bugün

içerisinde şehremini lisesi gibi ünlü bir liseyi ve ismini verdiği tıp fakültesini bulunduran yer. yalnız bugün arabamla buradan geçerken tam bir kaos ortamında kaldım, evet. Bomba var dediler ve ben tam o bombanın yanında arabamlaydım. hemen 560.000 avroluk arabamı gözümü dahi kırpmadan orada bıraktım ve kaçtım. yüzlerce insan imha ekiplerini izliyordu, neyse ki bomba değilmiş. inanamıyorum yahu, ya kılıma zarar gelseydi? nasıl yaşardım ben!
çapa istanbul üniversitesi tıp fakültesinin halk arasındaki adı. ulaşım için taksim'den ve beşiktaş'dan topkapı otobüslerine binebilir veya kabataş'dan tramvayı tercih edebilirsiniz.dekanlığa veya hastaneye gidecekseniz çapa durağından sonraki durakta inmeniz gerekmektedir.
istanbulun bir semti.ayrıca gerçek ismi istanbul tıp fakültesi olan okulun gayri resmi adıdır.
öğrencilerin ve sağlıkçıların yoğunlukta olduğu fatih'e bağlı semt.
futbolda orta sahadaki xavi - iniesta gibi işleyecek ikili oyuncu grubu.

artık duymaktan kusacağımız "oyunu iki yönlü oynama" becerisine sahip, fizik olarak güçlü ve ayakta kalan iki oyuncudur bunlar.

bunlar ne kadar formda olursa takımlarını bi o kadar ileri itip , geride o derecede savunurlar.

selçuk-melo , emre-c.baroni ligimizden örneklerdi geçen sene. bu yıl bu ikililer bozuldu gibi görünüyor

bakalım alternatif olarak neler düşünülecek denenecek.
fatih'e bağlı bir semt. millet caddesi ve vatan caddesi arasında kalır. sakin,nezih güzel bir yerleşim yeridir. bu arada ev,medikal ve kitapçılardan oluşur.
Rumelihisarı'nda FSM köprüsü manzaralı fiyatları nispeten makul ufak restaurant. Balık ekmek , çoban salava ve bira 19 TL ödeniyor.
1.Tarlalarda toprağı işlemek için kullanılan ağaç veya demir saplı kazı aracı.
2.Çapalama işi.
Gemilerin dalgalara,akıntılara kapılarak yer değiştirmemesi için suya atılan,zincirle gemiye bağlı bulunan,ucu çengelli ağır demir araç,çipo,demir.
2.Sahanın ortasında görev alan,savunmayı ve hücumu düzenleyen,gerektiğinde çabuk oynayan ve rakibin çabuk oynamasını engelleyen futbolcu.
emektarlarımızın ellerini nasır yapan, alet.
(bkz: çıpa)
(bkz: şehremini)
(bkz: istanbul çapa anadolu öğretmen lisesi)
(bkz: dmc). mehmet demirkol un deyimiyle defansa dönük orta saha futbolcusu. (bkz: hüseyin cimşir), (bkz: mehmet aurelio) (bkz: claude makalele).
Nominal Anchor

Ekonomik karar alma süreçlerinde referans olarak alınan büyüklükleri ifade etmek için kullanılır. Örneğin kur çapası kavramı, Merkez Bankasının kur için belli öngörüleri sonrasında, diğer ekonomik birimlerin de bu öngörüye güven duyması ile birlikte, alınan ekonomik kararlarda kurun, kurdaki artışın esas alınması ve fiyat, ücret artışı, yatırım gibi kararlarının kur politikası çerçevesinde şekillenmesini ifade eder. Bu tür bir çapaya (politikaya) güvenin olmaması halinde, seçilen büyüklükler bu özelliklerini kaybederler. Parasal büyüklükler, faiz oranları, enflasyon, büyüme oranları “çapa” olarak kullanılan büyüklüklerdir. Özellikle son yıllarda, kur ve faiz oranı gibi büyüklüklerin çapa olarak kullanımında ortaya çıkan güçlükler, enflasyonun bu amaçla kullanımını yaygınlaştırmıştır.
(bkz: robert capa)