bugün

sinan çetin'in senaryosunu yazıp yönettiği, Müdje Ar, ilyas Salman, Tunga Uyar, Atilla Türköz, Fatih Özses gibi oyuncuların rol aldığı 1981 yapımı film.
ille de roman olsun. ister çamurdan olsun. o da allah kuludur. her kim olursa olsun..onun da bir canı vardır,sevmek onun da hakkıdır.
ibrahim tatlısesin bir kulunu cok sevdimşarkısın da seven garip olsa da sevilmeye değmezmi diyerek farklı bir açıdan ele aldığı konu.
sinan çetinin farklı bir denemesi. film ismi kadar çarpıcı değildir. yanılmıyorsam ilyas salman filmin adını bilmeden oynatılmıştır başrolde.
çirkinler gerçekten sever çünkü reddedilirler, çirkinler sevginin değerini daha çok bilir çünkü reddedilirler, sadece çirkinler gerçekten sever çünkü onlar sevgi nedemek iyi bilirler, değerini iyi bilirler. çirkinlerde severler evet onlarda insandır ama söz konusu aşksa insanlık yoktur. çirkinler sevgiye muhtaçtır. hayatını bir platonik aşık olarak bitirir. asla gerçek sevgiye ulaşamaz. acı çekmekten korkmaz. 'hayır' kelimesini duyacağını bile bile sever. çirkinlerde sever ama onlar insanların gözünde sadece çirkindir.
az evvel beğenerek izlediğim film. lakin ki filmin adı konuya göre oldukça anlamsızdır, uymamıştır. çünkü mazlum karakterinin platonik takılma sebebi çirkin değil fakir olmasıdır. buna rağmen genç güzel ve zengin artist müjde ara aşık olmuştur. filmde çirkinlikle alakalı bişey göremedim ben.
sevilense çirkin , sevdiğine güzel görünendir. sevileni seviyorsa çirkin o halde çirkin de güzeldir. *
1981 yılında çekilip o yıl altın portakal' ı almıstır .
hemde çok. kaybetmekten korkarlar sıkı sıkı sevdiceğizlerine sarılırlar. sırf bu yüzden taviz verenleri de vardır.
81 yapımı film sabah sabah izliyorum çok manidar çok.
Bitek erkekler sevmez.
Tabi severler ama içinden plz.