bugün

arkasından bir tepsi baklava yese sesi çıkmayacak salak insandır. ama hakikaten ben şekersiz içiyorum...
övünebileceği tek özelliği çayı şekersiz içmek olan insanların bu özellikleri ile övünmesi olayıdır.
Bana mı içiyorsun? denilesidir...
Çayı uzatınca böyle bi havayla gözleri süzerek bakıp çay kaşığını çıkarıp tepsiye koyarlar o kaşığı alıp... Yutturmak istiyorum size.
bide her yerde belli etmeye çalışan tipler vardır.
şakir abi 2 çay ben şeker kullanmıyorum he kaşık koyma birine.
sanırsın dünyayı fetediyo ibine.
2 seneden beri Çayı sekersiz icen biriyim. Caya seker atarak serbet yapıyorsunuz o güzelim çayı. Şekeri bırakın ve o güzel aromayı daha yoğun alın sevgili sözlük yazarları.
çayın demini tadını dalanını anlıyorum. övünürüm tabi. sen hala şerbet iç. teşekkürler.
Son 2-3 yıldır çokca görülen tiptir. Amk sanırsın atomu parçalıyor
çayı şekersiz içenlerin övündüğü falan yok. olay, çayı hala ilkokul bebesi gibi şerbete çevirip içenlerin eziklik duymasıdır. bildiğiniz gibi için bebeler; damak zevkiniz bize dert değil.
YA ALAKASI YOK ASLINDA ÖVÜNMÜYORLAR. AMA MESELA BEN ÇAY ALIYORUM DiYELiM ŞEKER KOYMADIĞIMDA iNSANLAR ÖYLE BiR BAKIYOR Ki
-AA ŞEKER ALMADI
-ŞEKER KULLANMIYOR MUSUN
-AY BEN iÇEMiYORUM YA

SENDE ÖVÜNMÜYORSUN AMA BiR OMUZLAR FALAN DiKLEŞiYOR. HAHAHA.
abartmadığı sürece hakkının verilmesi gereken insanlardır. demli çayı şekersiz içmek kolay mı lan. sallama çay, bitki çayı, yeşil çay gibi yan sanayi ürünlerinde yapıyorsa ama yaşatmayın verin odunu..
son dört yılda, üç şekerden tek şekere düştüğüm için kendi kendime övünüyorum, hatta bu başarımı küçük de olsa kutlamayla süsledim. bu benim için küçük ama kayda değer bir başarıdır. ben öyle olduğuna inanmak istiyorum en azından.

mesela sigarayı bıraktığımdan iyice emin olduğum zaman kurban kesmeyi ve dağıtmayı düşünüyorum. adağım var. inşallah yapabilirsem çok mutlu olurum. bu mutluluğuma bir adak adamış olmam da elbette başkalarına da mutluluk sağlayacak.

insanın; bu tarz kendi kendini bir şekilde övmesi, gurur duyması veya ödüllendirmesi; yaptığı şeye olan inancını arttırıyor ve bağlılığını sağlamlaştırıyor diye düşünüyorum.

tabi kendince yaşadığı bu başarıları üstünlük gibi gören insanları asla tasvip etmiyorum. ben sadece kendi açımdan örnek vermek istedim.
çayı şekersiz içmemek için çay içmeyi bıraktım amk,artık kahveyi şekersiz içiyorum sadece.
vücuduna şeker denilen zehri sokmamakla övünen insandır. kudurun iradesizler açık ve net.
yaklaşık 5-6 yıldır çayı şekersiz içiyorum, öyle övünülecek bir yanı yok, bunun yanı sıra zamanla çaydan daha çok zevk alıyorsunuz.

bunların dışında, sigara kadar belkide daha fazla zararı olan şekeri mutlaka bırakmalısınız arkadaşlar, sadece çayda değil hayatınızın büyük çoğunluğundan çıkarmalısınız.

isteyen olursa şekerin zararları hakkında birçok belgesel ve araştırma paylaşabilirim.

edit: imla.
şahsen övünüyorum valla öyle bir insanım ben. benden yaşça büyük 4 seker atan abime de her şeker attığında layt erkek diyorum.
Kendisiyle övünmesi beni ilgilendirmiyor da bize hava yapmasın. Çok gerizekalı gözüküyor.
Çayı şekersiz içiyorum övünmüyorum fakat sağlığımı düşünüyorum günde 5 bardak çay içen bir insan 2 şeker atsa günde 10 şeker avucunuza alın bakalım ayda 1 pakete yakın şeker vücudunuza giriyor.
meyveden şeker isimli markayı mutlaka denemelisiniz.
benim o. elime geçen her fırsatta çay bardağına koyulan o kaşığın gereksizliğini vurgulamayı severim. canım iradem, canım damak zevkim.
kesinlikle öz güven eksikliği ve bu boşluğu her fırsatta dikkat çekme odaklı olarak çayı şekersiz içerim demek.
diğer örnek ben hamburger sevmem (iki gün sonra tüm ketçabın yüzünde natürmort Resim çalışması yaptığına şahit olursunuz. ben oldum)