bugün

soyadı çatal olan bir uzman tarafından belirtilen fikrin ona ait olduğunu belirtmek için kullanılabilecek ifade.
aşağıdaki fotoğraflardaki gibidir. sosyal tesisleri çok güzel ve çayı 5 tl.
görsel
görsel
görsel
istanbul'un en kuzeybatısı ilçesi.
caddeleri dar, sokakları ise ondan dar ilçedir. araba ile giderken “sürtmezsem bari” endişesi yaşarsınız. son zamanlarda çok göç almış, birbirini kökten tanıyan, kemikleşmiş dostluklar bitmiştir. kısaca; köyleri olmasa bir başına anlamsız, bankamatikli taşra.
Sanıyorum antik dönemde buralarda bir savaş mavaş olmuş.. eskiden buradan çok miktarda kurşundan yapılmış sapan ucu bulur, müzeye verirdi yerel tarla tapan sahipleri..
dilenciye sadaka verilmesi, toplumdaki servetin gönüllü olarak yeniden dağıtılmasıdır. keza yağma olayı da, ancak yağmada şiddet vardır çünkü rıza yoktur. bu bağlamda sadaka, gönüllü olarak yağmalanmaya ya rıza göstermektir.

kendimi, mecelleye göre ahkam kesen bir kadı gibi görüyorum)
Olmasa istanbul susuzluktan inek idrarı içerdi.
zannederim istanbul'un yüzölçümü en büyük ilçesi.
burada oturan kardeşlerimizin muhtemel istanbul depremini dahi umursadıklarını sanmıyorum. bana göre istanbul'la o kadar alakasızlar. belki de, para olarak leva geçerlidir de, bizim haberimiz yoktur.

ayrıca, kırklarel'yle sınırı olmasın diye resmen savaş verilmiş.. bunlar mı kırklareli'ye tavır sahibi, yoksa tekirdağ mı kıskançlık yapıp görüşmelerine izin vermemiştir; bunu da bilmeyi isterdim.
istanbul'un en kuzeybatı ilçesi. batısında tekirdağ ili bulunur.

görsel
istanbul'un yüzölçümü olarak en büyük ilçesidir.
istanbul'un uzak ve en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi.
istanbul'un yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi. çok sayıda köye sahiptir.
istanbul'un gerçek anlamda uzak ilçesi. karadeniz sahilindeki yalıköy ve ormanlı köyleri güzeldir.
2 yıldır yaşadığım ve hala alışamadığım istanbul ilçesi. yalnızlık da hissediyorum hala.
karadeniz sahilindeki yalıköy ve ormanlı gibi köyleri güzeldir.
istanbul'un çok sayıda köye ve en büyük yüzölçümüne sahip, gerçek anlamda merkeze uzak, dış ilçesi.
Kendi halinde bir kasaba. Orada yasamak isterdim.
az kalsın çatalca var ama kaşıkca ya da bıçakca niye yok diye soracak sandım.
istanbul'un en büyük yüzölçümüne sahip ve merkeze uzak fakat kendi vergi dairesi olmayan ilçesi. çatalca vergi dairesi birkaç yıl önce kaldırılıp büyükçekmece'ye bağlanmıştır. çatalca'daki mükellefler vergilerini ödemek için büyükçekmece'ye gitmektedir, bu da bir dış ilçe olduğu için merkez ilçelere göre daha zor olmaktadır. hele köylerdekilerin işinin daha zor olduğunu düşünüyorum. bence vergi dairesinin tekrar çatalca'ya gelmesi gerekiyor.
Her gidişim de mis gibi havası çarpan memleketim. Köyleri merkezinden güzel. Bir de her gittiğim de arı sokmasa.
Patlağı çatlagi çoktur. Alkol ve rahat zikisebileceginiz yerdir. Meydan otoparkın orada otelin dili olsa anlatsa. Arada gider kafa dağıtırım.
atanın muhacirlere peşkeş çektiği yerlerden biri. evet...
trakyamın garip yüzü..

yine de seviyoruz, canımızdır, torpaamızdır..

keşke trakyalı olmayanlar da siktir olup gitse..

aah ah..
Çok güzel yer her yeri piknik yeri evet.
güncel Önemli Başlıklar