bugün

karışık, melez.
yozgat ilinin bir ilçesidir.
Ankara'nın Kalecik ilçesinin bir zamanlar nahiye olan koyudur... icerisinde saglik evi ve ilkogretim okulu mevcuttur...
melez anlamı taşısa da genellikle hayvanlar için kullanılır.
cıvık cıvık bir sevgi sözü. Sözlükte yazarların birbirlerini tanımlarken kullandığı samimiyet ifadesinin, üçüncü tekil şahısta geniş zaman çekimli hâlidir.

buradan net olarak ilan ediyorum ki, daha önce tanımadığım, sözlükte tanıştığım ve iyi ilişkiler kurduğum insanlar da dahil olmak üzere hiçbiriniz can falan değilsiniz. bu ikiyüzlülüğe, bu şapır şupurluğa, bu yapmacıklığa gerek yok.

edit: "candır" kelimesini tarif etmek istiyorum. çandır kelimesine yönlendiriyor. ben bununla uğraşamam ey sözlük ahalisi, siz nasıl olsa meramımı anladınız.
eskisehir çiftelerde bir köy ismi.
ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir belde.
antalya ilinin Serik ilçesine bağlı bir belde.
balıkesir ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: balıkesir)
Denizli ilinin Çivril ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Çivril)
Edirne ilinin Enez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: enez/#5120353)
En basit espri yöntemidir. Formüle edecek olursam x + candır. Siz birşey dersiniz, karşıdaki sonuna candır deyip espri yaptığını sanar.
Ne yiyorsun?
Ayva.
Ayva candır.
Bu ne kardeşim böyle. Bu espri yi duyduğum anda kaçmak ilk amacımdır. Nasıl desem? Seviye işte. Düşük yani...
eskişehir'in sivrihisar ilçesine bağlı bir köy.

· sivrihisar nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/eskişehir

(bkz: sivrihisar/#8997710)
bu ne la!.. oto boka candır . başka olayınız yok mu olm sizin. bu candır diyenlerin üç beş tanesini taksim meydanında sallandıracaksın.. bak bir daha yapıyorlar mı? *
giresun'un merkez ilçesine bağlı bir köy.

· giresun/merkez nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/giresun

(bkz: giresun/#13076611)
Çandır Köyü Sivas ilinde yer almakta olup, imranlı Köyleri semtinde bulunan Çandır Köyü imranlı ilçesine bağlıdır.Çandır Köyü haritası konumu ise 39° 48' 4.5972'' Kuzey ve 37° 59' 52.8324'' Doğu gps koordinatlarıdır. Çandır Köyü bağlı olduğu imranlı ilçe merkezine 13 kilometre mesafe uzaklıktadır. Çandır Köyü Sivas şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 84 kilometredir.
güncel Önemli Başlıklar