bugün

filistin için her şeyi yapan muhafazakarların bilmediği veya bilmek istemediği durumdur. çin de binlerce türk her gün işkenceye maruz kalıyor ama ne yardım ne de insan gidiyor oralara. ey muhafazakar madem çok insancılsın kardeşlerin ölüyor israil i bırak çin i boykot et.
herşeyi muhafazakar kişilerden beklentisi olan yazar söylemidir. biraz taşın altına siz elinizi soksanız ey ... (noktalı yeri doldurun).
- çin de türkler katlediliyor ey muhafazakar,
+ uzak lan orası.
onlar türk arap değil o yüzden muhafazakarların gözleri orayı görmez.
çin'n bölünmez bütünlüğüne saygı göstermeyen bölücü türklerdir o uygurlar. ne de olsa bölücülere yaşama hakkı yok değil mi.

bilmem anlatabildim mi?
muhafazakarların "onun üzerinden takiye yapamayız ey laik" şeklinde cevap vermeleri muhtemel sesleniş.
(bkz: çok gezen tavuk ayağında bok getirir)
(bkz: göz yaşı)
gücün kadar konuşursun gücünün yettiğine efelenirsin, daha israil'e dişimiz geçmeye yeni başladı, çin'e kafa tutacak gücümüz henüz yok, kim ne derse desin çin türkiye için henüz büyük lokmadır. büyük lider erdoğan 10 sene daha başımızda kalırsa o güce de ulaşmamız yakındır.
mavi marmara'cılar nerdesiniz? neden sesiniz çıkmıyor? diye sorulmalı.

hadi oralara da götürün insani yardımlarınızı... orada ölenler insan değil mi? hem de soydaşlarınız... filistin gibi çoğu arap değil, nüfusunun içinde yahudisi, ermenisi, hristiyanı da yok. hepsi sizin gibi...
her lafında türk islam birliğini savunanların distopyalarını sözden öteye götürmelerine bir nebze yardımcı olur.

ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

Onlar ki verir lâf ile dünyaya nizâmât
Bin türlü teseyyüp bulunur hânelerinde

ziya paşa
araplara birşey olduğu zaman havalara fırlayan, kendi ırkdaşı sözkonusu olduğu zaman haberi bile olmayan insanlar için yapılan tanımlamadır.
ezik arapçı yobazların pek de penisinde olmayan konudur. onların ilgi alanı sadece karşılarında ezildikleri arapların kıç bölgesidir.
kafatasının içini ilkel arap dölüne bulatmış, onu da siz kurtarın laikçiler diyen ''canlı''ların yorum yaptığı konu.

siz daha göreceksiniz o çok sevdiğiniz arapları kılıçtan geçirecek soyunu kurutacak ne hulagu han'lar çıkacaktır bu üstün ırk.
muhafazar kesime yönelik güzel bir sesleniş.

yardım deyince heryere gideriz diyen yardım vakıflarından ben henüz birşey göremedim, demek ki her zaman her yere gitmiyormuşsunuz.

kendi kanınızdan adamlar orada harcanırken izleyebiliyormuşsunuz. ha derseniz ki sen napıyorsun arkadaşım ?

evet bende bişey yapamıyorum ama anıyorum, siz boşverin lan istanbul neyse kudüs'te öyledir sizin için.
birde şöyle bir şey var uygurlular çarşaflı değil açıktır, araplar çarşaflı. yani çarşaflı onlara göre üstün ırk.
bu ne aptal, cahillik kokan, ergen bir velet ağzından çıkma olasılığı yüksek olan bir cümledir arkadaş. cidden. muhafazakarlar ne alaka kardeşim, ümmetçiler de lan bari.

çin de türklerin katledilmesine en çok üzülen kesim zaten muhafazakardır. ülkücülerdir. kemalist geçinen solcuların, sol kesimin sikinde mi sanıyorsun sen çin deki türkleri ? ah zavallı seni.
prim yapan yer neresiyse oraya koşacaklarından çin deki türklere yardım etmelerine daha vardır. ayrıca çindeki müslüman türklerle filistin dahil hiçbir müslüman ülkenin ilgilenmemesi de müslümanlar arasındaki dayanışmayı göstermektedir.
aman, sesleri çıkmasın-karışmasınlar.
''ne şamın şekeri, ne arap'ın yüzü'' diye boşuna dememişler. bosna-hersek katliamında ortaya çıktılar, bir kaç miting yaptılar, bol bol yardım topladılar, paraları indiragandi yaptılar.(mercümek davası)

çeçeniztan-filistin-yoksul halk-somali-sudan-ramazan ayı vb söylemlerle toplanan paralar (örn:deniz feneri davası) yine indiragandi. kalan paralara ise alman hükümeti el koydu. Yasalar gereği usulsüzlük-dolandırıcılık vb davalarda el konulan paralar kiliseye bağışlanıyor. hatta alman katolikleri minnettarlığını ironik biçimde belirtmişti.

bizdeki bazı muhafazakar insanlar aç gözlü yahudi mezarcı esnafı gibi davranmaktadır.
bunun için aman karışmasınlar diyeceğim ama onlardaki pazarlama ve istismar kabiliyeti yadsınamaz. Şimdi onlar proje üretmek için beyin fırtınası yapıyorlardır. birazdan ortaya çıkarlar.