bugün

bazı anLarda kimseye çarpmamak için uğraştığım lunapark gereci...kimi zaman arabamın tepesine oranın görevLiLerinden biri çıkardı..nefret ederdim...onu düşürmek için eLimden geLeni yapardım...ne yazık ki düşmezdi...
içteki trafik canavarını delice ortaya çıkarmaya sebep olan lunapark eğlencesi.
cocukLuğumuzun muhtesem Lunapark eğLencesi...
türk insanının içindeki trafik canavarını dısarı cıkartan etkinLik.
once gıseden bilet alınır, daha sonra parkurun cevresıne sotelenilir. zıl calar calamaz arabalar takıbe alınır, ınen goruldugu an arabaya dogru kosulur. *. ardından araba kapmanın haklı gururuyla sofor koltuguna kurulup baslama zılının calması beklenır.** arabayı garantıye almak ıcın; arabaya bınmıs olan kısı veya kısılerle dıplomatık gorusmelerde bulunulup " aman abı ben gelemeden ınme olmaz mı?" seklınde pazarlıklar da yapılabılır.
o zaman bile bu kadar çok araba kazası varken neden büyüklerin akıl edememiş olduklarına şaşırdığım tasarım
akıl edemedikleri ise günlük kullandığımız arabaların tamponuna neden lastik koymadıkları??
şu yaşıma geldim hala bir şekilde lunaparka gidince kesinlikle bindiğim oyundu. hala ilk günkü zevki alırım . çocuklar gibi eğlenmek dedikleri bu olsa gerek. gözüm hiç bir şey görmez oynarken.
sevgiliyle birlikte binilmemelidir.
direksiyonu sonuna kadar çevirirseniz geri gider.
bizim insanımız çarpışan arabaya binip de çarpışmamaya çalışan ve biri çarptığı zaman da küfür edendir.
çocukken, öğretmenlerin sınıfça götürdüğü yegane etkinlik.
belkide çocukluğumuzun en baba fenomenlerinden biri olan araç. kalabalık en fazla çarpışan araba için ellerinde jetonlarla sabırsızca adeta müptezel gibi beklerdi. tam arabalar durduğunda abisi kardeşini tanımazdı. bir önceki tur esnasında hangş arabaya binileceği kestirilmeye çalışır allahım ne olur bana yakın dursun diye hem göz ucuyla izlenir hem dille dua edilirdi. ne sabiler bir arabanın başında birbirine girdi uffaccıcık teffecicik çocuklar daha o yaşta geleceğin trafik katledicileri olduklarını hönkürüyorlardı. çarpışan arabada levye hayaliyle yanıp tutuşurudu bu gençler. hatta birkeresinde toplu ağlama törenine şahit oldu bu gözler. bi önceki tur bitmiş ve herkes ellerinde jetonlarla arabalara koşmuştu. mahşer yeri gibiydi amk. arabalara balıklama atlayanlar mı dersin allar mı pullar mı gelin halayları mı? koca koca adamların düştüğü halleri görseniz cabası. neyse tam jetonları attı herkes. çat elektrikler kesildi. ve inanılmaz bir ağlama sesi dört bir yandan havaya fışkırıyordu. bense bi sonraki turu beklediğim için kendimi şanslı hissediyordum. kocaman adamların bile gözleri buğulandı amk. şimdiyse sikimsonik akulü arabalar var. elektrik var ama duygu yok. biri pink floyd biri manga amk o derece.
Direksiyonunu köküne kadar çevirince geri geri giden alet. Bu arada baya sakat bi alet. Küçükken burnumu çarpmıştım. Her yeri kaskatı.