bugün

mongol yazarlarımızdan birinin kurban bayramı için bağırsaklarından dökülen zırıltı.

bu tip hayvanlar, her sene milyonlarca hindiyi, milyonlarca ağacı sırf miladi yılbaşı için katleder sonra da müslümanlara bakıp "aa danayı resmen kestiler ayol" derler.

bu ileri(!) zekalılar, kurban kesilmesine şaşırıp "aa siz kurbanı kesip de mi yiyorsunuz?"
der. ulan yamyam, sen kesmeden mi yiyorsun?

Bir nebze olsun zekâdan nasibini alamamış, ergenlik çağı cühelası bünyeler "ne yani insanlar et yesin diye mi bu ibadet var?" noktasından öteye gidemeyecektir. Maksat et yemek, ona buna yardım etmek falan değildir, maksat doğrudan doğruya hakkın* emri olan şeyi yerine getirmektir. Yardım onun sadece sonucudur, sebebi değil. Gel de kuş beyinliye sebep-sonuç ilişkisini anlat. Sen önce otur, din nedir, ibadet nedir bir araştır ondan sonra gel. inanırsın veya inanmazsın bize ne, cehennem zaten senin gibiler için var.

Bu zavallılara sorsan;
hac, turistik gezi,
namaz, spor yapmak,
oruç, sağlıklı olmak,
zekat, fakirlere yardım anlamına gelir, zannederler.

Sebep değil sonuç, sebep değil sonuç... hep tekrar et ki bilgiyi oduna enjekte edebilesin.
(bkz: bedevi kulturu)

(bkz: sokagin ortasinda koyun kesen kiro)
insanı kesinlikle evrime inandırıp maymundan geldiğini düşündürten * yazar modelinin saçmaladığı parti. dana rosto yerken iyidi ama?
herseyin bir mantiga bir kurala bir usluba gore yapilmasini bilmeyen insanlarin sacmaladigi sey.. istedigini kes istersen orangutan kes ama sunu sokakta cocuklarin ortasinda yapma... sen ayni mantikla nasil olsa evde siciyoruz sokagin ortasinda da sicaksak ne olabillir diye dusunebillirsin. git mazbahaya kes hayvani sanki karisan var ama sokagin ortasini kan golune dokme.
herşeyin mantığı olduğunu iddia eden ama mantıksızca eleştiri yapanların partisi.

ibadetini yerine getirmek isteyen kişi bu hassasiyetle belki yanlış bi'şey yapmış olabilir. Belki diyoruz, çünkü "ayy kurbanı kestiğimizi çocuklar gördü" konusu tartışmaya açık bir konudur. Ama bu konuyu eleştirirken "kurban katliamı" gibi zibidi ağızları kullanırsan yanlışı yapan kişiyi değil o ibadeti eleştirdiğin ortaya çıkar. ister örümcek kafalı ol ister domuz beyinli ol farketmez, mantıktan bahsediyorsan önce kendin mantıklı olacaksın.
zibidi agzi diyerek kendini ifade etmeye calisan ama bunda basarili olamayan insanlarin honkurdukleri baslik.. kardesim git ne yapiyorsan yapda hayvani ne diye cocuklarin yaninda kesiyorsun hasta misin?.. herseyin mantigi olmaz mantiksiz seylerde vardir ve illaki biz o mantiksiz seyleri yapariz diyorsan ve illaki cocuklarin yaninda keserim diyorsan. sadece kendi cocugunun yaninda kes gosteri toren felan duzenleyerek akrabalari felan cagirarak yap hemde bunu.
kısaltlılmış hali ile bile korkutan parti * *
(bkz: zkp)
olası seçim zaferi sonrası çağlayanda açılacak olan pankart;
(bkz: zkp bıraktık)
(bkz: dtp)
çok içten, çok samimi bir parti. demokrasi, özgürlük, adalet, kalkınma gibi kelimelerin arkasına sığınmamış açık açık niyetini söylemiş. kendisini diğer partilerden üstün tutan da işte bu dürüstlüğü.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.