bugün

yatagimi toplamazsan sabah seytan yatagina iser diyodular bidevyuzumu yimamazsam seytan yuzumu yalarmis ekmekleri yemezsemdecarkamdan aglarmis falan felonn.
Allah yukarıda sanardım.
Ben küçükken ay beni takip ediyordu lan! Ciddiyim...
Büyüyünce hayatımın çok güzel olucana inanırdım. Gerçekten saçmalıkmış.
yemeği yemediğimiz de annemizin " yemezsen polis amca"yı çağırırım deyip bizi kandırması.
toprağın/kumun altına bir şey gömdüğümde biraz zaman geçince yok olduğuna inanırdım. meğer gömdüğüm yeri bulamıyormuşum.
"Allah çocukların duasını kabul eder"dir...
yemeği yemezsem arkamdan ağlayacağı,
yaramazlık yaparsam hemşire teyzenin bana iğne vuracağı falan.
annemin hiçbir şeye ağlamadığını sanmak.
Çocukluğumun bir kısmı istanbulda geçtiğinden, minibüse bindiğimiz noktada asla araçta sadece şoför olmazdı, yolcularda olurdu. Ben de şoförün en azından birkaç yolcuyu ağırlık yapsın diye aldığını düşünürdüm, aksi halde şoför tek binerse onun ağırlığıyla minibüsün arkası havaya kalkıyor sanıyordum. Tamam kabul öküzün tekiymişim, hatta hala öyleyim, malın önde gideniyim tamam.
televizyonun içinde adamların olduğu.
Komşumuzun kızı benim robotum var. Aynı ben demişti. Dayım japonyadan getirdiye de eklemişti. Bazı günler okula benim yerime gidiyor ve eline basında gül çıkarıyor diye de sıvamıştı. inanmıştım sözlük saf duygularımla oynadı cadı... bir ay boyunca bende istiyorum diye ağladım. Sonuç 30 santim civarı düğmesine basınca kıvırıp dönen bir bebek. Konuşursam canlanır diye herkes uyuyunca kalkıp bebekle konuşurdum. Chucky adlı filmi görünce konuşmak şöyle dursun canlanır diye kollarını çıkardım. Pillerini hep sakladım.

Çocukluk işte. *
Ayın içinde Ay dedenin yaşadığını inanmak.
Mutlu olacağımı düşünürdüm. Vay amk amma salak çocukmuşum.
yaramazlık yapınca söylenen "bak seni çingenelere veririm onların çocuğu olursun" lafı.
örümceklerin insanları yediği yalanı. yaş oldu 24, ben hala örümceklerin beni yiyeceğini düşünürüm. çocukluktan kalan bi korku hala devam ediyor. pek de büyümemişim aslında...
kahve içersen kararırsındır.
tasoların güç değerleri olduğu.1000 puanlık tasonun çok güçlü olup hep kazanması.
arabanın hız göstergesinde ne kadar yazıyorsa o kadar hıza ulaşıcağına.
birinin ustunden gecince boyunun kisa kalacagi sacmaligi..
şimşeğin aslında flash patlaması olduğunu.
Her şimşek çakışında tanrının biz çocuklarının fotorafını çektiğini.

Sakız ağaçlarının kutsal olduğu.

Telefonları sadece büyüklerin kullanabileceği ve kullanılırken dikkatli olunması gerektiği yoksa sizi öldürebileceği.

Kolanın dişleri bir anda 80 yaşındaki insanların dişine çevirebileceği.
Kahve içersen siyah olursun. Nasıl içerlemişse içime halen içmiyorum.
bi ara her şeyi canlı gibi düşünüyordum koltuğa oturduğumda canının aciyacagini zannediyordum. bir de küçükken civcivimi komşunun kedisi kapmıştı. ben susmayinca annem kediyi takip edip döndüğünde bana " ben civcivi kedinin ağzından aldım gökyüzüne uctu" diye açıklama yapmıştı, susmuştum. ne yemiştir be...
Polisler bizleri korumak için vardır.
çekilen diş yastığın altına konulduğunda ertesi gün paraya dönüştüğü.