bugün

kişinin çalan telefonu tınlamadan, rahatını bozmak istememesi, 'arkadaşlar arıyodur bize gelicekler sanırım oF, rahatım* kaçar' düşüncesiyle veya yalnız kalmak için yaptığı eylemdir.gelen telefonda arkadaşları onu dışarıya çağırıyo olabilir, yada 'size gelicez Lan evdemisin' şeklinde de olabilir. bu kişi ise plan yapmıştır kendi çapında takılacaktır. özellikle yalnız kalmayı seven insanlar misafir istemeyen, yada asosyal insanlar böyle düşünebilir. telefonun çalması bu insanı ister istemez strese sokar oflar, 'açsam mı? açmasam mı ? ' şeklinde geçirir aklından. çalan telefon acil yada önemli bir yerden geliyor olabilir. fakat risk alınmıştır bir kere, rahat bozulmayacak.
arayan kişiye göre değişir, gece yarısı saat 02:34 sularında patron ararsa en caiz davranıştır mesela.
bazıları da arayan numara tanıdık olmadıgı icin acmazlar telefonunu,sonra "kimmiş abi o, konuştun mu sonra?" deyince, "haa konuştum ya, bi iş teklifi geldi ajanstan, ehe eke eke" diye gülerler.
çalan telefonu başkasına açtırmaktan daha geçerli olan bir yöntemdir!
gıcık kaptığınız birinin sizi aradığınızda verilen tepkidir. genellikle böyle durumlarda telefon ya sessize alınır yada telefona hiç dokunuzmaz 'nasıl olsa kapatacak' düşüncesi ile yola çıkılan eylemdir.
mantıklı bir bahaneyle ört bas edilebilecek eylem.
insanın canı sıkkın olduğunda yaptığı eylem. * işin kötüsü bazıları geri de aramaz. ayıp ama.
telefona 'bir cevapsız cağrı' yazmasına neden olan eylemsizlik.
arayan kişide kırıklıklara sebebiyet veren saygısızca yapılan hareket.
sevgiliyi deli etmek için kullanılan bir yöntemdir.
trip zamanlarında içten eriyen yağların gramajını arttıran insan eylemi.
Kurtlar vadisinde Hüsnü deli yalınkılıç bey in yaptığı hareket.
(bkz: Gizli no)
(bkz: Aleni yes)*
herkesin "nasıl dayanabiliyorsun?" tepkilerine rağmen yapmaktan asla bıkıp usanmayacağım bir eylemsizliktir. ayrıca söz konusu olan cep telefonuysa komple sessize alınması veya karşı tarafın numarasını filtleyerek insanı nirvanaya erdiren eylemdir. sevgili, anne, baba, arkadaş veya kardeş hiç fark etmez hemen herkeste etkili olan yegane yoldur. kesinlikle ve kesinlikle telefon meşgule dahi atılmamalıdır. *
telefonun no tuşuna basmamak.
arayan kişinin söyleyeceklerini adı gibi bilen insanın, yaptığı en doğru harekettir. insanın kulakları, ruhu, o cümlelerle tıka basa dolmuş dolmuş dolmuştur. tek kelime duyacak halde değildir. bıkkınlığın son raddesidir artık. bir zamanlar, çaldığı zaman saldırdığımız telefon, iğrenç görünür gözümüze.
duymadım bahanesini yapabilmek için yapılan eylem. arayan sapıksa peşinizi bırakması için en etkili yöntem. deneyin görün kimse buna dayanamaz.
Alternatif olarak yanındakine açtırıp yok dedirtmek düşünülebilir.
uyku esnasında yada sevişirken çalan telefonun hakkıdır. *
uzun zamandır telefonu çalmayan birinin yapacağı bir eylemdir.

(bkz: önceden sen çalmadın şimdi de ben açmıyorum)
ara sıra yaptığım iştir.

(bkz: bir tatlı huzur almaya geldik)
(bkz: lan belki adamın başına bişey geldi)
(bkz: insan bi merak eder)
normaldir zira çalmayan telefonu açmamak garip olurdu.
üç seçenek olabilir:
1.arayan kişi konuşulmayacak kadar değesizdir.
2.aranan kişi fena halde depresyondadır.
3.yine aranan kişi zil sesini dinlemek için ölüp bitiyordur. *
(bkz: o hikayedeki mal benim)
dersteyseniz, yerinde bir eylemsizliktir.