletin kafasına tükürmek.
bahçenin demir kapısının üstüne çıkıp fütursuzca kapıyı bırakmak. salıncak gibi bişey. *
karşı sokağa mısır koçanı fırlatmak.
koçanın da yanlışlıkla ana caddeden geçen taksinin camında patlaması.
lazerle kedileri oynatmak. aşırı zevkli. söyledim de aklıma geldi. balkona çıkıp bir daha yapim.
gelen misafirlerin ayakkabılarını saklamak/yedinci kattan aşağı atmak. *
eve gelindiğinde yenilecek dayağa rağmen sokakta su savaşı yapmak.
kedilerin dört ayak üzerine düştüğünü test etmek üzere yüksekçe yerlerden aşağı fırlatmak.
-bu arada testler başarıyla sonuçlandı...
zil bas kaç oynamak.
kedilere su tabancasıyla su sıkmak.
ateist komşuların camlarına buz parmak atmak suretiyle parmak size girsin mesajı vermek.
çocukken bakkaldan keloğlan sakızı çalmak.
sinekleri kovalamak için mahalleye sıkılan sis bulutunun arasına dalmak.**
mahallede top oynamana karışan teyzelere rağmen evlerinin önünde oynamak,bahçelerine kaçırmak. (bkz: cam kırmak)
zillere basıp kaçmak,torpil patlatmak,duvara işemek.
annemin memelerini ellemek.
ekmek/tüp kamyonunun arkasına takılmak.
kızların saçlarını birbirine bağlamak.
belkide ozlenilen faliyetlerdir gozlerımı kapatıp dusunuyorumda hayat o zamandamı bu kadar zordu diye kimseyi umursamaz haldeki cocuklukla insanlıga bakan gulumsemeyle ilk korkuyu ogrendigim gunu lanetliyorum ama herseyden fazla keyif aldıgım yaramazlık ise kucuk motorlu oyuncak arabaların motorlarını sokmektı.
kıyıda köşede altına sıçmak.
zil basıp kaçmak, komşunun kızına laf atmak, burda top oynamayın diyen ebeveyinlere inat top oynamak.